Handel – jak się rozwijać w branży?

Sprzedaż to ciągła nauka – wie o tym każdy, kto posiada jakiekolwiek doświadczenie w handlu bezpośrednim. Aby być dobrym, konkurencyjnym sprzedawcą należy ciągle się rozwijać. Jednym z domowych, niemal bezpłatnych sposobów jest korzystanie z literatury branżowej. Jakiej? Z pewnością takie pozycje jak „Handlowanie to gra” to podstawa.

   
  Sprzedaż to ciągła nauka - wie o tym każdy, kto posiada jakiekolwiek doświadczenie w handlu bezpośrednim. Aby być dobrym, konkurencyjnym sprzedawcą należy ciągle się rozwijać. Jednym z domowych, niemal bezpłatnych sposobów jest korzystanie z literatury branżowej. Jakiej? Z pewnością takie pozycje jak "Handlowanie to gra" to podstawa.

  Dobrym sposobem na rozwój osobisty, także w zakresie sprzedaży, jest korzystanie z darmowych materiałów internetowych. Filmy, wykłady oraz szkolenia motywacje to tylko część tego, co możemy znaleźć w Internecie. Dzięki dostępowi do sieci znajdziemy także mnóstwo darmowych i płatnych kursów, które pozwolą na podnoszenie własnych kompetencji.

  A jeśli już jesteśmy przy kursach - z pewnością także warto wybrać się na praktyczne warsztaty i szkolenia, które są organizowane przez wiele podmiotów prywatnych, szkół wyższych i fundacji. Pozwala to na zdobycie wiedzy i umiejętności, ale również często umożliwia zdobycie certyfikatów i zaświadczeń, które tak chętnie przyjmowane są przez pracodawców.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Co to jest sprzedaż narracyjna? Jak finalizować sprzedaż? Jakie są zaawansowane techniki sprzedaży B2B? Jak po porażce wrócić do pełnej efektywności? Jak komunikować się z trudnym klientem?

  Gamma – firma szkoleniowa roku.

  Jeśli zaś chcemy rozwijać swoją wiedzę branżową, powinniśmy skupić się na merytorycznych kursach, wykładach prowadzonych przez największe autorytety z danej dziedziny oraz starać się nadążać za nowinkami dzięki śledzeniu specjalistycznej prasy. Pozwala to być nie tylko skutecznym sprzedawcą, ale przede wszystkim prawdziwym specjalistą w danym obszarze.

  O czym warto pamiętać podczas wyboru odpowiedniego sposobu nauczania? Przede wszystkim od naszego czasu i dostępności - możliwości internetowej nauki z pewnością pozwalają na większą elastyczność niż kursy stacjonarne.

  Równocześnie jeśli zależy nam na certyfikatach i potwierdzeniach udziału w szkoleniach, warto wybierać renomowane placówki, które naprawdę liczą się dla pracodawców. Bez wątpienia jednak każdy rozwój osobisty jest pożądany - szczególnie ten, który wykonujemy z własnej woli i który może nam pomóc być lepszym, wydajniejszym i skuteczniejszym pracownikiem, który nastawiony jest na osiąganie wyznaczonych celów.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.