Jak przekonać pracowników do zwinnego zarządzania?

Często w wielu firmach jest tak, że pracodawca, szef jest bardzo chętny do wprowadzenia agile do swojej firmy, jednak jego pracownicy już nie podchodzą do tego zagadnienia dość entuzjastycznie. W jaki sposób można ich przekonać do takiego zwinnego zarządzania?

Gamma - Jak przekonać pracowników do zwinnego zarządzania?


Jak przekonać pracowników do zwinnego zarządzania?

Często w wielu firmach jest tak, że pracodawca, szef jest bardzo chętny do wprowadzenia agile do swojej firmy, jednak jego pracownicy już nie podchodzą do tego zagadnienia dość entuzjastycznie. W jaki sposób można ich przekonać do takiego zwinnego zarządzania?

Krok pierwszy - odpowiednie szkolenie agile foundation

Przede wszystkim, warto wysłać pracowników na ogólne szkolenie prowadzone przez agile foundation. Co może dać tego typu interwencja?

Na pewno zostaną na niej przedstawione różnego rodzaju korzyści, jakie wynikają z wprowadzenia agile do firmy. Co jest zaś w zasadzie najważniejsze, pracownicy będą mieli okazję przekonać się, że agile w firmie oznaczać będzie tak naprawdę lepszą atmosferę, większą liczbę sukcesów itp.

W końcu agile, jako zarządzanie zwinne, jest naprawdę absolutnie doskonale dostosowane do warunków współczesnego świata. Jego umiejętne stosowanie oznacza mniej biurokracji i znacznie więcej czasu dla siebie, a także zadowolenie klienta oraz więcej zleceń i pomysłów.

Krok drugi - finansowany odgórnie agile pm foundation egzamin

Warto także pracownikom odgórnie sfinansować szkolenie i egzamin prowadzone przez fundację agile. Taki certyfikat jest bardzo renomowanym i liczącym się potwierdzeniem wiedzy oraz umiejętności. Zaś to, że firma za niego zapłaci, stanowić będzie ważne przekaż dla pracowników, że w zasadzie to są naprawdę cenieni.

Krok trzeci - przedstawienie nowych korzyści i ról

Na koniec warto jeszcze dodać, że istotną rolę mogą odegrać szkolenia scrum developer, czy też szkolenie product owner albo szkolenie scrum master. Takie szkolenia mogą naprawdę znacząco przekonać pracowników, że wprowadzenie agile ma sens. Czego jednak w zasadzie dotyczą te szkolenia?

Otóż pokazują one specyfikę poszczególnych ról w zespole projektowym w najpopularniejszej metodyce agile, czyli w scrum. Pracownicy cenią te role przede wszystkim z uwagi na fakt, że dzięki ich zastosowaniu są naprawdę szanowani, ich wiedza jest ceniona, nikt nie ma władzy absolutnej i zawsze można uzyskać pomoc.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.