Motywacja zespołu sprzedażowego
Kiedy pracownicy związani z branżą sprzedażową czują się zdemotywowani, mają problemy ze zrealizowaniem planów sprzedażowych, a klienci odwracają się od naszej firmy i szukają podobnych produktów u konkurencji warto podjąć próbę naprawienia tej sytuacji.

Kiedy pracownicy związani z branżą sprzedażową czują się zdemotywowani, mają problemy ze zrealizowaniem planów sprzedażowych, a klienci odwracają się od naszej firmy i szukają podobnych produktów u konkurencji warto podjąć próbę naprawienia tej sytuacji. Istnieje kilka technik sposobów skutecznego zmotywowania zespołu do działania. Zadowolony pracownik lepiej pracuje i szybciej realizuje plany sprzedażowe zgodnie z założeniami. Zespół sprzedażowy można motywować na kilka sposobów. Najważniejsze jest, by poprawić wartość pracowników oraz ukierunkować ich na wybrany cel. W ten sposób zespół zacznie działać lepiej i bardziej efektywnie.
ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:
Jak rozpoznawać potrzeby pracowników i skutecznie ich motywować? Zapraszamy HR i liderów na szkolenia HR. Zobacz też: szkolenie zarządzanie ludźmi, szkolenia managerskie.Poczucie własnej godności, duma z wykonywanej pracy i zadowolenie z siebie to pierwszy krok do zmotywowania zespołu do działania. Kiedy pracownik widzi i czuje, że jego praca przynosi efekty, zaczyna działać z jeszcze większym zaangażowaniem i energią. Ukierunkowanie zespołu sprzedażowego na osiągnięcie określonego celu zdecydowanie poprawia motywację w grupie. Kiedy zespół widzi wyniki swoich działań, motywuje się jeszcze bardziej. Warto zatem chwalić swoich ludzi, okazywać im zaufanie oraz podkreślać kompetencje każdego z członków zespołu. Pracodawca powinien pamiętać, by określać takie cele, które są możliwe do osiągnięcia. Zbyt odrealnione cele zdecydowanie demotywują do działania i przynoszą odwrotny skutek.
Obok motywacji warto jest budować poczucie celu. Wspólny cel, znany każdemu pracownikowi sprawia, że działamy zespołowo i wspólnie motywujemy się w grupie. Świadomość wspólnego celu buduje również poczucie oparcia i wspólnoty. Warto zatem prowadzić dyskusje i od czasu do czasu rozmawiać o celach do osiągnięcia. Podczas określania wspólnych celów należy wysłuchać opinii zespołu. W ten sposób buduje się poczucie wartości w każdym z pracowników. Zaangażowanie pracownika w określenie wspólnego celu będzie miało wpływ na jego późniejsza motywację do pracy. Zespół działa wówczas bardzo kreatywnie oraz nieszablonowo. Dzięki temu możemy w szybkim czasie osiągnąć sukces.
bez wątpienia należą premie i bonusy finansowe, które wydają się być najsilniejszym bodźcem. Jednak oprócz tego, istnieje wiele innych sposobów do motywowania pracowników. Przykładem może być dodatkowy płatny urlop na regenerację sił, przydatny zwłaszcza, gdy pracownik ma za sobą trudne projekty.
Efektywność osobista w oparciu o metodologię MBTI®
MBTI® pomaga w zrozumieniu stylu funkcjonowania innego człowieka. Pokazuje strategie budowania relacji, podejmowania decyzji, wyjaśnia i pomaga zaakceptować różnice pomiędzy ludźmi. Jest przydatne do rozwijania…Sprzedaż narracyjna
Zdalnie – poprzez telefon, videospotkanie sprzedaje się opowieściami. Brak bezpośredniej bliskości można zniwelować „zabierając” klienta poprzez opowiedzianą historię w taki scenariusz, który jest nam potrzebny…- 800 pigułek wiedzy
- 40 filmów edukacyjnych
- ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej