Jakie dokumenty są ważne przy kontroli kosmetyków?

Produkcja kosmetyków jest szczególnie istotnym rodzajem produkcji różniącym się dość od wszystkich innych. Dlaczego? Jak powinna wyglądać kontrola takich kosmetyków? Czym ona będzie się charakteryzować? Jakie dokumenty będą przy niej potrzebne?

Gamma - Jakie dokumenty są ważne przy kontroli kosmetyków?


Jakie dokumenty są ważne przy kontroli kosmetyków?

Produkcja kosmetyków jest szczególnie istotnym rodzajem produkcji różniącym się dość od wszystkich innych. Dlaczego? Jak powinna wyglądać kontrola takich kosmetyków? Czym ona będzie się charakteryzować? Jakie dokumenty będą przy niej potrzebne?

Specyfika produkcji kosmetyków

Zacznijmy na początek od tego, czym w zasadzie charakteryzuje się taka produkcja kosmetyków. Otóż przede wszystkim musi ona spełniać wszystkie najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa.

O ile bowiem wypuszczenie na rynek wadliwej partii np. foteli oczywiście jest zdarzeniem przykrym, jednak nie zagraża bezpośrednio niczyjemu bezpieczeństwu, tak w przypadku kosmetyków jest jednak inaczej.

Ponadto tutaj dochodzi jeszcze kwestia tego, że kosmetyki często wytwarzane są z różnych substancji, które są niebezpieczne albo też mogą mieć nie do końca bezpieczne warunki przechowywania.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Dla aptek firm farmaceutycznych i hurtowni farmaceutycznych Zobacz nasze szkolenia kosmetyczne i farmaceutyczneKontrola kosmetyków

Z tego powodu kosmetyki podlegają dość szczególnej i drobiazgowej kontroli. Co więcej - trzeba tu podkreślić, że kontrola ta niejako jest zorganizowana odgórnie - istnieje bowiem szereg dokumentów, które koniecznie muszą być wzięte pod uwagę podczas sprawowania kontroli nad kosmetykami.

O czym tu dokładniej jest mowa? Pośród tych dokumentów szczególnie liczy się Prawo Kosmetyczne oraz zasady GMP, czyli dobrej praktyki produkcyjnej. Odnoszą się one do wszelkich standardów i procedur, które tylko mają zapewnić odpowiednio wysoką jakość.

Audyt wewnętrzny w laboratorium badawczym i dokumenty

Oczywiście zatem prowadzenie kontroli wymaga na pewno pewnej dokumentacji. Jakiej dokładnie? Takie informacje podaje się już zazwyczaj na bardziej zaawansowanych szkoleniach, tu jednakże warto powiedzieć o tym, że będą to na pewno dokumentacja GMP oraz dane o przeprowadzeniu poszczególnych kontroli sprzętu, transakcji zakupu, sprzedaży, wywozu np. odpadów.

Dalej będą to jeszcze parametry różnych badań, sposób ich prowadzenia, kto dokładnie za co odpowiada i wiele, wiele innych. To wszystko sprawdzane jest podczas pierwszego etapu kontroli, jakim jest audyt wewnętrzny w laboratorium badawczym.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Szukasz szkoleń online? Realizujemy zarówno pojedyncze interaktywne warsztaty online, procesy kaskadowe. Korzystamy z większości dostępnych technologii transmisji video

Sprawdź nasze szkolenia online:

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.