Stres jak z nim walczyć.

Stres jest nieodłącznym elementem naszego życia. Właściwie nie ma takiego człowieka, który mógł by stwierdzić, że nigdy w życiu niczym się nie stresował. Czasami odczuwamy go częściej w naszym życia, niekiedy zaś rzadziej. Wszystko zależy od tego jaki tryb życia prowadzimy oraz od tego jak jesteśmy podatni na stres. W miarę naszej świadomości o stresie możemy wypracować sobie pewne techniki, które mogłyby pomóc nam w walce ze stresem, ponieważ nie wolno bagatelizować zbyt dużych dawek stresu w naszym życiu. 

7 czerwca 2018
zdjęcie - Stres jak z nim walczyć.
 
Stres jest nieodłącznym elementem naszego życia. Właściwie nie ma takiego człowieka, który mógł by stwierdzić, że nigdy w życiu niczym się nie stresował. Czasami odczuwamy go częściej w naszym życia, niekiedy zaś rzadziej. Wszystko zależy od tego jaki tryb życia prowadzimy oraz od tego jak jesteśmy podatni na stres.

W miarę naszej świadomości o stresie możemy wypracować sobie pewne techniki, które mogłyby pomóc nam w walce ze stresem, ponieważ nie wolno bagatelizować zbyt dużych dawek stresu w naszym życiu.

Zbyt dużo stresu w naszym życiu może doprowadzić do nasilania się chorób w naszym organizmie, problemem bezsenności, powstawania depresji, agresji, problemów związanych z układem pokarmowym i innych negatywnych skutków, które sieją tylko zniszczenia w naszym organizmie. Dlatego tak ważna jest walka ze stresem. A oto kilka sposób na to by walczyć skutecznie ze stresem.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jak kontrolować i panować nad stresem? Jak radzić sobie ze zmianami? Jak  zachować równowagę pomiędzy zawodowymi wyzwaniami a radością realizowania swoich prywatnych pasji? Odwiedź nasz dział szkoleń interpersonalnych. Zobacz:

Zapraszamy.

Pierwszym sposobem na nagły stres jest technika głębokiego oddychania. W przypadku jeśli dopada nas nagły i intensywny stres głębokie wdechy i wydechy pomogą nam w opanowaniu stresu i zracjonalizowaniu danej sytuacji.

Przez co będzie nam łatwiej podjąć jakąś decyzję w danej, stresującej sytuacji. Kolejną techniką jest tzw. skanowanie ciała. Została ona opracowana przez amerykańskiego psychiatrę, który stwierdził, że stres i napięcie występujące na całym ciele można zniwelować jeśli będziemy się wpatrywać w jeden punkt przez co najmniej 30 minut. To pozwoli nam chociaż na chwilę zapomnieć o naszym stresie i zmniejszyć napięcie ciała.

Kolejną techniką jest sprawienie sobie radości jedzeniem. Nie chodzi tutaj oczywiście o słodycze, bo one przynoszą ulgę tylko chwilowo a później przychodzą ogromne wyrzuty sumienia i otrzymujemy efekt odwrotny od zamierzonego. Składniki w potrawach, które niwelują stres są ostre przyprawy a także kwasy tłuszczowe.
 
Dlatego jeśli się czymś stresujemy to należy zadbać o bogactwo tych składników w naszych potrawach. Warto jest znać różne techniki niwelujące stres, ponieważ pomogą nam one racjonalnie ocenić sytuację i mogą ustrzec przed niechcianymi skutkami, które mogą wyniknąć z opanowania naszego organizmu przez stres.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

21 kwietnia 2020
Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
21 kwietnia 2020
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
20 kwietnia 2020
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
20 kwietnia 2020
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
20 kwietnia 2020
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.