Czy program partnerski pomoże zwiększyć naszą sprzedaż?

Posiadamy swój biznes, gdzie zajmujemy się sprzedażą produktów. Jednak jak moglibyśmy podnieść wzrost sprzedaży?

zdjęcie - (the_title())

Jednym z najlepszych sposobów jest zbudowanie programu partnerskiego, którego głównym zadaniem jest wzmocnienie i ulepszenie sprzedaży. Dzięki stworzeniu programu partnerskiemu umożliwimy dotarcie do większej grupy odbiorców, niż zrobilibyśmy to sami, bez pomocy innych.

Partnerzy w zamian za udział w zyskach, dadzą nam więcej polecających, większy rynek, zewnętrznych promotorów biznesu, większą sieć dystrybucji, większą znajomość marki, co wiąże się z większą sprzedażą. Nasza firma rośnie niezależnie od naszej pracy. Działa nad tym nasz program partnerski, który nieustannie rozwija współpracę. Jednak jak założyć odpowiedni program partnerski, który będzie przynosił nam zyski?

Pamiętajmy, że partnerzy przyłączają się, ponieważ chcą zarobić. Wówczas nasz produkt powinien być interesujący i atrakcyjny dla klienta końcowego. Jeżeli produkt cieszy się popularnością, wówczas partnerowi zaproponować może mniejszą prowizję, z której będzie zarabiał na dużych obrotach. Jeżeli produkt nie cieszy się obrotem to nawet wysokie prowizje nie dadzą zarobku nam, jak i partnerowi.

 

Dobierz odpowiednią technikę sprzedaży. Poznaj najskuteczniejsze modele rozmów sprzedażowych. Podnieś skuteczność sprzedaży. Zwiększ swoje umiejętności negocjacyjne. Zobacz nasze szkolenia ze sprzedaży: Zapraszamy.

 

Pamiętajmy, by również samemu dobierać odpowiednich partnerów, którzy nie będą zaniżać naszej jakości. Jeśli partnerzy zajmują się tanimi, niskiej jakości produktami, wówczas nasze produkty, które dołączą do oferty, również będą tak postrzegane przez klientów. Wówczas nie będziemy mogli się cieszyć z sukcesów sprzedaży.

Podczas zawierania współpracy, obserwujmy całościowy proces. Zadajmy pytania, rozwiązujmy wszelakie problemy jakie występują i przeszkadzają w sprzedaży. Każdy uczy się na błędach, dzięki czemu w późniejszych współpracach proces sprzedaży przebiegnie szybciej i łatwiej. Jeżeli będziemy posiadać coraz większą grupę partnerską, nasze sprzedaże znacznie wzrosną. Pamiętaj by program partnerski w firmie był łatwy, nie skomplikowany. Nie tylko my musimy nauczyć się zasad, ale również nasi partnerzy.

Każdy nowy wprowadzony produkt wymaga czasu i poświęcenia na jego całkowite zapoznanie. Nie ma możliwości sprzedaży produktu, jeżeli nie znane są jego korzyści, zalety. Dlatego przez cały czas utrzymujmy kontakt i kontrolujmy sprzedaż. Nie zostawiajmy partnerów samych, którzy nie koniecznie muszą mieć wiedzę na temat naszych ofert.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.