Prawo pracy szkolenia

Prawo pracy określa, na jakich zasad powinna się odbywać współpraca przedsiębiorcy i pracownika. Nie dopuszcza do tego, aby każdy robił to, na co tylko ma ochotę, ale by pracował na jasno określonych zasadach, bez żadnych niedomówień. Jest to niezwykle ważne przede wszystkim z punktu widzenia pracownika, ale jednocześnie jest to również istotne dla pracodawcy, który musi zapewnić swojej firmie prawidłowe funkcjonowanie. Kodeks pracy reguluje wszystkie te najistotniejsze kwestie. Jasno określa prawa i obowiązki osoby zatrudnionej wobec pracodawcy, ale również prawa i obowiązki przedsiębiorcy względem osoby zatrudnionej.

6 czerwca 2018
zdjęcie - Prawo pracy szkolenia
 
Prawo pracy określa, na jakich zasad powinna się odbywać współpraca przedsiębiorcy i pracownika. Nie dopuszcza do tego, aby każdy robił to, na co tylko ma ochotę, ale by pracował na jasno określonych zasadach, bez żadnych niedomówień.

Jest to niezwykle ważne przede wszystkim z punktu widzenia pracownika, ale jednocześnie jest to również istotne dla pracodawcy, który musi zapewnić swojej firmie prawidłowe funkcjonowanie. Kodeks pracy reguluje wszystkie te najistotniejsze kwestie. Jasno określa prawa i obowiązki osoby zatrudnionej wobec pracodawcy, ale również prawa i obowiązki przedsiębiorcy względem osoby zatrudnionej.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Działy kadr czekają zmiany wynikając z prezydenckiej nowelizacji kodeksu pracy oraz nowe obowiązki antykorupcyjne narzucone ustawą o jawności życia publicznego, ale ważniejsze jest przygotowanie firm na rewolucję dotyczącą akt pracowniczych, która jest planowana niebawem. Zapraszamy  na szkolenie zmiany w prawie pracy 2018/2019.

Uczestników tego szkolenia interesują również:

Wiele osób niestety nie zna swoich praw, a interpretacja przepisów zapisanych w Ustawie wydaje się być zbyt trudna. Wówczas, takie osoby mogą skorzystać z interpretującego prawo pracy szkolenia, podczas którego przeanalizowanych zostanie wiele ciekawych przypadków, określone zostaną wszelkie najistotniejsze kwestie, a także przedstawione zostaną w jasny i klarowny sposób wszelkie prawa i obowiązki pracodawcy i pracownika. Z takich szkoleń codziennie decyduje się skorzystać coraz większa liczba osób. Wynika to przede wszystkim z chęci poszerzenia swojej wiedzy i zdobycia nowych informacji i umiejętności, ale również z potrzeby zapoznania się z najistotniejszymi kwestiami związanymi z prawem pracy.
 
Szczegółowo omawiające prawo pracy szkolenia pozwalają także na poznanie ciekawych przypadków, gdy prawo pracy zostało złamane. Na ich przykładzie można dowiedzieć się, co grozi pracownikowi, który nie stosuje się do kodeksu pracy, a także poznać konsekwencje, jakie spotkały pracodawcę, który nie przestrzegał praw osób, które zatrudniał w swojej firmie.

Podczas takich szkoleń można dowiedzieć się także, gdzie i w jaki sposób można dochodzić swoich praw, gdzie szukać pomocy, a także jakie instytucje państwowe mają za zadanie chronić prawa pracownika, który często bywa zupełnie bezbronny względem przedsiębiorstwa. To wszystko sprawia, że szkolenia z zakresu prawa pracy stają się coraz popularniejsze i coraz większa liczba osób decyduje się z nich skorzystać.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zapraszamy do zapoznania sie z naszym działem: szkolenia finansowe Zobacz m.in. Sprawdź również dział z naszymi szkoleniami online.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

7 kwietnia 2020
Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
7 kwietnia 2020
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
7 kwietnia 2020
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
7 kwietnia 2020
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
7 kwietnia 2020
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.