Jak przygotować zespół do pracy według metodyki agile?

Wdrożenie nowej metodologii zarządzania do firmy, w której uprzednio stosowano zupełnie inne metody zarządzania, może być dość problematyczne. Ludzie, zwłaszcza ci z wieloletnim doświadczeniem w firmie, mają swoje nawyki i przyzwyczajenia związane z pewnymi modelami zarządzania.

zdjęcie - (the_title())

 

Jak przygotować zespół do pracy według metodyki agile?

Wdrożenie nowej metodologii zarządzania do firmy, w której uprzednio stosowano zupełnie inne metody zarządzania, może być dość problematyczne. Ludzie, zwłaszcza ci z wieloletnim doświadczeniem w firmie, mają swoje nawyki i przyzwyczajenia związane z pewnymi modelami zarządzania.

Jednakże, wszystko jest możliwe w zależności od przyjętego modelu zachowania w określonej sytuacji. W przypadku wdrażania metodologii agile i frameworka scrum, rozsądnym rozwiązaniem jest przeszkolenie swoich pracowników u sprawdzonych trenerów.

Scrum szkolenia są istotne w zapoznaniu się z rolami występującymi w typowych zwinnych zespołach, przekazują też informacje dotyczące zastosowania różnego rodzaju dodatkowych narzędzi, pozwalających rejestrować przez każdego członka zespołu przebieg pracy i szybciej sugerować rzeczy istotne dla sukcesu naszego projektu.

Tutaj nie ma jednej osoby na stanowisku kierowniczym - każdy z członków zespołu musi zadbać o to, by wykonywana przez niego praca była w wysokim standardzie, a więc członkowie zwinnych zespołów powinni odznaczać się cechą do samomotywacji.

Trzy kluczowe role w zespołach scrumowych to product owner (właściciel produktu), scrum master, oraz scrum developerzy. Zapraszamy do skorzystania z opcji szkolenie product owner wszystkim tym, którzy są zainteresowani podjęciem się zachowaniem jak najlepszej współpracy między klientem a pozostałą częścią zespołu, zajmującą się pracą nad wykonaniem produktu.

Opcja szkolenie scrum master jest dedykowana tym, którzy chcieliby zadbać o powodzenie projektu od strony technicznej upewniając się, że nad projektem nie będzie ciążyła szansa niepowodzenia przez niezasygnalizowane problemy czy trudności - scrum master powinien działać szybko i skutecznie, aby je usunąć.

Z kolei, pracując w scrumowym zespole jako developer, dobrze jest skorzystać z opcji szkolenie scrum developer. Takie szkolenie zwizualizuje prawidłowe zastosowanie metod i technik Agile i Scrum do łatwiejszego wykonywania przypisanych zadań projektowych.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.