Jakie istnieją rodzaje umów handlowych?

Umów handlowych na rynku jest bardzo wiele, klasyfikowane są w zależności od tego, w jakim sposób zostały zawarte lub też na jaki czas zostały zawarte. Gdy chodzi o to, na jaki okres zostały zawarte, wyróżnia się umowy krótkoterminowe i umowy długoterminowe.

zdjęcie - (the_title())


Jakie istnieją rodzaje umów handlowych?

Umów handlowych na rynku jest bardzo wiele, klasyfikowane są w zależności od tego, w jakim sposób zostały zawarte lub też na jaki czas zostały zawarte. Gdy chodzi o to, na jaki okres zostały zawarte, wyróżnia się umowy krótkoterminowe i umowy długoterminowe. Ponadto w obrocie gospodarczym umowy dzieli się na ramowe i wykonawcze, w zależności od tego co jest przedmiotem umowy i jaki jest jej zakres.

Umowy mogą być zawierane w różnych trybach czyli w wyniku oferty, negocjacji czy przetargu. Tryb zawarcia umowy wyznacza nie tylko kwestie związane z czasem przed podpisaniem umowy ale także często z warunkami, jakie muszą się w niej bezwzględnie znaleźć.

Oczywiście w myśl odpowiednich przepisów wiele zapisów może być dowolnie formułowanych przez strony, aby dzięki temu jak najlepiej spełnić oczekiwania obu stron i aby mogły odpowiednio współdziałać.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zapraszamy do zapoznania sie z naszym działem: szkolenia finansowe Zobacz m.in. Sprawdź również dział z naszymi szkoleniami online.

Odpowiednie konstruowanie umów to umiejętność, której z pewnością warto się nauczyć. Dobrym pomysłem na to, aby nabyć takiej wiedzy jest uczestnictwo w szkoleniach, kto re przybliżają taką tematykę. Kontrakty handlowe muszą być bowiem odpowiednio przygotowane, zwłaszcza jak mowa o tych zawieranych na długie terminy czasu.

Szkolenia kontrakty handlowe zawierają zazwyczaj niezwykle obszerny dział, który przybliża kursantom tematykę związaną właśnie z odpowiednich tworzeniem umów, zarówno pod kątem ogólnego ich wyglądu jak również szczegółowych zapisów poszczególnych punktów.

Na temat odpowiedniego konstruowania umów informacje przekazywane są na wielu innych szkoleniach. Szkolenia dla deweloperów zaliczają się do tych, które również przybliżają tematykę odpowiedniego pisania umów.

Z takich szkoleń zazwyczaj korzystają osoby, które zajmują się tworzeniem umów, gdyż odpowiednia wiedza z tego zakresu jest istotna przy właściwym wykonywaniu przez nich obowiązków.

Coraz częściej także to firmy decydują się na organizowanie szkoleń dla swoich pracowników, dzięki czemu mają pewność że więcej osób będzie mogło w nich uczestniczyć i tym samym nabędą znacznie lepszej wiedzy.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Podczas szkolenia umowy cywilnoprawne w praktyce omówimy regulacje z zakresu zawierania umów cywilnoprawnych, z uwzględnieniem jednoczesnego zatrudnienia na podstawie różnych stosunków prawnych,  kwestie związane z oskładkowaniem kilku umów.

Uczestnicy tego szkolenia interesują się również:

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.