Inne strony: GAMMA DISCOVER

Logistyczne kierunku studiów

Jak pokazują statystyki na dzień dzisiejszy logistyka jest jednym z najpopularniejszych kierunków studiów wśród absolwentów szkół ponadgimnazjalnych.

zdjęcie - Logistyczne kierunku studiów

Logistyczne kierunku studiów


Jest to również bardzo perspektywiczny kierunek, gdyż gospodarka ciągle się rozwija i zapotrzebowanie na fachowców w dziedzinie transportu i logistyki ciągle rośnie. Dzięki takim ludziom transport ładunku z miasta A do miasta B nie jest ani trudny ani tym bardziej niemożliwy.

Do zadaniem osób pracujących w tym sektorze należy również taka organizacja przewozu, by jego koszty były możliwie jak najmniejsze.

Uczelnie oferują swoim kandydatom kilka bardzo ciekawych i przyszłościowych kierunków związanych z logistyką i transportem. Są to np.:

  • jachting - kierunek ten kształci specjalistów z dziedziny eksploatacji jachtów żaglowych i motorowych oraz wszelkich zagadnień powiązanych z turystyką wodną. Dodatkowo studenci tego kierunku poznają tajniki wiedzy z marketingu, eksploatacji przystani i projektowania. To dość nowy kierunek i nie dostępny jeszcze na wszystkich uczelniach technicznych w naszym kraju;

  • logistyka mediów - idealny kierunek dla każdego kto zamierza związać swoją przyszłość z telewizją, radiem bądź redakcją gazety. Logistyka mediów to kierunek interdyscyplinarny, program studiów łączy w sobie wiedzę z takich dziedzin jak ekonomia, prawo, matematyka, inżynieria produkcji, reklama, kultura języka, zarządzanie, logistyka czy fizyka;

  • nawigacja - jest to kierunek trudny, dla osób ze ścisłym umysłem dla których matematyka i fizyka nie sprawia najmniejszego problemu. By z sukcesem studiować ten kierunek kandydat powinien posiadać również dobrą orientację przestrzenną oraz naturalne zdolności do swobodnego kierowania zarówno małą jak i większą grupą osób;

  • technologie informatyczne w logistyce - to całkiem nowy kierunek który dopiero od kilku lat gości na polskich uczelniach. Kandydat chcący dostać się na ten właśnie kierunek przede wszystkim powinien w co najmniej bardzo dobrym stopniu znać i posługiwać się językiem angielskim, bowiem bardzo duża część zajęć odbywa się w tym właśnie języku. Program studiów opracowano tak, by studenci zyskali nie tylko teoretyczną, ale również i praktyczną wiedzę odnoszącą się do wykorzystywania najnowszych technologii.

W obszarze szkoleń dla działów nieruchomości, budowlanych, inwestycji proponujemy m.in: szkolenie ze służebności przesyłu, odprawy celne szkolenie, czas pracy szkolenie. Zobacz inne obszary szkoleń eksperckich: szkolenia excel, szkolenia prawo pracy, szkolenia logistyka. Zapraszamy
Zobacz szkolenia powiązane z tym tematem:
SZKOLENIE NA ZAMÓWIENIE/SZKOLENIE ZAMKNIĘTE

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Przejdź do działu strefy wiedzy

WikiGamma
Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy
Gamma Q&A
Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR
Artykuły eksperckie
Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi
Wideo
WikiGamma w formacie video
Recenzje
Recenzje książek
Artykuły
Standardowe informacje z obszaru szkoleń

Najbardziej poczytne materiały WikiGamma:

Główną przyczyną, dla której firmy i organizacje decydują się podnieść kompetencje swoich pracowników w obszarze zarządzania projektami jest dynamika otaczającego nas świata. Kapryśna ekonomia, skracające się cykle produkcyjne, zmiany technologiczne, polityczne, prawne, demograficzne i kulturowe kształtują coraz wyższe oczekiwania klientów.
Grywalizacja lub gamifikacja to w Polsce stosunkowo młoda forma motywowania określonych grup m.in. takich jak zespół sprzedażowy, dział IT lub HR czy studenci i uczestnicy szkoleń, działających we wspólnym celu. Aby odczarować nieco ten temat dobrze jest przyjrzeć się mu od podstaw.
Rynek pracy staje się rynkiem pracownika, rotacja pracowników stale rośnie. Stare metody zarządzania tracą na efektywności i współcześni menadżerowie stają przed koniecznością wypracowania nowych modeli, dostosowanych do nowej rzeczywistości. Te wyzwania to coś, do czego warto się przyzwyczaić, bo millenialsi niedługo będą dominującą grupą pokoleniową na rynku pracy.
Szanowni Państwo! Od momentu powstania, metodyki zwinne zyskują coraz większą popularność w różnych dziedzinach biznesu, wspierając organizacje z niemal wszystkich branży w sprawnym zarządzaniu projektami oraz codziennymi działaniami w takich obszarach, jak: informatyka, strategia, komunikacja, sprzedaż, marketing oraz HR. Metodyki Agile umożliwiają efektywne i szybkie budowanie wartościowych rozwiązań wysokiej jakości, wspierają usprawnianie procesów i rozwój kompetencji w zespołach wytwórczych dzięki koncentracji takich koncepcji, jak: inspekcja, adaptacja, ciągłe doskonalenie czy samoorganizacja, bez których żadna firma chcąca działać w dynamicznym środowisku nie jest w stanie budować przewagi rynkowej.
Sukces firmy zależy od ludzi w niej pracujących, a kluczowi pracownicy mają kluczowe znaczenie dla tego sukcesu, zwłaszcza w perspektywie długoterminowej.
Szanowni Państwo! Model mocnych stron Gallupa jest dzisiaj tak aktualny jak nigdy wcześniej. Zmiany pokoleniowe, motywacja 3.0 , tzw. rynek pracownika oraz poszukiwanie rozwiązań HR-owych, które jednocześnie podnoszą efektywność organizacji i satysfakcję pracowników z wykonywanej pracy – wszystkie te zjawiska stanowią ogromne wyzwania dla działów HR w Polsce i na świecie. Praca na talentach i mocnych stronach wg metodologii Gallupa na pewno pomaga zamienić wyzwania w rezultaty. Życzymy owocnej lektury! Zespół Gamma

Kolejne artykuły

Kursy szkolące specjalistów do spraw transportu cyklicznie każdego roku odbywają się w kilkunastu większych polskich miastach (między innymi Białymstoku, Warszawie, Krakowie, Olsztynie czy Poznaniu).
W dzisiejszych czasach tak samo jak w całej swojej historii transport kolejowy odgrywa niebagatelną rolę w rozwoju gospodarczym kraju. Uznawany jest nie tylko za tani, szybki i komfortowy, ale również uniwersalny dzięki któremu przewieźć można niemal każdy nawet ogromny ładunek.
Transport kombinowany czy jak kto woli bardziej specjalistyczne określenie transport intermodalny łączy w sobie środki służące do przewozu towarów niemal ze wszystkich gałęzi transportu.
Logistyka w firmie opiera się na wszystkich procesach związanych z planowaniem, realizowaniem czy kontrolowaniem efektywnego i opłacalnego pod względem ekonomicznym przepływu takich elementów jak surowce, materiały, czy wyroby gotowe.
Szkolenie z prawa celnego docelowo kierowane jest do każdego, kto chce nabyć lub pogłębić dotychczasowo już zdobytą wiedzę z zakresu prawa celnego czy wewnątrzwspólnotowego obrotu towarowego (który często ulega zmianom i drobnym modyfikacjom).
Obecny artykuł
Logistyczne kierunku studiów
Następny artykuł

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Porozmawiajmy o Twoich potrzebach:
tel: 22/266 08 48, tel. kom.: 505 273 550,
biuro@projektgamma.pl
Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm
© Gamma sp. j. ul. Mysłowicka 15, 01-612 Warszawa. Wszelkie prawa zastrzeżone.