Jak wdrożyć w firmie scrum?

Scrum dzisiaj pojawia się często jako bardzo skuteczna metoda zrządzania różnego rodzaju projektami. Czy jednak tak jest naprawdę w istocie? Czy warto interesować się metodologią scrum? Jak w ogóle je wdrożyć w firmie?

zdjęcie - (the_title())


Jak wdrożyć w firmie scrum?

Scrum dzisiaj pojawia się często jako bardzo skuteczna metoda zrządzania różnego rodzaju projektami. Czy jednak tak jest naprawdę w istocie? Czy warto interesować się metodologią scrum? Jak w ogóle je wdrożyć w firmie?

Scrum - najważniejsze informacje

Na początek warto powiedzieć co nieco de facto o samym scrum. Otóż jak zostało to wspomniane na początku, jest to pewna metoda zarządzania projektami w firmie. Na czym ona dokładniej polega?

Otóż cały projekt dzielony jest tutaj na poszczególne odcinki, na tak zwane sprinty. Najdłużej mogą one trwać cztery tygodnie jednak standardowo jeden sprint zajmuje około dwóch tygodni. To jednak ciągle nie wszystko. W ramach takiego sprintu wyznaczany jest jeden cel główny i kilka celów dodatkowych.

Co jest szczególnie ważne - tutaj w ogóle nie mamy zasadniczo do czynienia ze sztywnym określaniem wszystkiego na początku, lecz niejako każdy kolejny sprint wyznacza nowe cele, mające ostatecznie prowadzić o efektu oczekiwanego przez klienta. Generalnie scrum chwalony jest bardzo za doskonałe wyniki. Pytanie jednak pojawia się, jak w zasadzie możemy go wdrożyć do firmy? Czy szkolenie scrum master nam w tym pomoże?

Pierwszy krok - Agile

Cóż na początek należy wiedzieć, że scrum jest w istocie częścią nieco większego systemu, określanego jako agile. Agile to pewien rodzaj zwinnej metodologii, która obecnie cieszy się coraz większym poważaniem. Aby wprowadzić scrum jako metodę do firmy, trzeba zasadniczo wprowadzić najpierw agile jako ideologię. Jak to zrobić?

Agile szkolenia - najlepsza metoda

Przede wszystkim należy mieć na uwadze to, że zasadniczo zarówno agile, jak i scrum są co prawda całkiem łatwe w zarządzaniu, niemniej jednak już trudniejsze do wprowadzenia.

Aby to zrobić, trzeba najpierw na pewno ukończyć stosowne agile project management szkolenie dające ogólne pojęcie o tym, co to jest agile i jak się posługiwać taką ideologią w firmie. Następnie warto zatrudnić specjalne osoby, które zajmują się już od wielu lat scrum i agile, aby w sposób profesjonalny wprowadziły to do naszej firmy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.