Jakie zmiany w prawie powinni poznać pracownicy kadr?

O tym, że prawa należy bezwzględnie przestrzegać wie każdy przedszkolak. Jednak aby wszelkie zachowania były w granicach prawa, to najpierw to prawo trzeba poznać. Nie chodzi o to, aby na pamięć nauczyć się wszystkich przepisów normatywnych, to jest raczej niewykonalne.

zdjęcie - Jakie zmiany w prawie powinni poznać pracownicy kadr?

Jakie zmiany w prawie powinni poznać pracownicy kadr?

O tym, że prawa należy bezwzględnie przestrzegać wie każdy przedszkolak. Jednak aby wszelkie zachowania były w granicach prawa, to najpierw to prawo trzeba poznać. Nie chodzi o to, aby na pamięć nauczyć się wszystkich przepisów normatywnych, to jest raczej niewykonalne.

Jednak każdy, w ramach swoich możliwości, powinien dokładnie przestudiować prawo przynajmniej w takim zakresie w jakim dotyczy go bezpośrednio. Jeżeli ktoś nigdy w życiu nie zajmował się inwestycjami mieszkaniowymi, to raczej nie musi być biegły w przepisach prawa budowlanego. Są jednak takie obszary, z których wiedzę po prostu dobrze mieć. Przykładem może być chociażby Kodeks pracy.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

W obszarze szkoleń dla działów HR, Kadry stworzyliśmy dział związany z tymi tematami.Zobacz nasze szkolenia dla kadr:Istotne zmiany w prawie - jak ich nie przegapić?

W sposób szczególny wszelkie zmiany w prawie pracy powinni śledzić pracownicy i pracodawcy, gdyż te zmiany dotyczą ich w sposób bezpośredni. Jest jeszcze jedna grupa osób, która ze względów zawodowych powinna być na bieżąco z aktualnymi przepisami prawa. Chodzi mianowicie o pracowników kadr. To oni są odpowiedzialni za to, aby stosunek pracy był rozliczany w sposób prawidłowy. W bieżącym roku zostały wprowadzone niezwykle istotne zmiany w prawie pracy.

Zmienił się chociażby sposób prowadzenia akt osobowych pracowników. Został skrócony czas, w jakim pracodawca jest zobowiązany przechowywać dokumentację pracowniczą. Wcześniej okres ten wynosił aż pięćdziesiąt lat, a obecnie został skrócony do dziesięciu.

Jest to tylko jedna ze zmian, które nastąpiły w ostatnim czasie. Chcąc być na bieżąco, warto korzystać z możliwości szkoleniowych. Dobrym pomysłem będzie na przykład prawo pracy szkolenia.

Szkolenia kodeks pracy - wszystko co trzeba o nim wiedzieć

Szkolenia z kodeksu pracy cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Nie ma tym nic nadzwyczajnego, wszak to właśnie ten dokument reguluje prawa i obowiązki zarówno pracowników jak i pracodawców. Szkolenia otwarte z tej tematyki dostępne są dla wszystkich zainteresowanych. O przyjęciu na szkolenie decyduje kolejność zapisów. Nad aktualizacją posiadanych informacji powinni w sposób szczególny pomyśleć pracownicy działu kadr.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.