Czy Scrum wymaga certyfikatów?

Realizowanie projektów wybraną metodyką wymaga na pewno od osób w zespole odpowiedniej wiedzy. Dlatego bardzo chętnie korzystają one z możliwości takich jak szkolenie Scrum, aby zdobyć jak najwięcej przydatnej wiedzy.

Gamma - Czy Scrum wymaga certyfikatów?


Czy Scrum wymaga certyfikatów?

Realizowanie projektów wybraną metodyką wymaga na pewno od osób w zespole odpowiedniej wiedzy. Dlatego bardzo chętnie korzystają one z możliwości takich jak szkolenie Scrum, aby zdobyć jak najwięcej przydatnej wiedzy. Wprawdzie aby pracować tą metodą nie jest potrzebne posiadanie specjalnych certyfikatów, na pewno jednak ukończenie odpowiednich szkoleń, potwierdzone stosownymi dokumentami jest dobrze widziane.

Dobór właściwych kursów powinien być dostosowany przede wszystkim do stanowiska, jakie dana osoba będzie zajmowała w zespole. Szkolenie Product Owner, jak sama nazwa pozwala się domyślić kierowane jest do tych, którzy mają zajmować to stanowisko.

Jest to niezwykle istotna funkcja, Product Owner odpowiada bowiem za wizje projektu jak również ewentualne zmiany w trakcie realizacji. Powinien więc poznać tajniki realizacji ich przy pomocy Scrum, dzięki czemu jego decyzje będą na pewno bardziej dostosowane do metodyki co przełoży się na lepszą realizację projektu.

Szkolenie Scrum Developer kierowane do członków zespołu przekazuje im tajniki metody. Na takich kursach uczestnicy dowiadują się czym ogólnie jest Scrum, ale również tego czym są sprinty i jak wygląda ich realizacja. Ważną częścią zazwyczaj jest także wiedza odnośnie ról z zespole i zakresu obowiązków poszczególnych członków.

Za motywację zespołu odpowiada Scrum Master, dlatego do pełnienia tego stanowiska wymagana jest szczególna wiedza. Szkolenia Scrum Master pozwalają na bezproblemowe przygotowanie się właśnie do tej roli.

Zainteresowanie kursami dotyczącymi zwinnych metodyk realizacji projektów jest z każdym rokiem coraz większe. Agile Project Management kurs to jedno z tych szkoleń, które wybiera coraz więcej osób. ponadto rośnie także ilość kursów realizowanych na indywidualne zlecenie firm.

W ten sposób bowiem zapewniają one swoim pracownikom dostęp do niezbędnej dla nich wiedzy mając pewność, że wszyscy zainteresowani wezmą w nich udział. Zazwyczaj tematyka takich kursów ustalana jest indywidualnie, co pozwala na znacznie lepsze jej dopasowanie.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.