Jak i po co powstało agile?

Wielkie zmiany, jakie przyniósł nam XXI wiek doprowadziły również do zmian na rynku pracy i w biznesie. Tak właśnie powstały nowoczesne metody zrządzania, jak i zupełnie inne, nowe podejścia do nich. W tym właśnie czasie zagościł w naszym podejściu do biznesu agile. Czym właściwie jest?

zdjęcie - (the_title())


Jak i po co powstało agile?

Wielkie zmiany, jakie przyniósł nam XXI wiek doprowadziły również do zmian na rynku pracy i w biznesie. Tak właśnie powstały nowoczesne metody zrządzania, jak i zupełnie inne, nowe podejścia do nich. W tym właśnie czasie zagościł w naszym podejściu do biznesu agile. Czym właściwie jest?

Jak pokazuje nam szkolenie agile foundation, metodyki zgodne z agile są bardzo nowym odkryciem, jednakże niezwykle skutecznym i coraz chętniej i częściej wykorzystywanym. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że metodyki agile stanowiły realną odpowiedź na rzeczywiste potrzeby związane bezpośrednio ze zmianami na rynku i w biznesie.

To wszystko doprowadziło do tego, że agile project management szkolenie stało się niezwykle pożądanym wśród uczestników szkoleń, którzy chcą zadbać o swój rozwój zawodowy. Metodyki zwinne niemal zupełnie wyparły tradycyjne metody zarządzania, a z roku na rok coraz większa liczba przedsiębiorstw czy organizacji decyduje się na te nowoczesne sposoby zarządzania i bardziej elastyczne podejście.

To z kolei sprawiło, że coraz częściej oferowane są szkolenia scrum product owner, a także szkolenie scrum developer, a ilość osób zainteresowanych takimi szkoleniami wciąż wzrasta. Uczestnicy tych szkoleń wskazują, że są one bardzo pomocne w rozwoju zawodowym i pomagają w otrzymaniu lepszej pracy, wyższego stanowiska i wyższej płacy.

Wraz z nadejściem XXI wieku i wielkim zmianom, jakie nastały, podejście zwinne okazało się być nadzwyczaj przydatne. Wiele zmian, konieczność szybkiego reagowania, jak i chęć dostarczania klientom oczekiwanych efektów sprawiły, że metodyki zwinne okazały się być najlepszymi możliwościami zarządzania.

Dodatkowo, szkolenia scrum dają sporą wiedzę i umiejętności w zakresie zarządzania zwinnego i elastycznego podejścia do biznesu, dzięki czemu umożliwiają skuteczne realizowanie celów, niekoniecznie odnajdując się w harmonogramach, planach i strukturze podziału pracy. By jednak było to możliwe, niemal cały zespół projektowy powinien poznać, czym jest agile.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.