Czym jest agile? Czym nie jest?

Wśród sposobów zarządzania projektami informatycznymi znajdują się zarówno takie, gdzie postęp pracy musi być dokładnie udokumentowany (co jest czasochłonnym zajęciem) jak i takie, gdzie dokumentacja schodzi na drugi plan.

zdjęcie - (the_title())


Czym jest agile? Czym nie jest?

Wśród sposobów zarządzania projektami informatycznymi znajdują się zarówno takie, gdzie postęp pracy musi być dokładnie udokumentowany (co jest czasochłonnym zajęciem) jak i takie, gdzie dokumentacja schodzi na drugi plan, a najważniejszym jest dostarczenie tego, czego klient sobie życzy, w czasie, w którym zostało to z nim odgórnie ustalone.

Agile project management szkolenie dokładnie wyjaśnia, czym charakteryzuje się ten proces zarządzania projektem. Agile jest tym sposobem zarządzania projektem, który nie wymaga nadmiernej dokumentacji - często schodzi ona na drugi plan.

W agile chodzi o to, aby dostarczać klientowi w pewnych interwałach czasowych dema produktu w celu upewnienia się, że jest on zadowolony z wyników pracy i że jest to dokładnie to, czego sobie życzy. Agile sprawdza się w projektach o dużym stopniu złożoności.

Agile pm foundation daje wskazówki, w jaki sposób najlepiej jest wykorzystać czas przeznaczony na prace nad produktem w taki sposób, aby większe, tak zwane milestone, czyli główne założenia projektu, podzielić na mniejsze grupy zadań, a każde z nich - na podzadania.

Tak zorganizowaną pracę nawet przy ogromnej złożoności projektu na drodze komunikacji można z łatwością podzielić między wykwalifikowanych członków zespołu. Scrum szkolenia przedstawiają, w jaki sposób należy organizować produktywne spotkania między pracownikami, by osiągnąć jak najwyższy poziom komunikacji i skorzystać z burzy mózgów w przypadku natknięcia się na przeszkody w realizacji projektu.

Szkolenia agile uczą też, czym agile nie jest - czasami niektóre projekty mogą wymagać bardziej "strukturalnego podejścia", gdzie dokładność w realizacji projektu jest priorytetem i każdy błąd może kosztować ogromne pieniądze.

Szkolenie agile przyjmuje poprawkę na ewentualne błędy, z czym związane jest prowadzenie tak zwanego rejestru "lessons learnt" - analizy popełnionych błędów i zarejestrowanych rozwiązań, które w przyszłości mają przyspieszyć prace nad projektem i umożliwić tworzenie wewnętrznej firmowej encyklopedii rozwiązań.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.