Po co są szkolenia z czasu pracy kierowców?

Czas pracy obowiązuje każdego pracownika. Wyznacza on w jakich godzinach wykonuje się swoje obowiązki. Jak więc można zauważyć, czas pracy określa nam ramy naszych działań. O ile nie ma to problemów w przypadku firm, jak i osób posiadających prace „stacjonarną”, to problemy pojawiają się gdy mowa jest o osobach pracujących w spedycji, a dokładniej zajmujących się samym transportem.

     

    Czas pracy obowiązuje każdego pracownika. Wyznacza on w jakich godzinach wykonuje się swoje obowiązki. Jak więc można zauważyć, czas pracy określa nam ramy naszych działań. O ile nie ma to problemów w przypadku firm, jak i osób posiadających prace „stacjonarną”, to problemy pojawiają się gdy mowa jest o osobach pracujących w spedycji, a dokładniej zajmujących się samym transportem. Mowa tu oczywiście o kierowcach i o tym jak reguluje się ich czas pracy

    Załóżmy więc, że jesteśmy kierowcą i wyruszamy w trasę trwająca ponad 20 godzin. Teoretycznie istnieją osoby, które byłyby w stanie przejechać całą drogę bez ani jednej przerwy. Z drugiej strony czy jest to na pewno dobre rozwiązanie? Całość reguluje ustawa z dnia 16 kwietnia 2004 roku, ATER z 1999 roku oraz rozporządzanie Parlamentu Europejskiego jak i Rady z 2006 roku.

    ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

    Jakie są obowiązki i prawa stron umowy przewozu? Jak powinien przebiegać prawidłowy proces reklamacji w oparciu o prawo międzynarodowe? Jak skutecznie odpierać nieuzasadnione roszczenia?

    Szkolenie proces reklamacyjny i dochodzenie odszkodowań za utratę ładunku odpowie na powyższe pytania oraz pozwoli pogłębić i uaktualnić wiedzę na temat reklamacji szkód w międzynarodowym prawie przewozowym.

    Uczestnicy tego szkolenia interesują się również następującymi obszarami szkoleniowymi:

    Mówią one, że dzienny czas z tzw. „kółkiem”, czyli czas prowadzenia pojazdu nie może przekroczyć 9 godzin, z czego po 4, 5 godzinie jazdy kierowca jest zmuszony do zrobienia sobie 45 minutową przerwę. Ponadto 2 razy w tygodniu istnieje możliwość wydłużenia czasu jazdy dziennego do 10 godzin. Co więcej całość założeń odnosi się także do tygodniowego czasu jazdy, który może maksymalnie wynosić 56 godzin, a jeśli podróżujemy przez 2 tygodnie (jeden po drugim) to łącznie nie może nam to dać więcej niż 90h.

    Zajrzyj do strefy wiedzy po więcej artykułów z tematów:

    Pojawia się więc pytanie, co się stanie jeśli nie będziemy tego przestrzegać? Wszystko sprowadza się nie do naszych umiejętności ale do ryzyka jakie może spowodować na drodze zmęczony kierowca. Udowodnione jest, że zmęczenie ogranicza czas reakcji, który może być kluczowy w uratowaniu komuś życia.

    Tym samym kierowcy, którzy nie przestrzegają założenie prawnych co do czasu jazdy, są karani odpowiednimi karami finansowymi, a nawet zabiera się im uprawnienia. Całość sprawdza się przy pomocy tachografu, który podsumowuje nam ile czasu jechał dany kierowca na danej trasie i na podstawie tych danych określa się jego prawość w stosunku do obowiązujących przepisów.

    ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

    W obszarze szkoleń dla działów HR, Kadry stworzyliśmy dział związany z tymi tematami.Zobacz nasze szkolenia dla kadr:

    ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

    z tej strefy wiedzy

    Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
    Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
    Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
    Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
    Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

    strefy wiedzy

    WikiGamma
    WikiGamma

    Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

    Gamma Q&A
    Gamma Q&A

    Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

    Artykuły eksperckie
    Artykuły eksperckie

    Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

    Video
    Video

    WikiGamma w formacie video.

    Recenzje książek
    Recenzje, Stanowiska pracy

    Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

    Artykuły
    Artykuły, Artykuły cd., Prawo

    Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

    ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

    powiązane z tematem artykułu

    Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

    Telefon
    Zadzwoń do nas:

    tel.:505 273 550,

    Miejsce

    ul. Farysa 64
    01-971 Warszawa

    Mapa
    Znajdź nas na mapie

    Zobacz mapę

    lub użyj formularza
    kontakt

    ul. Farysa 64
    01-971 Warszawa
    NIP: 113-26-90-108

    firma szkoleniowa

    Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
    © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
    Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.