Czym zajmuje się scrum developer w firmie?

Project management to oczywiście nic innego, jak zarządzanie projektami biznesowymi. Jest to jedna z najbardziej prężnie rozwijających się gałęzi ludzkiej działalności zawodowej. Zarządzanie projektami to wszelkie czynności, które doprowadzić mają do zrealizowania głównych i pobocznych celów dotyczących konkretnego projektu.

9 kwietnia 2020
zdjęcie - Czym zajmuje się scrum developer w firmie?

Czym zajmuje się scrum developer w firmie?

Szkolenie agile, scrum szkolenie

Project management to oczywiście nic innego, jak zarządzanie projektami biznesowymi. Jest to jedna z najbardziej prężnie rozwijających się gałęzi ludzkiej działalności zawodowej.

Zarządzanie projektami to wszelkie czynności, które doprowadzić mają do zrealizowania głównych i pobocznych celów dotyczących konkretnego projektu. Obecnie działania te oparte są głównie o tak zwane zwinne metodyki wynikające z manifestu agile. Najpopularniejszą z nich jest scrum.

Szkolenie scrum developer, szkolenie product owner, szkolenie scrum master

Realizacją projektów zgodnie z metodą SCRUM zajmują się specjalnie w tym celu powołane zespoły scrumowe. W skład takiego zespołu wchodzą osoby realizujące kilka różnych ról. Po pierwsze w każdym zespole projektowym pracującym zgodnie z tą metodyką znajdować się musi tak zwany scrum master.

Wiele osób zastanawia się, co tak naprawdę wchodzi w skład jego obowiązków. Przede wszystkim ma on za zadanie kontrolowanie prac i upewnianie się, ze są one zgodne ze scrumową ideologią. Scrum master jest też swoistym ogniwem łączącym product ownera oraz scrum developerów.

Product owner w zespole scrumowym jest postacią reprezentująca klienta (zleceniodawcę projektu) i jego interesy. Do niego należy zatwierdzanie różnego rodzaju zmian i modyfikacji w pracach nad projektem, zatwierdzanie budżetu i tak dalej.

Realizacją poszczególnych prac, wdrażaniem rozwiązań, ustalanie dalszego planu działania i tym podobnymi czynnościami prowadzącymi do ostatecznego sfinalizowania projektu zajmują się natomiast scrum developerzy. Aby zdobyć umiejętności niezbędne do pełnienia tego (jak i pozostałych) ról wchodzących w skład scrumowego zespołu warto wziąć udział w dedykowanym im szkoleniom.

Są one polecane zarówno tym osobom, które zawodowo związane są z project managementem i pragną poszerzyć swoją wiedzę oraz nabyć kompetencje związane z najpopularniejszymi obecnie na świecie trendami z tego zakresu, jak i osobom stawiającym dopiero pierwsze kroki na rynku pracy i szukający rozwojowej i przyszłościowej ścieżki kariery.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

21 kwietnia 2020
Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
21 kwietnia 2020
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
20 kwietnia 2020
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
20 kwietnia 2020
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
20 kwietnia 2020
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.