Inne strony: GAMMA DISCOVER

1 stycznia 2017r. - Zmiany w prawie pracy

Nowe zmiany, które obowiązują w zakresie prawa pracy, zdecydowanie działają na korzyść pracownika.

zdjęcie - 1 stycznia 2017r. - Zmiany w prawie pracy

1 stycznia 2017r. - Zmiany w prawie pracy


1 stycznia 2017 roku to data, kiedy w życie weszły nowe zmiany w przepisach dotyczących prawa pracy. Czy są one na korzyść bardziej pracowników, czy może pracodawców – właściciele firm będą mogli przekonać się o tym uczęszczając na zorganizowane specjalnie dla nich szkolenia prawa pracy.

Jedną z głównych zmian, które pojawiły się w przepisach prawnych, jest obowiązek tworzenia Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych.

Aktualne przepisy mówią jasno, że jeśli firma zatrudnia więcej niż 50 pracowników, wtedy jej obowiązkiem jest założenie i posiadanie takiego funduszu na rzecz swoich pracowników.

Natomiast małe firmy, które zatrudniają do 19 pracowników, nie będą musiały tworzyć takiego funduszu.

Czy to rozwiązanie jest korzystniejsze od tego, które obowiązywało jeszcze do końca zeszłego roku? O tym dowiemy się na szkoleniu.

Wiedza w tym temacie może okazać się kluczowa w podjęciu decyzji przez tych, którzy posiadają firmę zatrudniającą od 20 do 50 pracowników, ponieważ w sytuacji średnich firm ich właściciele mogą, ale nie muszą wystąpić z wnioskiem o utworzenie takiego funduszu.

Czy to będzie się opłacało i czy przyniesie korzyści zarówno pracownikom, jak i pracodawcy? Odpowiedź uzależniona jest od wielu czynników, z którymi wszyscy właściciele zwłaszcza średnich firm będą mogli poznać dzięki uczęszczaniu na szkolenia prawa pracy.

Poprzednio obowiązujące przepisy jasno deklarowały, że pracodawcy, których firmy zatrudniały więcej niż 19 pracowników, musiały nie tylko zakładać Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych, ale dodatkowo musiały wprowadzać regulaminy pracy obowiązujące pracowników oraz deklarować jasny i czytelny system wynagrodzeń, które wielokrotnie były niewłaściwie interpretowane zwłaszcza w przypadkach, w których pracownicy wykonywali pracę zbiorową.

Teraz tych obowiązków dla właścicieli firm małych i średnich będzie znacznie mniej, a sama praca przez nich wykonywana również zostanie odpowiednio uproszczona. Najnowsze przepisy pozwalają pracodawcom być bardziej elastycznymi we własnej firmie.

Szkolenia Eksperckie. Nasi trenerzy to czołowi eksperci w swoich dziedzinach. Proponujemy szkolenia prawo pracy, szkolenia excel, szkolenie abi. Oferujemy również szkolenia eksperckie z zakresu: energetyka, IT, hr, kadry, płace i inne.
Zobacz szkolenia powiązane z tym tematem:
SZKOLENIE NA ZAMÓWIENIE/SZKOLENIE ZAMKNIĘTE

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Przejdź do działu strefy wiedzy

WikiGamma
Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy
Gamma Q&A
Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR
Artykuły eksperckie
Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi
Wideo
WikiGamma w formacie video
Recenzje
Recenzje książek
Artykuły
Standardowe informacje z obszaru szkoleń

Najbardziej poczytne materiały WikiGamma:

Główną przyczyną, dla której firmy i organizacje decydują się podnieść kompetencje swoich pracowników w obszarze zarządzania projektami jest dynamika otaczającego nas świata. Kapryśna ekonomia, skracające się cykle produkcyjne, zmiany technologiczne, polityczne, prawne, demograficzne i kulturowe kształtują coraz wyższe oczekiwania klientów.
Grywalizacja lub gamifikacja to w Polsce stosunkowo młoda forma motywowania określonych grup m.in. takich jak zespół sprzedażowy, dział IT lub HR czy studenci i uczestnicy szkoleń, działających we wspólnym celu. Aby odczarować nieco ten temat dobrze jest przyjrzeć się mu od podstaw.
Rynek pracy staje się rynkiem pracownika, rotacja pracowników stale rośnie. Stare metody zarządzania tracą na efektywności i współcześni menadżerowie stają przed koniecznością wypracowania nowych modeli, dostosowanych do nowej rzeczywistości. Te wyzwania to coś, do czego warto się przyzwyczaić, bo millenialsi niedługo będą dominującą grupą pokoleniową na rynku pracy.
Szanowni Państwo! Od momentu powstania, metodyki zwinne zyskują coraz większą popularność w różnych dziedzinach biznesu, wspierając organizacje z niemal wszystkich branży w sprawnym zarządzaniu projektami oraz codziennymi działaniami w takich obszarach, jak: informatyka, strategia, komunikacja, sprzedaż, marketing oraz HR. Metodyki Agile umożliwiają efektywne i szybkie budowanie wartościowych rozwiązań wysokiej jakości, wspierają usprawnianie procesów i rozwój kompetencji w zespołach wytwórczych dzięki koncentracji takich koncepcji, jak: inspekcja, adaptacja, ciągłe doskonalenie czy samoorganizacja, bez których żadna firma chcąca działać w dynamicznym środowisku nie jest w stanie budować przewagi rynkowej.
Sukces firmy zależy od ludzi w niej pracujących, a kluczowi pracownicy mają kluczowe znaczenie dla tego sukcesu, zwłaszcza w perspektywie długoterminowej.
Szanowni Państwo! Model mocnych stron Gallupa jest dzisiaj tak aktualny jak nigdy wcześniej. Zmiany pokoleniowe, motywacja 3.0 , tzw. rynek pracownika oraz poszukiwanie rozwiązań HR-owych, które jednocześnie podnoszą efektywność organizacji i satysfakcję pracowników z wykonywanej pracy – wszystkie te zjawiska stanowią ogromne wyzwania dla działów HR w Polsce i na świecie. Praca na talentach i mocnych stronach wg metodologii Gallupa na pewno pomaga zamienić wyzwania w rezultaty. Życzymy owocnej lektury! Zespół Gamma

Kolejne artykuły

Nowe zmiany, które obowiązują w zakresie prawa pracy, zdecydowanie działają na korzyść pracownika.
Gdy mowa o prowadzeniu prac budowlanych niezbędna jest znajomość odpowiednich przepisów, aby efekt końcowy był zgodny z przepisami a budynek mógł zostać bez problemu oddany do użytku. Od wielu lat jednak wskazywano na konieczność zmiany niektórych artykułów prawnych, aby nadążały za dynamicznie rozwijającym się rynkiem usług budowlanych.
Ustawa prawo budowlane przez wiele lat nie doczekała się zmian, co powodowało, że inwestorzy musieli stosować się do wielu nieco przestarzałych przepisów. To zaś sprawiało, że musieli uzyskiwać pozwolenia na budowę nawet niewielkich obiektów jak również na prowadzenie prac remontowych.
W każdej sytuacji, gdy wprowadzane są zmiany w prawie, osoby które na co dzień pracują w danej branży powinny jak najszybciej się z nimi zapoznać, aby móc je stosować odpowiednio.
Wprowadzone od stycznia 2017 roku zmiany w prawie budowlanym mają za zadanie przede wszystkim znacząco ułatwić i uprościć prowadzenie inwestycji budowlanych.
Obecny artykuł
1 stycznia 2017r. - Zmiany w prawie pracy
Następny artykuł

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Porozmawiajmy o Twoich potrzebach:
tel: 22/266 08 48, tel. kom.: 505 273 550,
biuro@projektgamma.pl
Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm
© Gamma sp. j. ul. Mysłowicka 15, 01-612 Warszawa. Wszelkie prawa zastrzeżone.