Czy stres w dużych organizacjach jest powszechnym zjawiskiem?

Nie da się ukryć, że dla wielu z nas praca na etacie może być frustrująca. Z całą pewnością utrudniać nam ją mogą takie czynniki jak: niskie wynagrodzenie, brak perspektyw rozwojowych, nieprzyjazna atmosfera w miejscu pracy czy stresujący charakter pracy.

zdjęcie - (the_title())


Czy stres w dużych organizacjach jest powszechnym zjawiskiem?

Nie da się ukryć, że dla wielu z nas praca na etacie może być frustrująca. Z całą pewnością utrudniać nam ją mogą takie czynniki jak: niskie wynagrodzenie, brak perspektyw rozwojowych, nieprzyjazna atmosfera w miejscu pracy czy stresujący charakter pracy.

Nie da się ukryć, że praca, która jest dla nas stresująca, może nas w końcu sfrustrować na tyle, że ją porzucimy. Z całą pewnością można wskazać, że stres dotyczy zarówno małych jak i większych firm.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Przeszkoliliśmy ponad 50 tys. osób na stanowiskach menedżerskich. Realizujemy szkolenia stacjonarne otwarte, szkolenia zamknięte oraz szkolenia menedżerskie online.

Zapoznaj się z naszymi szkoleniami menadżerskimi.

Przyjęło się jednak, że to stres w dużych organizacjach jest powszechniejszy. Czy jednak to prawda, a jeśli tak to dlaczego? Na pewno na uwagę zasługuje fakt, że w dużych organizacjach panuje znacznie większy przepływ pracowników niż w małych, często rodzinnych firmach.

Nie da się ukryć, że zmiany w kadrach nie wpływają pozytywnie na budowanie długich więzi między współpracownikami. Z całą pewnością zaznaczyć trzeba, że stres w dużych firmach ma również negatywne skutki dla samej firmy. Nie wolno zapominać też i o tym, że negatywnie wpływa on na zdrowie pracowników i przełożonych.

Zestresowani pracownicy mają również większe skłonności do popadania w konflikty z przełożonymi, a tego rodzaju konflikty są dla każdej organizacji najniebezpieczniejsze i nie wolno o tym zapominać. Dlatego tak ważne jest nauczenie pracowników jak mają sobie radzić ze stresem.

Pomocne będzie więc szkolenie radzenie sobie ze stresem. Podczas takiego szkolenia pracownicy dowiedzą się czym jest stres, jak należy go rozpoznawać oraz w jaki sposób trzeba sobie z nim radzić. Na pewno nie wolno zapominać również o tym jak ważne będzie zarządzanie emocjami szkolenie.

Kursy te winny być prowadzone przez wykwalifikowaną i odpowiednio doświadczoną firmę szkoleniową. W przeciwnym razie niemożliwe może bowiem być osiągnięcie dzięki szkoleniu zadowalających rezultatów w postaci zredukowania u pracowników poziomu stresu.

Jeśli jednak pracodawca przyłoży się do dokładnego wyboru firmy szkoleniowej, szanse na to, że szkolenie będzie skutecznie znacząco rosną.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Skuteczne budowanie efektywności firmy poprzez rozwój kadry menedżerskiej. Realizujemy szkolenia stacjonarne otwarte, szkolenia zamknięte oraz szkolenia menedżerskie online.

Zobacz szkolenia związane z obszarem menadżerskim:

Szkolenia menadżerskie - pełna lista.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.