Przegląd koncepcji sprzedażowych

Gamma - Przegląd koncepcji sprzedażowych

Przegląd koncepcji sprzedażowych


Rain Selling

Metoda sprzedaży polegająca na: budowaniu wiarygodności sprzedawcy w oparciu o dobre relacje z Klientem  i współpracę nad znalezieniem i zdefiniowaniem kwestii problematycznych w organizacji Klienta. Metodologia ta zakłada, że wszyscy Ci, którzy zmienili sposób myślenia czerpią wymierne korzyści w zainspirowaniu klienta i pokazaniu jak nowe myślenie o rozwiązaniu tworzy nowe możliwości rozwiązania problemu.

Sprzedaż relacyjna

Metoda sprzedaży polegająca na budowaniu i utrzymaniu dobrych relacji z klientem; prowadząca do efektywnego zakończenia procesu sprzedaży. W sprzedaży relacyjnej ważną rolę odgrywa rozumienie potrzeb klientów, otwarcie się na poszukiwanie rozwiązań satysfakcjonujących obie strony, sprzedawanie „na miękko”, czyli „sprzedawanie bez wciskania” , aby klienci polubili sprzedawcę.

The New Strategic Selling

metoda sprzedaży polegająca na odrzuceniu taktyk manipulacyjnych i podkreśleniu procesu strategicznej sprzedaży; wypełniona nowymi taktykami konfrontacji z konkurencją. Jest to nowoczesna odsłona klasycznego biznesu w szybko zmieniającym się świecie.

Excetional Selling

Metoda sprzedaży polegająca na  głębokiej diagnostyce potrzeb Klienta realizowanej  bezpośrednio w rozmowach handlowych. Aby osiągnąć sukces i rentowność należy budować trwałe relacje oraz zadbać o zaangażowanie klienta. Należy przełamywać ograniczenia, dwuznaczność słów oraz argumentację negocjacyjną. Pomaga to w zbudowaniu wiarygodności sprzedawcy i jasno pokazuje wartość oferowanego rozwiązania.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Sprawdź naszą ofertę. Najpopularniejsze szkolenia sprzedażowe online:

The New Solution Selling

Metoda sprzedaży polegająca na diagnozowaniu problemów biznesowych klientów oraz dostarczaniu określonych rozwiązań, które są przekonujące i wykonalne. Klient stanowi centralny punkt tego procesu, wobec tego sprzedawca musi podejść indywidualnie do jego wyzwań i potrzeb. Efektem współpracy jest pozyskanie kluczowych decydentów, a także określenie dalszych mierzalnych etapów procesu sprzedaży.

Professional Selling Skills – Achieve Global

Metoda sprzedaży polegająca na prowadzeniu wzajemnych korzystnych rozmów handlowych z klientami, nawet z tymi, którzy są obojętni lub wyrażają obawy. Ważnym aspektem jest skuteczne i elastyczne podejście do stosowania oceny i ciągłego doskonalenia umiejętności, które są podstawą do zbudowania silnych i trwałych relacji z klientami.

Sprzedaż doradcza/konsultacyjna

Metoda sprzedaży polegająca na doradztwie i konsultacjach budowanych na relacjach partnerskich, opartych na otwartości i zaufaniu. Od sprzedawcy wymaga się perfekcyjnej znajomości rynku oraz oferowanych produktów, wskazującej na nieszablonowe postępowanie w indywidualnym dopasowaniu do potrzeb klienta.

LAMP – MHI

proces długotrwałej współpracy z kluczowymi klientami umożliwia: analizowanie aktualnego stanu relacji wraz z identyfikacją rozbieżności i możliwością opracowania wspólnej wizji, a także planu działania; określanie jasno sprecyzowanych celów sprzedażowych przynoszących wymierne korzyści; budowanie silniejszych relacji z kluczowymi klientami, co zwiększa długoterminową stabilność i wzrostu.

Sprzedaż oparta na poleceniach

Metoda sprzedaży polegająca na pozyskiwaniu klientów przez rekomendację zaprzyjaźnionych firm, a także budowaniu sieci kontaktów, które stanowią podstawę bezpiecznych transakcji. Przedsiębiorcy mogą polecać zarówno ofertę sprzedażową swoim klientom, jak również swoich klientów. Współpraca z takimi osobami daje pewność, że są one wiarygodne, a oferowane produkty czy usługi trafią w odpowiednie ręce.

 

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Sprawdź naszą ofertę. Najpopularniejsze szkolenia handlowe online!

Connective Selling

Metoda sprzedaży polegająca na zrozumieniu, jak ludzie kupują (dzięki temu można przewidzieć dany krok i wykonać ruch w odpowiednim momencie procesu sprzedaży), a także na zdobywaniu szacunku i zaufania poprzez poznanie firmy klienta i rozwiązywaniu jej problemów. Aby osiągnąć sukces, trwale budować i utrzymać sieć kontaktów biznesowych należy mówić to, co inni chcą usłyszeć.

Customer Centric Selling

Metoda sprzedaży polegająca na koncentrowaniu się na biznesie klienta, na jego celach oraz wartościach biznesowych, jakie można mu oferować i dostarczać. Jest to usystematyzowane i zdyscyplinowane podejście do sprzedaży złożonych produktów i usług, opierające się na zdolności emocjonalnego łączenia się z kupującymi oraz na prawdziwym, aktywnym słuchaniu ich potrzeb.

Snap Selling

metoda sprzedaży polegająca na strategii przezwyciężania wahań i dylematów klienta, na efektywniejszym umawianiu większej liczby spotkań, przyspieszaniu podejmowania decyzji oraz wygrywania sprzedaży. Opiera się na wykonywaniu rzeczy prostych i jasnych w zrozumieniu, nieustannym kontrolowaniu procesu zgodnie z celami i oczekiwaniami klientów, dostosowaniu oferty do ich problemów i potrzeb, a także podnoszeniu priorytetów.

Sales Dogs

metoda sprzedaży polegająca na wykorzystaniu w pełni posiadanych talentów oraz mocnych stron, przezwyciężeniu lęków, mitów i przeszkód, opanowaniu zdolności komunikacyjnych, pokonaniu sprzeciwu oraz zarządzaniu terytorium. Wykorzystana metafora psa jako „najlepszego przyjaciela człowieka” stanowi źródło postępowania dobrego sprzedawcy – musi on być wierny, uporczywy i sympatyczny.

ProActive Selling

metoda sprzedaży polegająca na wykorzystaniu narzędzi w sposób pozwalający dostosować swoje podejście indywidualnie do każdego klienta i zachować kontrolę na każdym etapie sprzedaży. Należy zbadać motywację kontrahentów z każdej perspektywy, podwoić liczbę połączeń z potencjalnymi klientami, wykorzystać najnowsze technologie ułatwiające kontakt i skracające proces sprzedaży.


Guerilla Selling

Metoda sprzedaży polegająca na prezentowaniu niekonwencjonalnych pomysłów, które są łatwe i ekscytujące dla przedsiębiorców na każdym szczeblu. Bazuje na przekonaniu, że obecnie, w coraz bardziej konkurencyjnym środowisku biznesowym, wymaga się nowych umiejętności i zaangażowania ze strony sprzedawców.

Selling in New Market

Metoda sprzedaży polegająca na zobrazowaniu atrakcyjnej wizji przyszłości, identyfikowaniu rynku docelowego, kontrolowaniu procesu decyzyjnego oraz poznaniu jak duże organizacje dokonują wyboru produktu. Stosowanie konwencjonalnych metod może przyczynić się do niepowodzenia.

Perfect Selling

metoda sprzedaży polegająca na natychmiastowym połączeniu sprzedaży z kreatywnym podejściem do klienta, szybkim i dokładnym odkryciu jego potrzeb, przedstawieniu w przekonujący sposób propozycji rozwiązań problemów oraz – we właściwym momencie –ich rozwiązanie (z pełnym zaangażowaniem).

Filozfia Fish

polega na aktywacji i motywacji pracowników. Nie ważne czym się zajmują, ale muszą znaleźć sposób, żeby zamienić to w zabawę poprzez zaangażowanie i energię. Skutkiem tego będzie posiadanie pozytywnego wpływu na codzienność wszystkich znajdujących się w pobliżu. Zawsze trzeba być świadomym tego, co mówią klienci i reagować na ich potrzeby. Każdego Klienta traktować indywidualnie, a przede wszystkim zarażać dobrym humorem.

Sandler Selling System

Metoda sprzedaży oparta na naturalności zachowań handlowca, łamaniu schematu typowej rozmowy handlowej oraz niespotykanej kolejności podejmowania poszczególnych kroków przez sprzedawcę.

Spin Selling

metoda sprzedaży polegająca na pytaniach sekwencji SPIN (Situation, Problem, Implication, Need Payoff). Pytania sytuacyjne to takie, za pomocą których zbiera się informacje na temat faktów oraz sytuacji ogólnej. Pytania problemowe dotykają problemów, trudności czy braku satysfakcji oraz elementów, w zakresie których można zaoferować pomoc. Pytania implikacyjne ukazują konsekwencje i następstwa efektów odkrytych w poprzednich pytaniach. Pomagają potencjalnemu kupującego zrozumieć powagę oraz pilność jego sytuacji. Pytania niezbędnego zysku pomagają potencjalnym klientom powiedzieć o korzyściach płynących z oferowanych rozwiązań.

Szukasz nowości z obszaru HR, szkoleń czy team building'u?
Polub nas i otrzymuj informacje na bieżąco!

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Znajomość własnej kultury i kultur, z którymi podejmowana jest komunikacja na jakimkolwiek poziomie owocuje wytworzeniem się świadomości kulturowej, czyli umiejętności rozpoznania i zrozumienia wpływu kultury na ludzkie zachowania i idee oraz wpływu własnej kultury na postrzeganie świata, proces oceniania i podejmowania decyzji. Aby dojść do etapu efektywnej komunikacji międzykulturowej niezbędna jest inwestycja czasu, energii i starań w wykluczenie uprzedzeń i...
Zmienność i niepewność wpisała się w zawodowe i prywatne doświadczenia ludzi na całym świecie na tyle mocno, że mówienie o rzeczywistości VUCA wydaje się dziś truizmem. Wielu z nas wciąż nie wróciło do biur, ale okazało się, że w dalszym ciągu można nawiązywać kontakty, efektywnie współpracować i wprowadzać innowacje. Wiemy już, że przyszłość nie przyniesie stabilizacji. Turbulencje, jakie zafundowała nam...
Szanowni Państwo! W czerwcu 1925 roku ukazała się książka „The Psychology of Selling” napisana przez E.K. Stronga, była to pierwsza nowatorska praca opisująca model sprzedaży. Wprowadziła ona koncepcję technik sprzedaży, takich jak cechy i korzyści, radzenie sobie z odmowami, zamykanie sprzedaży czy pytania otwarte w sprzedaży i zamknięte. Ponieważ od tego momentu minęło już prawie 100 lat, pozwalamy sobie przedstawić...
Szanowni Państwo! W tej części przedstawiamy kolejne modele sprzedaży, w tym rewolucyjny The Challenger Sale. Model ten został opracowany na podstawie szeroko zakrojonego badania, w którym bardzo szczegółowo przeanalizowano 70 tysięcy wizyt handlowych przeprowadzonych przez prawie 7 tysięcy handlowców w 95 branżach w różnych krajach . Model ten jest określany jako czwarta rewolucja w sprzedaży. Życzymy owocnej lektury! Zespół Gamma

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.