Jaki jest cel odprawy celnej?

Kwestię związane z prawem celnym są jednymi z najbardziej istotnych jeśli chodzi o prowadzenie działalności logistycznej i transportowej. Znajomości tego typu przepisów wymaga się bowiem praktycznie na każdym kroku, ponieważ odprawy celne mają miejsce na granicach i nie ma możliwości aby bez nich się obyło.

zdjęcie - (the_title())


Jaki jest cel odprawy celnej?

Kwestię związane z prawem celnym są jednymi z najbardziej istotnych jeśli chodzi o prowadzenie działalności logistycznej i transportowej. Znajomości tego typu przepisów wymaga się bowiem praktycznie na każdym kroku, ponieważ odprawy celne mają miejsce na granicach i nie ma możliwości aby bez nich się obyło.

Znajomość procedur dotyczą naszych ładunków może stać się więc kluczowe, aby nie zostały one zatrzymane na granicy a ich kontrola nie przebiegała zbyt długo. Tego typu kontrola ma za zadanie wyłapanie wszelkich towarów które nie spełniają norm, nie zostały opodatkowane lub mogą być szkodliwe dla życia i zdrowia konsumentów.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Szukasz szkoleń dla ekspertów? Sprawdź nasze szkolenia z logistyki i transportu

Z zakresu logistyki
Zarządzanie łańcuchem dostaw, Incoterms 2020, Intrast i inne.
Pełna lista szkoleń: szkolenia logistyka

Sprawdź również nasze szkolenia online

Bardzo często kontrole celne mają za zadanie wyeliminować możliwość dostarcza na rynek konkretnego kraju, towarów które nie powinny się tam znaleźć lub są zabronione. Celnicy dbają również o to by konkretne towary były przewożone w warunkach zgodnych z nich charakterem a stan w jakim docierają był zgodny z normami krajowymi i unijnymi.

Należy również pamiętać, że aby kontrolę naszych towarów przebiegały bezproblemowo, należy przestrzegać zagadnień związanych z prowadzeniem dokumentacji i organizacji. Przydatne w tym celu mogą być zarządzanie łańcuchem dostaw szkolenie, szkolenie incoterms oraz prawo celne szkolenie.

Poruszają one zagadnienia związane z dokumentacją celną, obowiązkami przewoźników oraz odpowiednim zarządzaniem transportem. Cały ten komplet szkoleń daje wiedzę i umiejętności które są bardzo ważne jeśli chodzi o odpowiednie podejście do transportu i przekraczania granic.

Dzięki i zarządzanie łańcuchem dostaw szkolenie i szkolenie incoterms zdobędziemy wiedzę która jest kluczowa i która pozwoli przygotowywać ładunki do spedycji aby nie miały one problemu z przejazdem przez granicę i szybko docierały do odbiorców.

Szkolenie incoterms oraz prawo celne szkolenie pozwala na podniesienie kwalifikacji i ogólną poprawę umiejętności przez co jest nie tylko idealne dla każdego kto zajmuje się logistyką ale również dla osób które w jakikolwiek sposób chcą podnieść swoje kwalifikacje.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.