Jak rozumieć art 53 kodeksu pracy?

Każda współpraca między pracodawcą, a zatrudnionym pracownikiem musi zawsze odbywać się na jasno określonych zasadach. Są one normowane przede wszystkim przez obowiązujący w naszym kraju Kodeks Pracy.

zdjęcie - (the_title())


Jak rozumieć art 53 kodeksu pracy?

Każda współpraca między pracodawcą, a zatrudnionym pracownikiem musi zawsze odbywać się na jasno określonych zasadach. Są one normowane przede wszystkim przez obowiązujący w naszym kraju Kodeks Pracy.

Niezbędną wiedzę na poszczególne zagadnienia zapewnia wynagrodzenie pracowników szkolenie czy inne szkolenia z prawa pracy. Warto zatem wziąć w nich udział zajmując się w pracy zawodowej sprawami do spraw personalnych.

Prawo pracy szkolenie Warszawa

Najważniejszym zadaniem prawa pracy jest należyta ochrona wszystkich uczestników rynku pracy, która to dotyczy zarówno pracowników, jak i osoby zatrudniające.

Nie da się ukryć, że pracodawcy mają przede wszystkim obowiązki względem swoich podwładnych, zaś zadaniem kodeksu pracy jest ochrona pracowników przed nieprzyjemnymi sporami z właścicielami firm.

Poszczególne, obowiązujące zasady są wprowadzone w odpowiedzi na rzeczywiste potrzeby współczesnych pracowników. W celu skutecznej ochrony pracownika, pracodawcy oraz interesów Państwa, kodeks pracy jest nieustannie poddawany zmianom. Poszczególne nowelizacje ustawy oraz uchwały wprowadzają nieustannie nowe przepisy, a rezygnują ze starych, już nieaktualnych zapisów.

Nieustanne zmiany techniki oraz sytuacji rynkowej, które to wpływają w dużej mierze na rynek pracy sprawiają, że musi być również zmieniany kodeks pracy. Aby nieustannie nadążać za aktualnymi przepisami prawa pracy niezbędne jest wynagrodzenie pracowników szkolenie czy ogólne szkolenia z prawa pracy.

 Prawo pracy szkolenie Warszawa umożliwia przedstawienie wszystkim uczestnikom szkolenia aktualnych zapisów w ustawach oraz omówienie w jaki sposób poszczególne zmiany wpływają zarówno na osoby zatrudnione, jak i zatrudniające.

Szkolenia z prawa pracy dedykowane są dla przedsiębiorców, pracowników działu HR i kadr, księgowych oraz pracowników działu bhp. Są to bowiem głównie osoby są w firmie, które odpowiadają za to, aby prawa pracowników były przestrzegane.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Kodeks pracy zmienia się nieustająco. Jedynie znajomość praktycznych konsekwencji zmian pozwala na bezpieczeństwo procesów kadrowych. Zapraszamy na szkolenie zmiany w prawie pracy.

Uczestników tego szkolenia interesują również:

Jak rozumieć art 53 kodeksu pracy?

Często się zdarza, że pracownik ze względu na poważną chorobę długotrwale przebywana zwolnieniu lekarskim. Czy pracodawca ma wówczas prawo zwolnić go z pracy? Otóż jak mówi art 53 kodeksu pracy pracodawca może rozwiązać umowę o pracę bez wypowiedzenia gdy niezdolność pracownika do pracy z powodu choroby trwa dłużej niż 3 miesiące, a gdy pracownik był zatrudniony w danej firmie krócej niż 6 miesięcy.

Natomiast gdy pracownik był zatrudniony w firmie dłużej, to wówczas pracodawca ma prawo go zwolnić, gdy minął okres pobierania z tego tytułu zasiłku chorobowego, a pracownik przebywa na świadczeniu rehabilitacyjnym dłużej niż trzy miesiące.

Rozwiązanie umowy na podstawie art. 53 Kodeksu Pracy w przeciwieństwie do rozwiązania bez wypowiedzenia opartego na zasadzie winy pracownika, poza utratą zatrudnienia, nie pociąga za sobą dla pracownika żadnych innych negatywnych skutków.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

W obszarze szkoleń dla działów HR, Kadry stworzyliśmy dział związany z tymi tematami.Zobacz nasze szkolenia dla kadr:

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.