Style kierowania

W zarządzaniu pracownikami wyróżnić możemy kilka podstawowych stylów. O stylu kierowania pracownikami możemy mówić w przypadku, kiedy mamy do czynienia z powtarzającymi się, zaplanowanymi działaniami, które mają na celu w konkretny sposób oddziaływać na pracowników. Przełożony stara się zmotywować i pobudzić pracowników do działania, jak również skoordynować ich pracę, aby była możliwie jak najbardziej efektywna. 

Gamma - Style kierowania
   
  W zarządzaniu pracownikami wyróżnić możemy kilka podstawowych stylów. O stylu kierowania pracownikami możemy mówić w przypadku, kiedy mamy do czynienia z powtarzającymi się, zaplanowanymi działaniami, które mają na celu w konkretny sposób oddziaływać na pracowników. Przełożony stara się zmotywować i pobudzić pracowników do działania, jak również skoordynować ich pracę, aby była możliwie jak najbardziej efektywna. Zarządzanie pracownikami jest niezwykle ważne do osiągania celów.
   
  Tylko dobrze zaplanowane, skoordynowane i przemyślane działania mogą zaowocować osiąganiem wyznaczonych celów i realizacją planów przedsiębiorstwa, dzięki czemu firmy mogą pozwolić sobie na ciągły rozwój i ambitne planowanie strategii rozwojowej i sprzedażowej. Do najbardziej podstawowych i najwcześniej określonych możemy zaliczyć style kierowania autokratyczny i demokratyczny.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jak delegować i motywować zespół? Jak skutecznie zarządzać projektami? Jak zostać sprawnym liderem w firmie? Jak budować zaangażowanie w zespole? Sprawdź nasze szkolenia menadżerskie np: szkolenie zarządzanie zespołem, szkolenie project manager. Sprawdź je.

  W przypadku tego drugiego, to wspólne decyzje zespołu są najistotniejsze, a kierownik przywiązuje dużą wagę do zdania swoich pracowników. Styl autokratyczny to styl, który w ostatnich czasach sprawdza się najmniej. Zdanie pracowników jest nieistotne, a kierownik jedynie wydaje polecenia i oczekuje ich wykonania.
   
  Aktualnie, styl autokratyczny jest skutecznie wypierany przez nowoczesny styl zarządzania, oparty na regule 3W, czyli wymaganie, wspomaganie, a także wiązanie działań na zasadzie sprzężenia zwrotnego. Najistotniejsze jest tu informowanie pracowników o wszystkich celach, misji i wizji przedsiębiorstwa, jak również wspólne formułowanie wizji, wspieranie ich w wykonywaniu działań, a także konsultowanie i delegowanie obowiązków pomiędzy członkami zespołu.
   
  W dzisiejszych czasach style kierowania oparte na tym nowoczesnym modelu są najbardziej pożądane i przynoszą zdecydowanie najlepsze efekty, dlatego też warto mieć zasady nowoczesnego stylu zarządzania na swojej uwadze. Łączenie go z innymi modelami, jak choćby style kierowania skoncentrowane na pracownikach, produkcji, procesach czy innych pozwala na osiąganie najlepszych efektów i skuteczną realizację założonych celów.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.