Czas pracy szkolenie

Świat się zmienia. Z tą prawdą wszyscy już się w mniejszym lub większym stopniu oswoili. Jest jednak taka część świata, która za teraźniejszością nie nadąża, zwłaszcza w Polsce. Są to przepisy prawa, zwłaszcza uchwalony w połowie lat 70. Kodeks Pracy. Co prawda był on kilkukrotnie nowelizowany, jednak sam rdzeń i założenia, na których został oparty są niezmienne.

   
  Świat się zmienia. Z tą prawdą wszyscy już się w mniejszym lub większym stopniu oswoili. Jest jednak taka część świata, która za teraźniejszością nie nadąża, zwłaszcza w Polsce. Są to przepisy prawa, zwłaszcza uchwalony w połowie lat 70.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Działy kadr czekają zmiany wynikając z prezydenckiej nowelizacji kodeksu pracy oraz nowe obowiązki antykorupcyjne narzucone ustawą o jawności życia publicznego, ale ważniejsze jest przygotowanie firm na rewolucję dotyczącą akt pracowniczych, która jest planowana niebawem. Zapraszamy  na szkolenie zmiany w prawie pracy 2022.

  Uczestników tego szkolenia interesują również:

  Kodeks Pracy, co prawda był on kilkukrotnie nowelizowany, jednak sam rdzeń i założenia, na których został oparty są niezmienne. A umówmy się, przez te ponad 40 lat zmieniło się bardzo dużo – automatyzacja procesów, nowe zawody, komputeryzacja, czy podejście pracowników do samego pomysłu etatu i pracy „od - do”. Nie tylko przedsiębiorcom marzy się zasada „co nie jest zabronione jest dozwolone”. Wiele osób, zwłaszcza tych wchodzących na rynek pracy, czy też pracujących na własny rachunek wolałoby bardziej elastyczne podejście do przepisów, zwłaszcza dotyczących czasu pracy.
   
  Polskie prawo pracy skonstruowane jest w taki sposób, by bronić słabszego (w założeniu) pracownika. Kolejne nowelizacje zamiast ułatwić poruszanie się przepisach sprawy tylko skomplikowały. Często sami pracownicy działów kadr mają problem choćby z prawidłowym wyliczeniem czasu pracy, nadgodzin i to nie tylko w bardziej skomplikowanych wypadkach (np. delegowanie pracowników), ale również przy zwykłym „zostawaniu po godzinach”, czy zaliczaniu szkoleń do czasu pracy.

  Coraz więcej też ukazuje się doniesień z zagranicy odnośnie skrócenia czasu pracy, np. do 7 godzin dziennie. Czy jednak pracodawcy w Polsce mogliby sami wprowadzić taki model? Oto pytanie.
   
  Dziurę w tym zakresie starają się pokryć różne instytucje organizując dla pracowników kadr szkolenia z zakresu prawa pracy, w tym również z rozliczania czasu pracy pracowników, wymiaru czasu pracy, zatrudniania na etat, czy w ramach umów cywilno-prawnych. Nie każda jednak fundacja, stowarzyszenie, czy instytut zorganizuje szkolenie, które niesie z sobą wartość merytoryczną.

  Dlatego też warto przed zgłoszeniem zapoznać się dokładnie z tematyką szkolenia, referencjami, czy poleceniami osób, które twardym HRem zajmują się dłuższy czas, bądź miały okazję samemu uczestniczyć w danym szkoleniu.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Szkolenia online umożliwiają pełną interakcję zarówno z prowadzącym jak i z innym uczestnikami.

  Realizujemy szkolenia online, webinary i projekty hybrydowe.

  Sprawdź nasze kursy i szkolenia online eksperckie:

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.