Czym są zwinne metodyki zarządzania projektami?

Zarządzanie projektami stało się swoistą biznesową sztuką dzisiejszych czasów. Specjaliści od efektywnego przeprowadzania zespołu przez proces realizacji projektu czyli project managerowie to specjaliści wybitnie pożądani na rynku pracy.

zdjęcie - (the_title())


Czym są zwinne metodyki zarządzania projektami?

Zarządzanie projektami stało się swoistą biznesową sztuką dzisiejszych czasów. Specjaliści od efektywnego przeprowadzania zespołu przez proces realizacji projektu czyli project managerowie to specjaliści wybitnie pożądani na rynku pracy.

Jednak jak w każdej dziedzinie, tak i w tej możemy spotkać różne szkoły i odmienne metody realizacji projektów. Dobrze przygotowany action plan i zaplanowanie przeprowadzenia całego procesu może okazać się efektywne. Z drugiej zaś strony możemy wykorzystać zwinne metodyki zarządzania projektami, których nauczyć się możemy podczas agile szkolenia.

Czym są zwinne metodyki zarządzania projektami? To innowacyjne podejście do realizowania projektów, inny sposób spojrzenia na pracę zespołu i jej organizację. Zwinne zarządzanie projektami zakłada istnienie kompetentnego i zmotywowanego zespołu, o dużym stopniu autonomii i decyzyjności.

Zwinne metodyki nie zakładają, że dla osiągnięcia sukcesu danego działania konieczne jest istnienie silnego lidera, zarządzającego całym procesem. Wręcz przeciwnie, w zwinnych metodykach chodzi o konsekwentne, stopniowe i przyrostowe spojrzenie na pracę i realizację działań.

Rola managera zespołu ma ograniczać się do udzielania mu wsparcia w sytuacjach kryzysowych. Początkowo zwinne metodyki stosowane były jedynie w realizacji projektów informatycznych. Obecnie z powodzeniem używa się ich przy realizacji projektów biznesowych lub inicjatyw z zakresu badan i rozwoju. Tak jak w przypadku innych technik, także stosowania zwinnych technik można się nauczyć.

Z pomocą może przyjść oczywiście fachowa literatura, ale także odpowiednio dobrane kursy i szkolenia typu agile project management szkolenie. Można ich wyszukać wpisując w wyszukiwarkę internetową tytuł czy też tematykę poszukiwanego szkolenia, uzupełniając hasło nazwą miasta, w którym chcielibyśmy dane szkolenie odbyć.

I tak na przykład użycie hasła zarządzanie projektami czy też frazy szkolenie zarządzanie ludźmi pomoże nam zdobyć, uzupełnić lub też zaktualizować naszą wiedzę w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi oraz nadzorowania realizacji projektów przy użyciu różnych metod, także zwinnych technik.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.