Motywacja zespołu sprzedażowego

Kiedy pracownicy związani z branżą sprzedażową czują się zdemotywowani, mają problemy ze zrealizowaniem planów sprzedażowych, a klienci odwracają się od naszej firmy i szukają podobnych produktów u konkurencji warto podjąć próbę naprawienia tej sytuacji. 

Gamma - Motywacja zespołu sprzedażowego

   

  Kiedy pracownicy związani z branżą sprzedażową czują się zdemotywowani, mają problemy ze zrealizowaniem planów sprzedażowych, a klienci odwracają się od naszej firmy i szukają podobnych produktów u konkurencji warto podjąć próbę naprawienia tej sytuacji. Istnieje kilka technik sposobów skutecznego zmotywowania zespołu do działania. Zadowolony pracownik lepiej pracuje i szybciej realizuje plany sprzedażowe zgodnie z założeniami. Zespół sprzedażowy można motywować na kilka sposobów. Najważniejsze jest, by poprawić wartość pracowników oraz ukierunkować ich na wybrany cel. W ten sposób zespół zacznie działać lepiej i bardziej efektywnie.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jak rozpoznawać potrzeby pracowników i skutecznie ich motywować? Zapraszamy HR i liderów na szkolenia HR. Zobacz też: szkolenie zarządzanie ludźmi, szkolenia managerskie.

  Poczucie własnej godności, duma z wykonywanej pracy i zadowolenie z siebie to pierwszy krok do zmotywowania zespołu do działania. Kiedy pracownik widzi i czuje, że jego praca przynosi efekty, zaczyna działać z jeszcze większym zaangażowaniem i energią. Ukierunkowanie zespołu sprzedażowego na osiągnięcie określonego celu zdecydowanie poprawia motywację w grupie. Kiedy zespół widzi wyniki swoich działań, motywuje się jeszcze bardziej. Warto zatem chwalić swoich ludzi, okazywać im zaufanie oraz podkreślać kompetencje każdego z członków zespołu. Pracodawca powinien pamiętać, by określać takie cele, które są możliwe do osiągnięcia. Zbyt odrealnione cele zdecydowanie demotywują do działania i przynoszą odwrotny skutek.


  Obok motywacji warto jest budować poczucie celu. Wspólny cel, znany każdemu pracownikowi sprawia, że działamy zespołowo i wspólnie motywujemy się w grupie. Świadomość wspólnego celu buduje również poczucie oparcia i wspólnoty. Warto zatem prowadzić dyskusje i od czasu do czasu rozmawiać o celach do osiągnięcia. Podczas określania wspólnych celów należy wysłuchać opinii zespołu. W ten sposób buduje się poczucie wartości w każdym z pracowników. Zaangażowanie pracownika w określenie wspólnego celu będzie miało wpływ na jego późniejsza motywację do pracy. Zespół działa wówczas bardzo kreatywnie oraz nieszablonowo. Dzięki temu możemy w szybkim czasie osiągnąć sukces.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.