Niepokojące zmiany

Jedne z najbardziej niepokojących wszystkich zmian to te zmiany, które pojawiają się w prawie. Wiele osób zwykle narzeka, że przepisy prawne zmieniają naszą rzeczywistość tylko na gorsze.

zdjęcie - (the_title())

Niepokojące zmiany


Czy tak jest i w przypadku najnowszych zmian prawa pracy, wprowadzonych pierwszego stycznia bieżącego roku?

Z pewnością zmiany te dla jednych okażą się świetną możliwością nawet do zaoszczędzenia własnych funduszy, inni z kolei odczują brak satysfakcji, a może nawet będzie im dość trudno przyzwyczaić się do nowych okoliczności.

Co w praktyce oznaczają nowe zmiany i jak się do nich dostosować, a także jak najlepiej obrócić je na swoją korzyść?

Szkolenia prawa pracy, organizowane przez specjalistów zajmujących się prawem i marketingiem, z pewnością odpowiedzą na każde nurtujące pytanie bądź nasuną odpowiedzi w drażliwych kwestiach.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

W obszarze szkoleń dla działów HR, Kadry stworzyliśmy dział związany z tymi tematami.Zobacz nasze szkolenia dla kadr:Jakkolwiek, póki co prawdą jest, że firmy zarówno małe, jak i średnie nie mają obowiązku wnioskowania i tworzenia zakładowych funduszy socjalnych, które wcześniej spełniały ważną rolę w przypadku dofinansowywania niektórych pracowników podczas ich urlopu wychowawczego, zdrowotnego i wielu innych okazjach.

Z drugiej strony, trochę trudno w tych kapitalistycznych czasach wierzyć, że w wielu firmach takie fundusze rzeczywiście istniały – jest to raczej zwyczaj bardziej kojarzący się z czasami komunistycznymi niż tymi, w których obecnie funkcjonujemy.

Innym przepisem, który tym razem mógł zmienić się na korzyść pracownika, ponieważ będzie miał on aż trzy razy więcej czasu na zastanowienie się i podjęcie przez niego decyzji, jest możliwość zażądania przywrócenia do pracy, a także odszkodowania.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Poznaj nasz dział szkoleń prawnych. Szkolenia związane z nowym orzecznictwem.

Z tego zakresu rekomendujemy następujące warsztaty:Wcześniej okres ten obowiązywał przez siedem dni od momentu ustania stosunku pracy, a obecnie były pracownik może wnieść środek odwoławczy w ciągu nawet 21 dni od momentu utraty pracy.

Zmieniają się także wzory świadectwa pracy, a także kilka innych okoliczności jego wydawania pracownikowi – nowe przepisy rozważają odpowiednie czynności w trzech sytuacjach – na wypadek kiedy pracodawca nie chce ponownie zatrudnić pracownika, kiedy pracownik otrzyma kolejną umowę, a także na jego wniosek.

Szkolenia Eksperckie. W obszarze szkoleń prawa pracy i IT proponujemy szkolenia: Zobacz inne obszary szkoleń eksperckich: szkolenia excel, szkolenia prawo pracy, szkolenia logistyka. Zapraszamy

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.