O czym mówi kodeks pracy art 154?

Ustawa z dnia 26 czerwca 1974 roku – Kodeks pracy, jest najważniejszym aktem prawnym regulującym kwestie związane z prawem pracy. Przepisy Kodeksu pracy powinien znać każdy pracownik oraz pracodawca, dlatego warto chodzić na szkolenia z prawa pracy.

zdjęcie - (the_title())


O czym mówi kodeks pracy art 154?

Ustawa z dnia 26 czerwca 1974 roku - Kodeks pracy, jest najważniejszym aktem prawnym regulującym kwestie związane z prawem pracy. Przepisy Kodeksu pracy powinien znać każdy pracownik oraz pracodawca.

Nie da się jednak nauczyć na pamięć wszystkich przepisów. Poza tym jest to bezcelowe, ponieważ przepisy bardzo często ulegają różnym przeobrażeniom. Ponadto, zawsze mamy darmowy dostęp do Kodeksu pracy.

W razie potrzeby możemy w szybki sposób odszukać interesujący nas przepis. Podstawowe przepisy warto byłoby jednak znać. Oczywiście w zupełności wystarczająca jest ogólna ich znajomość.

Jednym z przepisów, którzy brzmienie warto byłoby sobie przyswoić jest ten zawarty w artykule 154 Kodeksu pracy. Artykuł ten informuje nas o wymiarze urlopu wypoczynkowego. Wymiar urlopu wynosi odpowiednio 20 lub 26 dni.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Kodeks pracy zmienia się nieustająco. Jedynie znajomość praktycznych konsekwencji zmian pozwala na bezpieczeństwo procesów kadrowych. Zapraszamy na szkolenie zmiany w prawie pracy.

Uczestników tego szkolenia interesują również:

Możemy pójść na 26 dniowy urlop, jeżeli jesteśmy zatrudnieni co najmniej 10 lat. Jeśli nie, przysługuje nam urlop w krótszym wymiarze. W artykule tym znajdziemy również kwestie dotyczące urlopu pracownika, który pracuje w niepełnym wymiarze godzin.

Nie da się ukryć, że znajomość tego przepisu przydaje się każdemu, zarówno pracownikowi jak i pracodawcy. Powinny go też znać osoby rozpoczynające swoją przygodę z poszukiwaniem pracy. Jeżeli chcemy mieć dużą wiedzę odnośnie interpretowania przepisów prawa pracy, powinniśmy udać się na szkolenia z prawa pracy.

Ich tematyka może być różna, dlatego każdy znajdzie odpowiadający mu rodzaj kursu. Przykładem interesującego szkolenia może być na przykład wynagrodzenie pracowników szkolenie.

Wszystkie Kodeks pracy szkolenia powinny zostać poprowadzone przez wysoce wykwalifikowanych i należycie wyedukowanych szkoleniowców. Wówczas istnieją spore szanse na to, że uda nam się wziąć udział w kursie, który jest rzetelny.

Niezmiernie istotna jest również regularność i systematyczność. Warto przeglądać również materiały szkoleniowe, bo znajdziemy w nich najważniejsze informacje, które mogą być podsumowaniem szkolenia. Podczas kursu warto również robić notatki, do których możemy wrócić w każdej chwili.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Modyfikacja bądź stworzenie nowego systemu wynagrodzeń to duże wyzwanie organizacyjne. Przygotuj się do niego poprzez szkolenie CONTROLLING I BUDŻETOWANIE.

Uczestników tego szkolenia interesują się  również:

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.