Stres jak z nim walczyć.

Stres jest nieodłącznym elementem naszego życia. Właściwie nie ma takiego człowieka, który mógł by stwierdzić, że nigdy w życiu niczym się nie stresował. Czasami odczuwamy go częściej w naszym życia, niekiedy zaś rzadziej. Wszystko zależy od tego jaki tryb życia prowadzimy oraz od tego jak jesteśmy podatni na stres. W miarę naszej świadomości o stresie możemy wypracować sobie pewne techniki, które mogłyby pomóc nam w walce ze stresem, ponieważ nie wolno bagatelizować zbyt dużych dawek stresu w naszym życiu. 

   
  Stres jest nieodłącznym elementem naszego życia. Właściwie nie ma takiego człowieka, który mógł by stwierdzić, że nigdy w życiu niczym się nie stresował. Czasami odczuwamy go częściej w naszym życia, niekiedy zaś rzadziej. Wszystko zależy od tego jaki tryb życia prowadzimy oraz od tego jak jesteśmy podatni na stres.

  W miarę naszej świadomości o stresie możemy wypracować sobie pewne techniki, które mogłyby pomóc nam w walce ze stresem, ponieważ nie wolno bagatelizować zbyt dużych dawek stresu w naszym życiu.

  Zbyt dużo stresu w naszym życiu może doprowadzić do nasilania się chorób w naszym organizmie, problemem bezsenności, powstawania depresji, agresji, problemów związanych z układem pokarmowym i innych negatywnych skutków, które sieją tylko zniszczenia w naszym organizmie. Dlatego tak ważna jest walka ze stresem. A oto kilka sposób na to by walczyć skutecznie ze stresem.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jak kontrolować i panować nad stresem? Jak radzić sobie ze zmianami? Jak  zachować równowagę pomiędzy zawodowymi wyzwaniami a radością realizowania swoich prywatnych pasji? Odwiedź nasz dział szkoleń interpersonalnych. Zobacz:

  Zapraszamy.

  Pierwszym sposobem na nagły stres jest technika głębokiego oddychania. W przypadku jeśli dopada nas nagły i intensywny stres głębokie wdechy i wydechy pomogą nam w opanowaniu stresu i zracjonalizowaniu danej sytuacji.

  Przez co będzie nam łatwiej podjąć jakąś decyzję w danej, stresującej sytuacji. Kolejną techniką jest tzw. skanowanie ciała. Została ona opracowana przez amerykańskiego psychiatrę, który stwierdził, że stres i napięcie występujące na całym ciele można zniwelować jeśli będziemy się wpatrywać w jeden punkt przez co najmniej 30 minut. To pozwoli nam chociaż na chwilę zapomnieć o naszym stresie i zmniejszyć napięcie ciała.

  Kolejną techniką jest sprawienie sobie radości jedzeniem. Nie chodzi tutaj oczywiście o słodycze, bo one przynoszą ulgę tylko chwilowo a później przychodzą ogromne wyrzuty sumienia i otrzymujemy efekt odwrotny od zamierzonego. Składniki w potrawach, które niwelują stres są ostre przyprawy a także kwasy tłuszczowe.
   
  Dlatego jeśli się czymś stresujemy to należy zadbać o bogactwo tych składników w naszych potrawach. Warto jest znać różne techniki niwelujące stres, ponieważ pomogą nam one racjonalnie ocenić sytuację i mogą ustrzec przed niechcianymi skutkami, które mogą wyniknąć z opanowania naszego organizmu przez stres.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.