Czy w małych firmach przyda się metodyka agile?

Mitem jest to, że Agile sprawdza się tylko w dużych firmach. To, czy zwinne zarządzanie znajdzie zastosowanie w firmie, w żaden sposób nie jest powiązane z tym, ile osób liczy firma, pod warunkiem że nie jest to firma jednoosobowa.

zdjęcie - (the_title())


Czy w małych firmach przyda się metodyka agile?

Mitem jest to, że Agile sprawdza się tylko w dużych firmach. To, czy zwinne zarządzanie znajdzie zastosowanie w firmie, w żaden sposób nie jest powiązane z tym, ile osób liczy firma, pod warunkiem że nie jest to firma jednoosobowa.

Wszystko zależy od specyfiki projektu lub sektoru, w którym operuje dany biznes. Dla przykładu, szkolenie agile foundation może przedstawić sytuację, w której mamy do czynienia z małą firmą, zatrudniającą do 10 osób, w sektorze IT, którzy w porozumieniu z klientem starają się dostarczyć produkt dość innowacyjny, zmieniający podejście konsumentów klienta do sprzedawanych usług lub dóbr, dzięki możliwości skorzystania z Internetu.

Oczywiście, projekt może być trochę skomplikowany, jeśli wymaga wiedzy z różnych dziedzin - być może usług bankowych, a być może z różnych gałęzi informatyki.

Agile szkolenie nawiąże, że zwinne zarządzanie przyda się przede wszystkim tam, gdzie nie jesteśmy w stanie od samego początku określić wszystkich przeszkód programowych, gdzie szybkość reakcji pracowników na różne sytuacje jest błyskawiczna i gdzie projekt jest albo rozległy w czasie, albo będzie się wiązał z utrzymaniem i updatowaniem produktu po jego zakończeniu.

Szkolenia agile doskonale wyjaśniają na takich przykładach, że metodyka agile może się sprawdzić i przyda się także w małych firmach w pewnych sektorach. Agile pm foundation dodatkowo jest w stanie zaproponować bardzo ciekawe metody, które można włączyć do zwinnego zarządzania w celu uzyskania jak najlepszych wyników.

Motywacja pracowników również ma znaczenie. Dla przykładu, ciekawym sposobem na osiąganie coraz lepszych wyników jest prezentowanie pracy w graficznej postaci - zarówno listy rzeczy, które pozostały do zrobienia, jak i porównania z tym, co do tej pory zostało wykonane.

Daje to pogląd nie tylko pracownikom, ale i klientom na zmiany zachodzące w projekcie i pozwoli wprowadzić niezbędne modyfikacje, jeśli konieczne. W przypadku, kiedy projekt niekoniecznie musi pasować do metodyki agile, zawsze można wdrożyć chociaż pewne elementy w celu usprawnienia procesu realizacji projektu.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.