Co mówi nowa ustawa o urlopach?

2019 rok przyniósł nam wiele zmian, w tym także pomysł na aktualizację i nowelizację kodeksu pracy. Co zostało tam wyszczególnione? Jakie zmiany nas teraz mogą czekać? W czym dokładnie się będą one zawierać? O tym powiemy co nieco poniżej…

zdjęcie - (the_title())


Co mówi nowa ustawa o urlopach?

2019 rok przyniósł nam wiele zmian, w tym także pomysł na aktualizację i nowelizację kodeksu pracy. Co zostało tam wyszczególnione? Jakie zmiany nas teraz mogą czekać? W czym dokładnie się będą one zawierać? O tym powiemy co nieco poniżej...

Zmiany w urlopach - najważniejsza część

Na wstępie trzeba powiedzieć jednak, że nic nie jest przesądzone, bowiem najprawdopodobniej zmiany wejdą w życie dopiero w następnej kadencji, czyli w tym wypadku - ich wejście w życie niejako nieco jest zależne od wyborów w październiku. Warto jednak wiedzieć choćby i mniej więcej, czego w zasadzie te zmiany miały dotyczyć.

Przede wszystkim pojawił się pomysł, aby wszyscy mieli urlop po równo - 26 dni, niezależnie od czasu stażu pracy. Zasadniczo także, poza jakimiś szczególnymi przypadkami, nie będzie można chomikować urlopu i przenosić go na rok następny.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Kodeks pracy zmienia się nieustająco. Jedynie znajomość praktycznych konsekwencji zmian pozwala na bezpieczeństwo procesów kadrowych. Zapraszamy na szkolenie zmiany w prawie pracy.

Uczestników tego szkolenia interesują również:

Co więcej - wzięcie urlopu będzie teraz niejako obowiązkiem. Obecnie jest bowiem też tak, że w zasadzie trzeba wziąć urlop, ale w praktyce niewykorzystane dni przechodzą na następny rok, aż w końcu wszystko się przedawnia.

Nowe prawo miałoby temu zapobiegać. Podejmowane są także różne pomysły odnośnie tego, co można zrobić z problemem nadmiernego wykorzystywania umów zleceń itp. W tym zakresie postuluje się np. na nowo zdefiniowanie samozatrudnienia oraz określenie możliwości zatrudnienia nieetatowego oraz sezonowego. Generalnie postuluje się zwiększenie możliwości wyboru różnego rodzaju umów.

Szkolenia z prawa pracy - ważna inwestycja

Niezależnie jednak od nowelizacji czy aktualizacji naprawdę opłaca się znać dobrze prawo pracy oraz kodeks pracy zarówno jeśli jest się pracownikiem, jak i oczywiście pracodawcą.

Z obu stron większa wiedza odnośnie tego, jak powinny wyglądać umowy, zatrudnienie itp, jest naprawdę bardzo istotne. Dlatego też warto zainwestować w profesjonalne szkolenia kodeks pracy.

Oczywiście niby też można pomyśleć o przeczytaniu kodeksu pracy - na pewno nic to nie zaszkodzi, ale trudno powiedzieć, żeby pomogło. Niestety bowiem tak z samego czytania nie będziemy często wiedzieć, do czego odnoszą się poszczególne ustępy itp.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Pracodawcy posiadający w swoim zakładzie organizacje związkowe są zobowiązani do wykonywania wielu obowiązków wynikających z ustaw i orzecznictwa sądowego. Szkolenie WSPÓŁPRACA PRACODAWCY ZE ZWIĄZKIEM ZAWODOWYM uczy w jaki sposób dopełnić tych obowiązków.

Uczestników tego szkolenia interesują również:

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.