Czy agile sprawdza się w biznesie?

O metodykach agile oraz scrum zrobiło się ostatnio bardzo głośno. Nie ma się temu co dziwić, bo dzięki nim możemy zrealizować projekt. Nie sposób nie zauważyć, że najlepsze rezultaty przynosi jednoczesne stosowanie metodyk agile oraz scrum.

zdjęcie - (the_title())


Czy agile sprawdza się w biznesie?

O metodykach agile oraz scrum zrobiło się ostatnio bardzo głośno. Nie ma się temu co dziwić, bo dzięki nim możemy zrealizować projekt. Nie sposób nie zauważyć, że najlepsze rezultaty przynosi jednoczesne stosowanie metodyk agile oraz scrum.

Z całą pewnością dobrze jest pamiętać również o tym, że metodyk nie można używać bez ich uprzedniej znajomości. Dlatego tak ważne jest uczestnictwo w szkoleniach takich jak agile szkolenia oraz szkolenie scrum. Nie wolno zapomnieć również o szkoleniach i kursach dedykowanych poszczególnym członkom zespołu takim jak scrum masterzy, scrum product ownerzy czy scrum developerzy.

Na pewno warto w tym miejscu wspomnieć o szkoleniach takich jak szkolenia scrum master czy szkolenia scrum developer. Na uwagę zasługują również kursy dla product ownerów, takie jak szkolenia scrum product owner. Aby szkolenia mogły okazać się skuteczne, koniecznie należy zatroszczyć się o to, aby były one prowadzone na wysokim poziomie merytorycznym.

Wysokim poziomem merytorycznym charakteryzują się szkolenia współfinansowane ze środków unijnych. Szkolenia dofinansowane ze środków Unii Europejskiej cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem także ze względu na to, że sporo można dzięki nim zaoszczędzić.

Nie wolno jednak zapominać o tym, że należy czasem spełnić pewne warunki, aby można było wziąć udział w szkoleniu dofinansowanym ze środków unijnych. Na pewno warto byłoby również przyjrzeć się szkoleniom oraz kursom, które są certyfikowane. Certyfikat to nic innego jak dokument, który potwierdza nasz udział w szkoleniu oraz nabyte dzięki temu kwalifikacje.

Na uwagę zasługują również kursy i szkolenia otwarte czyli przeciwieństwo szkoleń zamkniętych. Z całą pewnością należy mieć na uwadze to, że dzięki szkoleniom otwartym możemy poznać interesujące osoby z naszej branży.

Na pewno warto wspomnieć także o tym, że dzięki szkoleniom otwartym możemy nawiązać współpracę zawodową z osobami, które dzięki nim poznamy. Nie bez znaczenia jest również wymiana wzajemnych doświadczeń.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.