Inne strony: GAMMA DISCOVER

Nowe zmiany, które obowiązują w zakresie prawa pracy...

Nowe zmiany, które obowiązują w zakresie prawa pracy, zdecydowanie działają na korzyść pracownika.

zdjęcie - Nowe zmiany, które obowiązują w zakresie prawa pracy...

Nowe zmiany, które obowiązują w zakresie prawa pracy...


Wśród najważniejszych zmian, jakie koniecznie pracodawca będzie musiał mieć na uwadze, to przede wszystkim obowiązek wprowadzania regulaminów pracy oraz wynagradzania.

Obowiązki w pracy mają zostać jasno sprecyzowane, a sam system wynagradzania pracowników – klarowny, przejrzysty i zrozumiały.

Dla niejednego pracodawcy umiejętność jasnego sprecyzowania, co należy do obowiązków pracowników a co nie, a także za co zostaną wynagrodzeni, może okazać się nie tak łatwym zadaniem, ponieważ kluczowym jest teraz uproszczenie wszystkich czynności i systemu płac. Dlatego też bardzo ważną rolę odgrywają tu szkolenia prawa pracy.

Dzięki nim każdy pracodawca otrzyma jasne wskazówki, co musi uwzględnić w swoich regulaminach i jak powinien wyglądać system wynagrodzeniowy pracowników.

Mimo, że jest to związane z dodatkową ilością pracy włożoną przez pracodawcę w stworzenie lepszych warunków do wykonywania obowiązków przez pracowników i stworzenie lepszego, słuszniejszego środowiska pracy, to jednak skutkować może w efektywniejszej pracy, osiąganiu wyższych wyników, lepszej motywacji pracowników oraz sprawiedliwszych warunków.

Główną różnicą dotyczącą tego przepisu jest to, że poprzednio takie regulaminy musiały zostać wprowadzone w firmie zatrudniającej od dwudziestu pracowników wzwyż.

Aktualnie regulaminy te będą obowiązywały przede wszystkim te firmy, które zatrudniają ponad 50 pracowników.

Oczywiście, jest tu kilka odstępstw od tych sytuacji i właśnie dzięki możliwości wzięcia udziału w szkoleniach z prawa pracy każdy pracodawca, któremu zależy na jak najlepszym prosperowaniu swojej firmy na rynku, będzie mógł szczegółowo zapoznać się ze wszystkimi sytuacjami, które stanowią odstępstwo od reguły.

Warto wspomnieć, że wszyscy ci, którzy skorzystali z tego typu szkoleń, zdecydowanie sobie je chwalą i przyznają, że rzeczywiście pomogły im zarówno w lepszym rozeznaniu prawnym, jak i właściwym postępowaniu zgodnie z wytyczonym przez zmiany w zakresie prawa pracy.

Szkolenia Eksperckie. Nasi trenerzy to czołowi eksperci w swoich dziedzinach. Z zakresu szkoleń prawnych proponujemy m.in. Oferujemy również szkolenia eksperckie z zakresu: energetyka, służebność przesyłu, IT, hr, kadry, płace i inne.
Zobacz szkolenia powiązane z tym tematem:
SZKOLENIE NA ZAMÓWIENIE/SZKOLENIE ZAMKNIĘTE

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Przejdź do działu strefy wiedzy

WikiGamma
Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy
Gamma Q&A
Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR
Artykuły eksperckie
Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi
Wideo
WikiGamma w formacie video
Recenzje
Recenzje książek
Artykuły
Standardowe informacje z obszaru szkoleń

Najbardziej poczytne materiały WikiGamma:

Główną przyczyną, dla której firmy i organizacje decydują się podnieść kompetencje swoich pracowników w obszarze zarządzania projektami jest dynamika otaczającego nas świata. Kapryśna ekonomia, skracające się cykle produkcyjne, zmiany technologiczne, polityczne, prawne, demograficzne i kulturowe kształtują coraz wyższe oczekiwania klientów.
Grywalizacja lub gamifikacja to w Polsce stosunkowo młoda forma motywowania określonych grup m.in. takich jak zespół sprzedażowy, dział IT lub HR czy studenci i uczestnicy szkoleń, działających we wspólnym celu. Aby odczarować nieco ten temat dobrze jest przyjrzeć się mu od podstaw.
Rynek pracy staje się rynkiem pracownika, rotacja pracowników stale rośnie. Stare metody zarządzania tracą na efektywności i współcześni menadżerowie stają przed koniecznością wypracowania nowych modeli, dostosowanych do nowej rzeczywistości. Te wyzwania to coś, do czego warto się przyzwyczaić, bo millenialsi niedługo będą dominującą grupą pokoleniową na rynku pracy.
Szanowni Państwo! Od momentu powstania, metodyki zwinne zyskują coraz większą popularność w różnych dziedzinach biznesu, wspierając organizacje z niemal wszystkich branży w sprawnym zarządzaniu projektami oraz codziennymi działaniami w takich obszarach, jak: informatyka, strategia, komunikacja, sprzedaż, marketing oraz HR. Metodyki Agile umożliwiają efektywne i szybkie budowanie wartościowych rozwiązań wysokiej jakości, wspierają usprawnianie procesów i rozwój kompetencji w zespołach wytwórczych dzięki koncentracji takich koncepcji, jak: inspekcja, adaptacja, ciągłe doskonalenie czy samoorganizacja, bez których żadna firma chcąca działać w dynamicznym środowisku nie jest w stanie budować przewagi rynkowej.
Sukces firmy zależy od ludzi w niej pracujących, a kluczowi pracownicy mają kluczowe znaczenie dla tego sukcesu, zwłaszcza w perspektywie długoterminowej.
Szanowni Państwo! Model mocnych stron Gallupa jest dzisiaj tak aktualny jak nigdy wcześniej. Zmiany pokoleniowe, motywacja 3.0 , tzw. rynek pracownika oraz poszukiwanie rozwiązań HR-owych, które jednocześnie podnoszą efektywność organizacji i satysfakcję pracowników z wykonywanej pracy – wszystkie te zjawiska stanowią ogromne wyzwania dla działów HR w Polsce i na świecie. Praca na talentach i mocnych stronach wg metodologii Gallupa na pewno pomaga zamienić wyzwania w rezultaty. Życzymy owocnej lektury! Zespół Gamma

Kolejne artykuły

Gdy mowa o prowadzeniu prac budowlanych niezbędna jest znajomość odpowiednich przepisów, aby efekt końcowy był zgodny z przepisami a budynek mógł zostać bez problemu oddany do użytku. Od wielu lat jednak wskazywano na konieczność zmiany niektórych artykułów prawnych, aby nadążały za dynamicznie rozwijającym się rynkiem usług budowlanych.
Ustawa prawo budowlane przez wiele lat nie doczekała się zmian, co powodowało, że inwestorzy musieli stosować się do wielu nieco przestarzałych przepisów. To zaś sprawiało, że musieli uzyskiwać pozwolenia na budowę nawet niewielkich obiektów jak również na prowadzenie prac remontowych.
W każdej sytuacji, gdy wprowadzane są zmiany w prawie, osoby które na co dzień pracują w danej branży powinny jak najszybciej się z nimi zapoznać, aby móc je stosować odpowiednio.
Wprowadzone od stycznia 2017 roku zmiany w prawie budowlanym mają za zadanie przede wszystkim znacząco ułatwić i uprościć prowadzenie inwestycji budowlanych.
Posiadanie aktualnej wiedzy odnośnie przepisów budowlanych to bardzo istotna kwestia dla wszystkich którzy zawodowo związani są z tą właśnie branżą. Jednak także ci, którzy zamierzają coś budować powinni poznać te przepisy, które dotyczą planowanych przez nich prac.
Poprzedni artykuł
Obecny artykuł
Nowe zmiany, które obowiązują w zakresie prawa pracy...

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Porozmawiajmy o Twoich potrzebach:
tel: 22/266 08 48, tel. kom.: 505 273 550,
biuro@projektgamma.pl
Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm
© Gamma sp. j. ul. Mysłowicka 15, 01-612 Warszawa. Wszelkie prawa zastrzeżone.