Model 12 Poziomów Dojrzałości Rachunku Kosztów

International Federation of Accountants (IFAC), czyli Międzynarodowa Federacja Księgowych w roku 2009 opublikowała Model 12 Poziomów Dojrzałości Rachunku Kosztów. Celem wspomnianego modelu jest pomoc księgowym, finansistom, kontrolerom, kierownikom i dyrektorom działów finansowych, księgowych i controllingu w ocenie poziomu zaawansowania posiadanego rachunku kosztów.

   
  International Federation of Accountants (IFAC), czyli Międzynarodowa Federacja Księgowych w roku 2009 opublikowała Model 12 Poziomów Dojrzałości Rachunku Kosztów. Celem wspomnianego modelu jest pomoc księgowym, finansistom, kontrolerom, kierownikom i dyrektorom działów finansowych, księgowych i controllingu w ocenie poziomu zaawansowania posiadanego rachunku kosztów.

  Znacząca większość polskich podmiotów gospodarczych osiąga poziom dokładności i zaawansowania kalkulacji rachunku kosztów w przedziale od drugiego do maksymalnie piątego poziomu, podczas gdy, jak sama nazwa modelu wskazuje, poziomów jest aż 12.

  Podczas trwania controlling szkolenia omawiane są poszczególne poziomy Modelu 12 Poziomów Dojrzałości Rachunku Kosztów, co pozwala na określenie zaawansowania rachunku kosztów stosowanego we własnym podmiocie gospodarczym, czy stosowanego przez dany dział w firmie. Tego rodzaju ocena stanowi wprost wyśmienity punkt startowy do szczegółowego rozpoznania rachunków kosztów.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Działy kadr czekają zmiany wynikając z prezydenckiej nowelizacji kodeksu pracy oraz nowe obowiązki antykorupcyjne narzucone ustawą o jawności życia publicznego, ale ważniejsze jest przygotowanie firm na rewolucję dotyczącą akt pracowniczych, która jest planowana niebawem. Zapraszamy  na szkolenie zmiany w prawie pracy 2022.

  Uczestników tego szkolenia interesują również:

  Ponadto, podczas controlling szkolenia wszyscy uczestnicy przedsięwzięcia zostaną zapoznani również ze strukturą Zasobowo-Procesowego Rachunku Kosztów (ZPRK), który, generalnie rzecz ujmując, złożony jest z trzech części: zasobów, działań i obiektów kosztowych. Zasobowo-procesowy rachunek kosztów jest rachunkiem, który w sposób kompleksowy obejmuje całe przedsiębiorstwo za pomocą instrumentu, jakim jest zarządczy rachunek kosztów.

  Tenże zarządczy rachunek kosztów dostarcza managerom kompletu potrzebnych informacji potrzebnych do zidentyfikowania najbardziej nieefektywnie działających obszarów i działów w firmie oraz potencjalnych możliwości usprawnienia i podniesienia skuteczności ich pracy.
   
  Obecnie użytkowane na świecie rachunki kosztów koncentrują się przede wszystkim na dostarczaniu wyjątkowo precyzyjnych danych finansowych i innych informacji o zasobach, produktach, klientach oraz projektach realizowanych przez dany podmiot gospodarczy działający na wolnym rynku. Oznacza to, że współczesne rachunki kosztów nie są zestawieniem prostych liczb, ale przedstawiają informacje w wielowymiarowy sposób.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  W obszarze szkoleń dla działów HR, Kadry stworzyliśmy dział związany z tymi tematami.Zobacz nasze szkolenia dla kadr:

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.