Jak nauczyć się skutecznego egzekwowania swoich należności?

Egzekwowanie należności od dłużników nie jest sprawą prostą. Jeśli dłużnik nie oddaje należności pomimo wystosowanego oficjalnego pisma w tej sprawie należy skierować sprawę do sądu. Jeśli nie ma innej możliwości sprawa sądowa jest najlepszym rozwiązaniem.

Gamma - Jak nauczyć się skutecznego egzekwowania swoich należności?


Jak nauczyć się skutecznego egzekwowania swoich należności?

Egzekwowanie należności od dłużników nie jest sprawą prostą. Jeśli dłużnik nie oddaje należności pomimo wystosowanego oficjalnego pisma w tej sprawie należy skierować sprawę do sądu. Jeśli nie ma innej możliwości sprawa sądowa jest najlepszym rozwiązaniem.

Im szybciej skierujemy sprawę do sądu tym szybciej dłużnik odda nam dług. Zapłaty najlepiej domagać się przed sądem właściwym dla miejsca zamieszkania lub, w przypadku firm siedziby dłużnika. Dobrą alternatywą jest również złożenie pozwu do tzw. e-Sądu.

Niezależnie od tego w jakim trybie postanowimy złożyć pozew dobrym rozwiązaniem jest udanie się do radcy prawnego. W ten sposób nie popełnimy szeregu błędów, które mogą się zdarzyć na skutek nieznajomości prawa. Radca prawny z pewnością pomoże nam w załatwieniu sprawy. Jest to specjalista, który przeszedł szereg szkoleń (szkolenia windykacja czy też pomocne szkolenie z kpa).

Należy pamiętać, że radca prawny szkoli się również z innych dziedzin prawa m. in. ceny transferowe szkolenie czy też z innego zakresu, dlatego podczas spotkania z radcą warto rozwiać nasze wszystkie wątpliwości związane z przepisami prawa. Wizyta u radcy często jest niezwykle pomocna.

Osoba ta pomoże nam w napisaniu pisma do sądu, doradzi najlepszą drogę do ściągnięcia należności od dłużnika oraz sprawdzi wszelkie dokumenty niezbędne w sądzie. Radca pomoże nam również podczas batalii w sądzie. Dzięki temu nic nas nie zaskoczy, a należności odzyskamy tak szybko jak tylko się da.

Egzekwowanie należności na drodze sądowej jest sprawą dosyć trudną dla obu stron. Złożenie sprawy w sądzie oznacza bowiem, iż dwie strony nie są w stanie się dogadać i droga sądowa jest jedyną możliwością do odzyskania należności przez stronę pokrzywdzoną. Podczas szkolenia z kpa na przykładach przedstawia się różnego rodzaju problemy, które osoba pokrzywdzona może spotkać na swojej drodze. Warto być przygotowanym na różnego rodzaju trudności na drodze dochodzenia swoich praw. W tym z pewnością pomoże dobry radca prawny.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Windykacja należności to sztuka dyplomacji, perswazji, negocjacji i psychologii. Na naszym szkoleniu uczymy jak szybko, dbając o relacje odzyskać należne nam środki.

Wpisując w wyszukiwarkę naszej strony poniższe hasła poza propozycjami szkoleniowymi znajdziesz nie tylko programy szkoleń, ale również materiały merytoryczne dotyczące tego obszaru:

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.