Jakie są metody sprawdzenia płynności finansowej spółki?

Płynność finansowa – a konkretnie jej zachowanie, to dla każdej spółki i każdego przedsiębiorstwa bardzo istotne kwestie. W końcu dzięki nim można mówić o sukcesie firmy i jej dalszych możliwościach rozwoju.

Gamma - Jakie są metody sprawdzenia płynności finansowej spółki?


Jakie są metody sprawdzenia płynności finansowej spółki?

Płynność finansowa - a konkretnie jej zachowanie, to dla każdej spółki i każdego przedsiębiorstwa bardzo istotne kwestie. W końcu dzięki nim można mówić o sukcesie firmy i jej dalszych możliwościach rozwoju. Bez tego niestety żadna firma daleko nie zajdzie. Pytanie zatem pojawia się - jak sprawdzić płynność finansową spółki?

Finanse dla niefinansistów szkolenie

Na początek warto powiedzieć trochę o znakomitej dzisiaj opcji, jaką stanowi finanse dla niefinansistów szkolenie. Otóż bowiem wiadomo, że w jednym artykule nie uda się zamieścić wszystkich sposobów sprawdzenia płynności finansowej spółki.

Co więcej wiadomo także, że większość dzisiejszych kierowników firm ma świetne pomysły na dobrze prosperujące firmy, jednak trochę mniej już się zna na praktycznej stronie ich wykonania.

Warto zatem pamiętać właśnie o doskonałych szkoleniach dla niefinansistów, dzięki którym każdy załapie podstawy ekonomii, co oczywiście doprowadzi w efekcie do rozwoju firmy. Warto jeszcze podkreślić, że w analizie finansów szczególnie ważna jest analiza ryzyka oraz nauka controllingu finansowego, dlatego też szczególnie warto zainwestować w szkolenia szkolenie analiza ryzyka, szkolenie controlling finansowy.

Metody sprawdzania płynności finansowej spółki

Wróćmy teraz do powiedzenia nieco o metodach płynności finansowej. Przede wszystkim w tym zakresie ważne jest umiejętne określenie aktywów bieżących i pasywów bieżących. Wynik dzielenia ich daje nam wskaźnik bieżącej płynności finansowej.

Istotna jest także analiza wskaźnika podwyższonej płynności finansowej, który jest wynikiem dzielenia sumy inwestycji krótkoterminowych i należności krótkoterminowych przez pasywa bieżące. Warto również zwrócić uwagę na wskaźnik natychmiastowej płynności finansowej, oraz wskaźnik płynności gotówkowej.

Oczywiście jednak samo obliczenie poszczególnych wskaźników na niewiele nam się zda - tutaj trzeba jeszcze pomyśleć o umiejętnym ich porównaniu tak, aby w pełni ocenić stan finansowy firmy. Jak zatem widać - warto udać się na odpowiednie szkolenie.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zapraszamy do zapoznania sie z naszym działem: szkolenia finansowe Zobacz m.in. Sprawdź również dział z naszymi szkoleniami online.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.