Negocjacje w biznesie – dlaczego warto się szkolić?

Proces negocjacyjny, to wbrew pozorom nie jest sprawa łatwa i przyjemna.

zdjęcie - (the_title())

 

Proces negocjacyjny, to wbrew pozorom nie jest sprawa łatwa i przyjemna. Generalnie, ludzie dzielą się na dwie kategorie. Pierwsza z nich, umiejętności negocjacyjne w przysłowiowy sposób wysysa z mlekiem matki. Z kolei dla drugiej grupy osób opanowanie procesu negocjacyjnego to ogromne wyzwanie.

Warto pamiętać o tym, że z negocjacjami każdy człowiek ma do czynienia niemal codziennie. Zaczyna się to już w dzieciństwie, od "mamo, jeszcze pięć minut". Z biegiem lat przedmiot negocjacji staje się coraz poważniejszy.

W dorosłym życiu zawodowym, to właśnie dzięki skutecznie prowadzonym negocjacjom można zajść na sam szczyt kariery zawodowej. W dużych miastach cyklicznie prowadzone są szkolenia z negocjacji. Dla kogo jest skierowana taka oferta i co można dzięki niej osiągnąć?

Szkolenie z negocjacji - oferta dla każdego

Szkolenia dla handlowców, jak sama nazwa wskazuje, przeznaczone są dla określonej, stosunkowo wąskiej grupy zawodowej. Podobnie jest w przypadku warsztatów profesjonalna obsługa klienta szkolenie. Ciężko bowiem wyobrazić sobie sytuację, w której pracownik grupy utrzymania czystości miał się dowiedzieć czegoś przydatnego w zakresie wykonywanych przez siebie obowiązków na szkoleniu skierowanym do handlowców. W przypadku szkoleń z negocjacji sytuacja wygląda zupełnie inaczej.

Negocjacje dotyczą każdego człowieka, więc każdy powinien czuć się na nie zaproszony. Nieważne czy jest się dopiero na początku swojej drogi zawodowej czy też już niewiele lat wysługi pozostało do upragnionej emerytury. Szkolenia negocjacje, to propozycja którą warto rozważyć na każdym etapie kariery zawodowej.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Chcesz rozwijać swoje umiejętności? Szukasz dobrych szkoleń menedżerskich, sprzedażowych czy rozwoju osobistego? Zobacz:

Gamma - najlepsza firma szkoleniowa roku.

Program i przebieg szkolenia z negocjacji

Program przeprowadzanych szkoleń, w dużej mierze uzależniony jest od prowadzącego i jego doświadczeń w zakresie optymalnego doboru tematyki warsztatowej dla konkretnej grupy odbiorców. Jednak przeważnie w programie kursu można znaleźć takie punkty jak chociażby wprowadzenie do tematyki negocjacyjnej, czyli krótki wstęp na temat tego czym właściwie są negocjacje i w jakich momentach codzienności mamy z nimi styczność, a także dotknięcie kwestii planowania procesu negocjacyjnego oraz jego właściwe przeprowadzenie.

Podczas kilkugodzinnego szkolenia zostanie pewnością poruszona także tematyka radzenia sobie ze stresem, który przeważnie towarzyszy każdemu procesowi negocjacyjnemu. Kolejnym ważnym elementem szkolenia jest również kwestia błędów negocjacyjnych. Ich wyeliminowanie pozwala na znacznie skuteczniejsze przeprowadzanie negocjacji zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym.

Styl negocjacyjny - różnorodność możliwości

Warto mieć na uwadze to, że nawet najlepsze szkolenie z zakresu negocjacji nie może dać gwarancji na osiągnięcie sukcesu. Bierze się to stąd, że tak na prawdę, nie ma jednej skutecznej techniki negocjacyjnej, dzięki której sukces byłby murowany. Wszystko zależy od okoliczności, od charakteru stron biorących udział w procesie negocjacyjnym, a także od czas jego trwania. Dlatego tak ważne i istotne jest wcześniejsze opracowanie szczegółowego planu tego, jak mają przebiegać negocjacje w konkretnym przypadku.

Nie trzeba chyba nikogo przekonywać do tego, że zupełnie inny styl negocjacyjny będzie obowiązywał w przypadku negocjacji ze współpracownikiem dotyczących zamiany w grafiku dyżurów, a zupełnie inną postawę będzie trzeba przyjąć w przypadku negocjowania podwyżki z szefem.

Style negocjacyjne różnią się między sobą. Warto wiedzieć, która metoda w jakim przypadku będzie miała największą szansę powodzenia.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Wybierz nasze szkolenia online
  • Brak ograniczeń geograficznych i lokalizacyjnych
  • Duża wartość szkoleniowo-merytoryczna
  • Pełna interaktywność
  • Popularne technologie: Microsoft Teams, Google Meet, Webex, Zoom, Clickmeeting
Zapraszamy do zapoznania się z:

Dlaczego warto się szkolić?

Dzisiejszy świat stawia poprzeczkę bardzo wysoko - jedynie osoby, które stale inwestują w swój rozwój i poszerzają swoje kompetencje zawodowe i tak zwane umiejętności miękkie, mają szansę na to, aby wdrapać się na sam szczyt drabiny zawodowej i osiągnąć sukces w tej dziedzinie życie.

Skuteczne negocjacje umożliwią nie tylko efektywniejsze wykonywanie obowiązków lecz także poprawę warunków zatrudnienia. Warto zwrócić uwagę także na to, że umiejętności z zakresu negocjacji przydadzą się z pewnością również i na płaszczyźnie życia prywatnego.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Sprawdź naszą ofertę. Najpopularniejsze szkolenia handlowe online!

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.