Zmień kulturę, zmień zasady gry

Autor: Roger Connors, Tom Smith

zdjęcie - Zmień kulturę, zmień zasady gry

W książce „Zmień kulturę, zmień zasady gry” Roger Connors i Tom Smith, dwóch doświadczonych ekspertów w dziedzinie kreowania kultury opartej na odpowiedzialności, wykorzystują swoją praktyczną i silną strategię, aby pomóc liderom przyspieszyć zmiany w ich firmach, pobudzić je i popracować nad wcześniej wspomnianą odpowiedzialnością.

Albo ty zarządzasz swoją kulturą, albo ona będzie zarządzać tobą. Oto kluczowe przesłanie książki „Zmień kulturę, zmień zasady gry”.

Krótko mówiąc, kultura to sposób, w jaki ludzie myślą i zachowują się w swojej firmie. Albo to działa z korzyścią, albo przeciwko tobie. Tak naprawdę, kultura decyduje o sukcesie lub porażce firmy. Więc jak ty nią zarządzasz? Stajesz się coraz bardziej świadomym doświadczeń i przeżyć, jakich dostarczasz swoim ludziom, którzy dzięki nim lepiej wiedzą, na co zwracać uwagę w pracy i jak ją wykonywać.

W dużej mierze umiejętności przywódcze można wypracować. Dobre zarządzanie zespołem to sztuka dobrego motywowania oraz delegowania zadań. Zdobądź niezbędną wiedzę potrzebną, by zostać EXELLENT MENAGEREM! Zapraszamy na szkolenie z zarządzania zespołem.

Mogą Cię również zainteresować: zarządzanie projektami szkolenie dofinansowane, szkolenie rozwiązywanie konfliktów w zespole.Niezależnie czy liderzy danej organizacji zdają sobie z tego sprawę, czy nie, dostarczają oni nowych doświadczeń pracownikom każdego dnia. Zebrane w jedną całość, kształtują kulturę firmy. Ponadto, stanowią podstawy dla tego, w co ci ludzie wierzą, a to z kolei ma duży wpływ na podejmowane przez nich działania. Działania te świadczą o końcowych wynikach firmy. Autorzy książki starają się uchwycić te czynniki, które łączą się ze sobą i tworzą kulturę, a następnie umieścić je w modelu, który nazywają Piramidą Wyników. To bardzo proste – doświadczenia kształtują poglądy, poglądy decydują o działaniach, a działania dają wyniki, które formują kulturę organizacji – i dzieje się to również w twojej firmie, w każdej minucie jej istnienia.


Aby zarządzać przedsiębiorstwem w taki sposób, aby uzyskać zamierzone efekty, musimy nauczyć się dostosowywać doświadczenia, poglądy i działania. Robienie tego jest konieczne w zarządzaniu. Liderzy odnoszący największe sukcesy wiedzą, że zmiana kultury może oznaczać zmianę gry na korzyść spółki – np. zaczyna rozwijać się szybciej niż jej rywale, pokonuje złą gospodarkę, rewolucjonizuje skuteczne propozycje, wprowadza nowe, innowacyjne produkty i procesy, a jej zespół pracowniczy dokonuje wiele innych osiągnięć, pozostawiając konkurencję w tyle. Kontroluj kulturę, aby pracowała dla ciebie, a nie przeciwko tobie.

Książka ta jest jednym z najlepszych podręczników instruktażowych, na jaki mogą trafić menedżerowie i kierownicy. Zdecydowanie warto poświęcić czas na jej przeczytanie, ponieważ stosowanie zawartych w niej wskazówek zaowocuje niespodziewanie pozytywnymi wynikami. Ponadto, jest to lektura, która ma swoją „datę przydatności”, co jest rzadkością w dzisiejszym środowisku biznesowym. Connors i Smith cytują legendę z dziedziny zarządzania Petera Druckera, który powiedział: „Kultura zjada strategię na śniadanie”. Dzięki książce „Zmień kulturę, zmień zasady gry”, czytelnicy zrozumieją, dlaczego tak się dzieje.

Książka nauczy nas: jak przyspieszyć zmiany w naszej kulturze, aby osiągnąć zamierzone cele, jak wywołać silniejszy wpływ odpowiedzialności na przyspieszenie zmian wśród ludzi i zespołów pracowników, w jaki sposób jedne z najpopularniejszych światowych firm zastosowały opisane w podręczniku zasady w życiu codziennym oraz jak przetransformować swoją organizacje pod każdym względem zawartym w Piramidzie Wyników: doświadczenia, poglądów, działań i wyników.

Skorzystaj z dofinansowania do szkoleń z BUR
od 50 do 80% dofinansowania do szkolenia z Europejskiego Funduszu Społecznego na wszystkie szkolenia Gamma.

1

Wybierz interesujące Cię szkolenia z menu strony i listy naszych szkoleń

2

Skontaktuj się z nami przez formularz na stronie wybranego szkolenia albo telefonicznie.

3

Dowiesz się od nas jak dostać dofinansowanie.

4

Rozwijaj swoje umiejętności z drugą firmą szkoleniową 2017 roku.
Dofinansowanie nie dotyczy firm mających siedzibę w województwie mazowieckim i pomorskim oraz firm z zatrudnieniem powyżej 250 osób.
Więcej informacji o dofinansowaniu z BUR
Powiązane recenzje
Co wyzwala fascynację i jak firmy oraz ludzie te wyzwalacze wykorzystują w swoich pomysłach?  Co sprawia, że niektóre osoby przyciągają twoją uwagę, a inne nie? Dlaczego zapamiętujesz niektóre...
Zapomnij o wszystkim, czego nauczyłeś się o motywowaniu ludzi – w szkole, w pracy, w domu. To tak nie działa. Daniel Pink w swojej książce „Drive” wyjaśnia, że sekretem dobrych wyników i...
„Zarządzanie stresem w pracy” to idealna pozycja dla osób, które chcą poznać siebie, zwiększyć efektywność swojej pracy, rozwijać się zawodowo i prywatnie, lepiej radzić sobie ze stresem.
Tagi do pytania:
"Zmień kulturę, zmień zasady gry"
Innowacyjność, Efektywność, Rozwój,

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Przejdź do działu strefy wiedzy

WikiGamma
Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy
Gamma Q&A
Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR
Artykuły eksperckie
Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi
Wideo
WikiGamma w formacie video
Recenzje
Recenzje książek
Artykuły, Artykuły cd.
Standardowe informacje z obszaru szkoleń

Najbardziej poczytne materiały WikiGamma:

Szanowni Państwo! Od momentu powstania, metodyki zwinne zyskują coraz większą popularność w różnych dziedzinach biznesu, wspierając organizacje z niemal wszystkich branży w sprawnym zarządzaniu projektami oraz codziennymi działaniami w takich obszarach, jak: informatyka, strategia, komunikacja, sprzedaż, marketing oraz HR. Metodyki Agile umożliwiają efektywne i szybkie budowanie wartościowych rozwiązań wysokiej jakości, wspierają usprawnianie procesów i rozwój kompetencji w zespołach wytwórczych dzięki koncentracji takich koncepcji, jak: inspekcja, adaptacja, ciągłe doskonalenie czy samoorganizacja, bez których żadna firma chcąca działać w dynamicznym środowisku nie jest w stanie budować przewagi rynkowej.
Główną przyczyną, dla której firmy i organizacje decydują się podnieść kompetencje swoich pracowników w obszarze zarządzania projektami jest dynamika otaczającego nas świata. Kapryśna ekonomia, skracające się cykle produkcyjne, zmiany technologiczne, polityczne, prawne, demograficzne i kulturowe kształtują coraz wyższe oczekiwania klientów.
Grywalizacja lub gamifikacja to w Polsce stosunkowo młoda forma motywowania określonych grup m.in. takich jak zespół sprzedażowy, dział IT lub HR czy studenci i uczestnicy szkoleń, działających we wspólnym celu. Aby odczarować nieco ten temat dobrze jest przyjrzeć się mu od podstaw.
Rynek pracy staje się rynkiem pracownika, rotacja pracowników stale rośnie. Stare metody zarządzania tracą na efektywności i współcześni menadżerowie stają przed koniecznością wypracowania nowych modeli, dostosowanych do nowej rzeczywistości. Te wyzwania to coś, do czego warto się przyzwyczaić, bo millenialsi niedługo będą dominującą grupą pokoleniową na rynku pracy.
Sukces firmy zależy od ludzi w niej pracujących, a kluczowi pracownicy mają kluczowe znaczenie dla tego sukcesu, zwłaszcza w perspektywie długoterminowej.
Szanowni Państwo! Model mocnych stron Gallupa jest dzisiaj tak aktualny jak nigdy wcześniej. Zmiany pokoleniowe, motywacja 3.0 , tzw. rynek pracownika oraz poszukiwanie rozwiązań HR-owych, które jednocześnie podnoszą efektywność organizacji i satysfakcję pracowników z wykonywanej pracy – wszystkie te zjawiska stanowią ogromne wyzwania dla działów HR w Polsce i na świecie. Praca na talentach i mocnych stronach wg metodologii Gallupa na pewno pomaga zamienić wyzwania w rezultaty. Życzymy owocnej lektury! Zespół Gamma

Zobacz szkolenia powiązane z tym tematem:

SZKOLENIE NA ZAMÓWIENIE/SZKOLENIE ZAMKNIĘTE
Zatrzymanie w firmie najlepszych pracowników to gwarancja ciągłej sprzedaży i zadowolonych klientów. Badania pokazują że jeszcze nigdy wcześniej skuteczne działania retencyjne w obszarze HR nie miały takiego przełożenia na biznes. Jak nie stracić...
SZKOLENIE NA ZAMÓWIENIE/SZKOLENIE ZAMKNIĘTE
Szkolenie Design Thinking dla HR daje możliwość poznania metodyki projektowania i wdrażania innowacyjnych rozwiązań. Podczas warsztatu uczestnicy korzystając z DT zaprojektują proces HR będący odpowiedzią na jedno z wyzwań zarządzania zasobami...
18 luty 2019 - 19 luty 2019 Warszawa
Zarządzanie projektami Agile dla HR daje możliwość poznania metodyki odpowiadającej na nieustanną zmianę w organizacjach. Szkolenie pozwala również rozpoznać obszary organizacji, w których zwinne metodyki warto stosować. Agile dla menedżerów,...
Poprzedni artykuł
Obecny artykuł
Zmień kulturę, zmień zasady gry
Następny artykuł

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Porozmawiajmy o Twoich potrzebach:
tel: 22/266 08 48, tel. kom.: 505 273 550,
biuro@projektgamma.pl
Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
 ul. Mysłowicka 15, 01-612 Warszawa. Wszelkie prawa zastrzeżone.