Być dobrym szefem

Dobry szef – co to jest w ogóle za postać? Otóż dobry szef musi posiadać kilka charakterystycznych swoich cech. Przede wszystkim musi na pewno to być osoba, która umie zarządzać ludźmi – dopasowywać pracę do ich talentów, motywować ich, wybierać odpowiednie stanowiska. To także osoba, która niewątpliwie potrafi rozmawiać z pracownikami – wie jak zganić tak, aby pracownik poczuł się zmotywowany do pracy albo jak pochwalić go, aby nie spoczął na laurach. 

zdjęcie - Być dobrym szefem
 
Dobry szef - co to jest w ogóle za postać? Otóż dobry szef musi posiadać kilka charakterystycznych swoich cech. Przede wszystkim musi na pewno to być osoba, która umie zarządzać ludźmi - dopasowywać pracę do ich talentów, motywować ich, wybierać odpowiednie stanowiska. To także osoba, która niewątpliwie potrafi rozmawiać z pracownikami - wie jak zganić tak, aby pracownik poczuł się zmotywowany do pracy albo jak pochwalić go, aby nie spoczął na laurach. Co więcej?

Otóż jednocześnie taki szef także nie jest "dobrym wujkiem", nie zatrudnia osób po znajomościach i robi wszystko, aby jak najlepiej zoptymalizować, także pod kątem kosztów pracę w firmie. Słowem dobry szef to osoba, którą wszyscy szanują, nieco się jej może boją, jednak której ufają i dla której chętnie pracują.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jeżeli monitorowanie procesu zarządzania kapitałem ludzkim pod kątem ekonomicznym jest fundamentem podejmowania strategicznych decyzji dot. pracowników to szkolenie CONTROLLING PERSONALNY - Jako wsparcie strategii organizacji w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi pomoże do tego przygotować.

Uczestnicy tego szkolenia poszukują również:

Szkolenia z controllingu - klucz do sukcesu

Jak jednak stać się takim dobrym szefem? Czy tego można się nauczyć? Otóż co jest wyjątkowo zaskakujące, to do pewnego stopnia możemy się wyuczyć takich cech bycia dobrym szefem. Na czym dokładnie to polega? Jak każdemu z nas zapewne doskonale wiadomo - dzisiejszy świat wręcz obfituje we wszelkiego rodzaju kursy i szkolenia, co jest bardzo dobrą zmianą. Wśród tych szkoleń znajdą się także na pewno i szkolenia z controllingu.

To własnie jest często kluczem do sukcesu. Oczywiście przyda nam się także, jeśli jako szefowie zainwestujemy w szkolenia z budowania wizerunku, autorytetu czy z zarządzania czasem, jednak generalnie rzecz ujmując szczególnie liczy się właśnie szkolenie z controllingu, ponieważ to ono daje nam najwięcej możliwości.

Dobre szkolenie z controllingu

Pamiętajmy jednak o tym, że musimy znaleźć naprawdę dobre i sensowne szkolenie z controllingu personalnego. W innym przypadku niestety tylko stracimy bardzo dużo pieniędzy i nie zauważymy u siebie żadnych dobrych efektów. Sprawdźmy zatem daną firmę organizującą szkolenia w Internecie, posprawdzajmy opinie o niej, pogadajmy z osobą prowadzącą szkolenie - te wszystkie czynności pozwolą nam uniknąć fatalnej w skutkach pomyłki.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.