Jak skutecznie negocjować

Jak skutecznie negocjować? To pytanie z pewnością nie raz sprawiało problem dla wielu osób, które chciały udowodnić słuszność swoich racji. Tak naprawdę umiejętność negocjacji jest bardzo ciężka do nauczenia, gdyż wymaga kontroli nad wieloma czynnikami, nie tylko związanymi z nami samymi, ale także umiejętnością wykorzystania otoczenia, czy też zdolność zrozumienia oponenta. Co więc należy robić by skutecznie negocjować. Do najważniejszych elementów należy odpowiednie – pozytywne – nastawienie, dopiero gdy będziemy mieli dobry stosunek do drugiej strony możemy liczyć na to, że uda nam się porozumieć. 

   
  Jak skutecznie negocjować? To pytanie z pewnością nie raz sprawiało problem dla wielu osób, które chciały udowodnić słuszność swoich racji. Tak naprawdę umiejętność negocjacji jest bardzo ciężka do nauczenia, gdyż wymaga kontroli nad wieloma czynnikami, nie tylko związanymi z nami samymi, ale także umiejętnością wykorzystania otoczenia, czy też zdolność zrozumienia oponenta.

  Co więc należy robić by skutecznie negocjować?

  Do najważniejszych elementów należy odpowiednie – pozytywne – nastawienie, dopiero gdy będziemy mieli dobry stosunek do drugiej strony możemy liczyć na to, że uda nam się porozumieć. Drugim aspektem jest zdecydowanie.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Chcesz poczuć smak prawdziwych negocjacji? Interesuje Cię jak skutecznie windykować należności? Chcesz poprawić swoje umiejętności negocjacyjne? Sprawdź nasze szkolenia sprzedażowe: szkolenia techniki sprzedaży, szkolenie profesjonalna obsługa klienta, szkolenia z negocjacji.

  W tym przypadku dobrym rozwiązaniem jest by negocjator miał pełne upoważnienie w sprawie podejmowanych decyzji. W przypadku gdy nie ma takiej możliwości dobrym rozwiązaniem jest zgłoszenie się do przełożonego w celu ustalenia na co może się zgodzić, a na co nie. Pomocne podczas negocjacji jest bycie pewnym, jak i nie banie się podejmowania decyzji.

  Oczywiście nie są to cechy, które można u siebie bardzo łatwo wyrobić, niemniej jednak dobrze jest nad tym. popracować, tak by przynajmniej sprawiać wrażenie takich osób – to dobrze pływa na rozmówcę.

  Ponadto do innych cech jakie powinien posiadać dobry negocjator zaliczamy m. in. umiejętność słuchania, dzięki której będziemy wyłapać i przeanalizować argumenty rozmówcy; zdolność empatii, czyli współczucia i wczucie się w druga stronę – ich potrzeby, korzyści i wady; panowanie nad emocjami – ta ważna cecha zapewni nam kontrole nad naszą mimiką, dzięki czemu nawet jeśli się rozzłościmy, nie będzie tego po nas widać.

  Należy także być elastycznym, tak by móc się dostosować do zmieniających się warunków, no i oczywiście znakomicie się przygotować, gdyż to właśnie przygotowanie da nam argumenty przy pomocy których podeprzemy nasze racje.

  Należy także pamiętać o komunikacji niewerbalnej, czyli o tym jak siedzimy, mówimy, patrzymy, jakie gesty wykonujemy. Znając to możemy dużo się dowiedzieć o naszym rozmówcy.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.