Jak stworzyć efektywny zespół scrumowy?

Nie jest to aż takie trudne, wystarczy po kolei podjąć opisane poniżej kroki…

Gamma - Jak stworzyć efektywny zespół scrumowy?


Jak stworzyć efektywny zespół scrumowy?

Nie jest to aż takie trudne, wystarczy po kolei podjąć opisane poniżej kroki:

Dzięki temu Twoi pracownicy dowiedzą się, czym jest agile, na czym polega zwinne zarządzanie, jakie warianty mogą zostać zastosowane w różnego rodzaju projektach, jakie role są dostępne w zwinnych zespołach oraz jakie cechy powinni posiadać, aby pasować do sylwetki członka zespołu agile.

  • Krok 2: Przeszkól swoich pracowników z zakresu frameworka scrum.

Szkolenia scrum stanowią doskonałe uzupełnienie treści uzyskanych podczas warsztatów opisanych w kroku pierwszym. Przede wszystkim, jest to wspaniała okazja, żeby przetrenować wszystkich pracowników i wyłonić spośród nich tych, którzy najbardziej pasować będą do ról scrum mastera czy właściciela produktu.

Taki rodzaj szkolenia zawiera bardzo dużą ilość informacji, które mają zastosowanie w praktyce. Poruszane będą różnego rodzaju scenariusze, które mogą wydarzyć się podczas realizacji projektu. Wprowadzone zostaną nowe pojęcia, które na stałe wejdą do żargonu biznesowego. Kluczowym jest, by wszyscy uczestnicy szkolenia doskonale poznali, co należy do zakresu ich obowiązków i zrozumieli jak ważnym jest, by samemu motywować się do realizacji określonych celów projektowych.

  • Krok 4: Zatrudnij coacha metodyki agile

Im szybciej, tym lepiej - wyrobisz w ten sposób w nowo utworzonym zespole jak najlepsze nawyki. Zadbaj o upewnienie się, że coach posiada odpowiedni certyfikat po przystąpieniu do egzaminu i uczestnictwie w szkolenie agile foundation Warszawa. Coach z odpowiednim doświadczeniem podpowie najlepsze taktyki, które członkowie zespołu będą mogli zastosować i upewni się, że wiedza teoretyczna znajduje odzwierciedlenie w praktyce.

Te cztery podstawowe kroki są doskonałą inwestycją w rozwój Twojej firmy i gwarancją na to, że prawidłowo wdrożony system zwinnego zarządzania przyniesie Ci pomyślne zakończenie Twoich projektów.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.