Jaka jest słownikowa definicja kodeksu pracy?

Nie da się ukryć, że najważniejszym aktem prawnym powszechnie obowiązującym, który dotyczy prawa pracy jest Kodeks pracy. Jest to akt powszechnie obowiązujący, mający rangę Ustawy. Wszyscy mieszkający na terenie Polski są zobligowani do jego przestrzegania. Dotyczy to zwłaszcza pracowników.

zdjęcie - (the_title())


Jaka jest słownikowa definicja kodeksu pracy?

Nie da się ukryć, że najważniejszym aktem prawnym powszechnie obowiązującym, który dotyczy prawa pracy jest Kodeks pracy. Jest to akt powszechnie obowiązujący, mający rangę Ustawy. Wszyscy mieszkający na terenie Polski są zobligowani do jego przestrzegania. Dotyczy to zwłaszcza pracowników.

Dlatego też dobrze byłoby dowiedzieć się czym właściwie ów Kodeks jest. Kodeks pracy został uchwalony dnia 26 czerwca 1974 roku. Wszedł w życie niespełna rok pózniej, w dniu 1 stycznia 1975 roku. Bardzo często zachodziły w nim zmiany, a ostatnie bardziej istotne zostały wprowadzone 7 września 2019 roku.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zobacz nasz dział szkoleń prawnych: Szkolenia prawo

i najnowsze tematy w dziale:

Warto zaznaczyć, że Kodeks pracy reguluje najistotniejsze kwestie dotyczące obowiązków i praw stron stosunku pracy. Podstawowym obowiązkiem pracowników jest świadczenie na rzecz pracodawcy pracy określonego rodzaju.

Jeżeli chodzi zaś o pracodawcę, do jego głównych powinności należy wypłata pracownikowi należnego mu wynagrodzenia za wykonaną pracę. Wypłata wynagrodzenia musi odbywać się w odpowiednim czasie, określonego dnia każdego miesiąca. W Kodeksie pracy znajdziemy wiele regulacji dotyczących urlopów czy zwolnień lekarskich.

Są to więc informacje niezmiernie istotne dla każdego pracownika oraz pracodawcy. Aby dowiedzieć się jak najwięcej o prawie pracy i Kodeksie pracy, warto brać udział w regularnie organizowanych szkoleniach oraz kursach.

Największy ich wybór będziemy mieli rzecz jasna w dużych, prężnie rozwijających się miastach, takich jak na przykład Warszawa czy Wrocław. Prawo pracy szkolenie Warszawa oraz szkolenie zakładowy fundusz świadczeń socjalnych 2016 to idealne propozycje dla osób, które chcą poznać szczegółowe przepisy Kodeksu pracy.

Trzeba zaznaczyć, że znalezienie dobrego szkoleniowca, który poprowadzi szkolenie nie jest łatwym zadaniem. Na szczęście przy odrobinie wysiłku możliwe stanie się wzięcie udziału w rzetelnie poprowadzonym szkoleniu.

Warto zainteresować się kursami certyfikowanymi oraz takimi, które są współfinansowane ze środków Unii Europejskiej. Tego rodzaju szkolenia cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, ze względu na wysoki poziom merytoryczny.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

W obszarze szkoleń dla działów HR, Kadry stworzyliśmy dział związany z tymi tematami.Zobacz nasze szkolenia dla kadr:

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.