Zarządzanie stresem

Stres to główny czynnik naszych niepowodzeń. Bez względu na to czy pracujemy, czy tez wciąż się uczymy to on zawsze będzie w znacznym stopniu przyczyniał się do wielu problemów z jakimi przyjdzie nam się zmierzyć. Idąc tym tropem dostrzegamy wiele negatywów, jakie może powodować stres. Skupmy się jednak na aspekcie naszego życia związanego z pracą. Ster możemy odnaleźć już na samym jego początku, czyli w momencie gdy staramy/ubiegamy się o dane stanowisko. 

9 lipca 2018
zdjęcie - Zarządzanie stresem
 
Stres to główny czynnik naszych niepowodzeń. Bez względu na to czy pracujemy, czy tez wciąż się uczymy to on zawsze będzie w znacznym stopniu przyczyniał się do wielu problemów z jakimi przyjdzie nam się zmierzyć. Idąc tym tropem dostrzegamy wiele negatywów, jakie może powodować stres.

Skupmy się jednak na aspekcie naszego życia związanego z pracą. Ster możemy odnaleźć już na samym jego początku, czyli w momencie gdy staramy/ubiegamy się o dane stanowisko. Może być on przyczyną naszej porażki jeśli pozwolimy mu się za bardzo za bardzo panoszyć i nie będziemy go kontrolować.
 
Później spotkamy go w takich sytuacjach jak np. obowiązki w pracy, spotkania biznesowe, nagany od przełożonego itp. Lista sytuacji stresowych jest bardzo długa, zaś sam nadmierny stres może przyczynić się do obniżenia poziomu naszego zdrowia, jak i samej jakości życia. Dlatego tez bardzo ważne jest dokładne pilnowanie się w sytuacjach stresowych, by nie zaszkodzić samemu sobie.
 

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Co trzeba zrobić żeby bardziej wierzyć w swoje siły i kompetencje? Jak pozbyć się tremy? Jak być bardziej kreatywnym i innowacyjnym? Jak być wielozadaniowym? Zapraszamy do naszego działu szkoleń z efektywności osobistej np: szkolenie zarządzanie stresem, szkolenie komunikacja interpersonalna, szkolenie asertywność. Zapraszamy serdecznie do działu szkolenia sprzedażowe

Z drugiej strony nie możemy patrzeć na stres jak na coś złego. Weźmy bardzo prosty przykład. Kiedy jesteśmy zaatakowani automatycznie uruchamia nam się panika (sytuacja stresowa), która pobudza nas do dalszego działania, jakim w tym przypadku jest ucieczka. Nie inaczej jest w przypadku pracy. Tutaj mamy do czynienia np. z deadline, czyli końcem czasu na oddanie danego projektu.
 
Ten zbliżający się moment też jest dla nas stresujący, jednakże przyczynia się on do wielu różnych sytuacji, w tym do pobudzenia nas do działania, by się zebrać w sobie i dokończyć projekt. Dlatego też nie możemy jednostronnie uważać stres za dobry czy też zły dla nas samych. W ten sposób kluczowe jest odpowiednie nim zarządzanie, tak by zawsze wykorzystywać go do naszych indywidualnych potrzeb.

W efekcie pozwoli to nam na sprawne działanie w wielu przypadkach, jak i na ograniczenie niszczących efektów stresu na nasze ciało. Jakby na to nie spojrzeć zarządzanie stresem, choć ciężkie w nauczeniu, jest kluczowe do odnoszenia sukcesów zarówno zawodowych, jak i w życiu codziennym.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

21 kwietnia 2020
Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
21 kwietnia 2020
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
20 kwietnia 2020
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
20 kwietnia 2020
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
20 kwietnia 2020
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.