Prawo pracy szkolenia

Prawo pracy określa, na jakich zasad powinna się odbywać współpraca przedsiębiorcy i pracownika. Nie dopuszcza do tego, aby każdy robił to, na co tylko ma ochotę, ale by pracował na jasno określonych zasadach, bez żadnych niedomówień. Jest to niezwykle ważne przede wszystkim z punktu widzenia pracownika, ale jednocześnie jest to również istotne dla pracodawcy, który musi zapewnić swojej firmie prawidłowe funkcjonowanie. Kodeks pracy reguluje wszystkie te najistotniejsze kwestie. Jasno określa prawa i obowiązki osoby zatrudnionej wobec pracodawcy, ale również prawa i obowiązki przedsiębiorcy względem osoby zatrudnionej.

   
  Prawo pracy określa, na jakich zasad powinna się odbywać współpraca przedsiębiorcy i pracownika. Nie dopuszcza do tego, aby każdy robił to, na co tylko ma ochotę, ale by pracował na jasno określonych zasadach, bez żadnych niedomówień.

  Jest to niezwykle ważne przede wszystkim z punktu widzenia pracownika, ale jednocześnie jest to również istotne dla pracodawcy, który musi zapewnić swojej firmie prawidłowe funkcjonowanie. Kodeks pracy reguluje wszystkie te najistotniejsze kwestie. Jasno określa prawa i obowiązki osoby zatrudnionej wobec pracodawcy, ale również prawa i obowiązki przedsiębiorcy względem osoby zatrudnionej.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Działy kadr czekają zmiany wynikając z prezydenckiej nowelizacji kodeksu pracy oraz nowe obowiązki antykorupcyjne narzucone ustawą o jawności życia publicznego, ale ważniejsze jest przygotowanie firm na rewolucję dotyczącą akt pracowniczych, która jest planowana niebawem. Zapraszamy  na szkolenie zmiany w prawie pracy 2022.

  Uczestników tego szkolenia interesują również:

  Wiele osób niestety nie zna swoich praw, a interpretacja przepisów zapisanych w Ustawie wydaje się być zbyt trudna. Wówczas, takie osoby mogą skorzystać z interpretującego prawo pracy szkolenia, podczas którego przeanalizowanych zostanie wiele ciekawych przypadków, określone zostaną wszelkie najistotniejsze kwestie, a także przedstawione zostaną w jasny i klarowny sposób wszelkie prawa i obowiązki pracodawcy i pracownika. Z takich szkoleń codziennie decyduje się skorzystać coraz większa liczba osób. Wynika to przede wszystkim z chęci poszerzenia swojej wiedzy i zdobycia nowych informacji i umiejętności, ale również z potrzeby zapoznania się z najistotniejszymi kwestiami związanymi z prawem pracy.
   
  Szczegółowo omawiające prawo pracy szkolenia pozwalają także na poznanie ciekawych przypadków, gdy prawo pracy zostało złamane. Na ich przykładzie można dowiedzieć się, co grozi pracownikowi, który nie stosuje się do kodeksu pracy, a także poznać konsekwencje, jakie spotkały pracodawcę, który nie przestrzegał praw osób, które zatrudniał w swojej firmie.

  Podczas takich szkoleń można dowiedzieć się także, gdzie i w jaki sposób można dochodzić swoich praw, gdzie szukać pomocy, a także jakie instytucje państwowe mają za zadanie chronić prawa pracownika, który często bywa zupełnie bezbronny względem przedsiębiorstwa. To wszystko sprawia, że szkolenia z zakresu prawa pracy stają się coraz popularniejsze i coraz większa liczba osób decyduje się z nich skorzystać.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Zapraszamy do zapoznania sie z naszym działem: szkolenia finansowe Zobacz m.in. Sprawdź również dział z naszymi szkoleniami online.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.