Jak nauczyć się dobrego zarządzania projektami

Zarządzanie projektami to konieczność poznania bardzo wielu elementów i co ważniejsze, odpowiedniego ich zastosowania w praktyce. Dlatego też nie dziwi fakt, ze osoby związane z tą dziedziną coraz częściej korzystają ze specjalnie dla nich przygotowywanych szkoleń.

zdjęcie - (the_title())

 

Zarządzanie projektami to konieczność poznania bardzo wielu elementów i co ważniejsze, odpowiedniego ich zastosowania w praktyce. Dlatego też nie dziwi fakt, ze osoby związane z tą dziedziną coraz częściej korzystają ze specjalnie dla nich przygotowywanych szkoleń, np. agile project management szkolenie. Dzięki temu mogą zwiększać nie tylko swoją wiedzę, ale także stosować coraz nowsze techniki zarządzania projektami.


Rola lidera w zarządzaniu projektami

Project manager to jedna z ważniejszych osób, które odpowiedzialne są za odpowiednie przygotowanie i zrealizowanie projektu. Poza wiedzą musi posiadać także odpowiednie umiejętności kierowania zespołem osób, ze szczególnym uwzględnieniem właściwego rozdziału zadań poszczególnym członkom zespołu. Warto, żeby każdy menedżer wybrał się na szkolenie agile. W znacznej części odpowiednie prowadzenie prac i właściwe wykonanie całego projektu jest zasługą przede wszystkim lidera. Osoby na tym stanowisku powinny rozwijać swoje umiejętności, w tym interpersonalne, aby dzięki temu w odpowiedni sposób budować swoją pozycję lidera jak również nauczyć się nawiązywać kontakty z członkami zespołu.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zapraszamy na szkolenie z zarządzania projektami. Na szkoleniu zostaną omówienie kluczowe aspekty związane z zarządzaniem projektami wg. PMI: specyfika pracy projektowej, procesy i fazy w projekcie, kamienie milowe, komunikacja w projekcie, zarządzanie ryzykiem i struktura projektu.Zobacz też zarządzanie czasem szkolenie. Zapraszamy również do zapoznania się z naszym działem szkoleń menadżerskich.


Praca etapowa niezwykle istotna

Podczas realizacji projektu konieczne jest odpowiednie planowanie każdego etapu i jego właściwa realizacja. Dzięki podziałowi prac na etapy można znacznie lepiej kontrolować przebieg całego procesu. Oczywiście podczas realizacji każdego z etapów należy na bieżąco kontrolować postępy, co jest zadaniem przede wszystkim osoby zarządzającej zespołem.


Metody zarządzania zespołem projektowym

Od lat sposoby zarządzania zespołami projektowymi są w kręgu zainteresowań psychologów jak również specjalistów z innych dziedzin. Nie dziwi więc, ze powstało wiele metod, które opisują właśnie możliwości zarządzania zespołem projektowym. Konkretne metody dokładnie opisują poszczególne etapy działania, sposoby realizacji projektu jak też rozdział ról dla poszczególnych członków zespołu. Tutaj warto zwrócić uwagę na szkolenie scrum master. Osoby zarządzające zespołami powinny na bieżąco doskonalić swoje umiejętności, poznawać nowe metody i dzięki temu znacznie skuteczniej zarządzać grupą osób.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.