Negocjacje w pięciu krokach

Umiejętności negocjacyjne przydają się każdego dnia: zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym. W końcu negocjujemy niemal nieustannie – w domu, w pracy, w szkole i w sklepie. Choć sam proces często wygląda bardzo odmienne w zależności od sytuacji, udane negocjacje wymagają pięciu kroków.

   
  Umiejętności negocjacyjne przydają się każdego dnia: zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym. W końcu negocjujemy niemal nieustannie - w domu, w pracy, w szkole i w sklepie. Choć sam proces często wygląda bardzo odmienne w zależności od sytuacji, udane negocjacje wymagają pięciu kroków.

  1. Zbieranie informacji. To wstępna faza negocjacji, podczas w której musimy ustalić własne priorytety i wymagania. Odbywa się ona poprzez zbieranie informacji o konkurencji, badanie rynku lub możliwości przedsiębiorstwa.

  2. Prenegocjacje. Zdarza się, że to ostatni element negocjacje: dzwonimy do firmy, by przedstawić nasze wstępne oczekiwania a oni na nie przystają bez żadnych negocjacji. Jednak taka sytuacja zdarza się niezwykle rzadko. Prenegocjacje polegają właśnie na wstępnym zaproponowaniu samych negocjacji oraz przedstawieniu początkowych żądań.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jeśli chcesz ulepszyć swoje zdolności negocjacyjne, przejąć kontrolę nad rozmową oraz czuć się pewnie podczas prowadzenia negocjacji handlowych,  zapraszamy do udziału w szkoleniach z negocjacji, finalizacji sprzedaży, szkoleniach handlowych.

  3. Przygotowanie. To etap praktyczny, który ma na celu odpowiednie przygotowanie merytoryczne do całych negocjacji. To bardzo istotna część negocjacji: dzięki niej możemy poznać naszego konkurenta oraz wybrać odpowiednią strategię. Techniki negocjacyjne są wybierane właśnie w oparciu o znajomość branży, otoczenia, konkurencji oraz charakteru i preferencji osoby, z którą będziemy negocjować

  4. Negocjacje właściwe. To moment, w którym zasiadamy przy jednym stole z naszym partnerem biznesowym i próbujemy dojść do porozumienia. Negocjacje mogą trwać zaledwie kilkanaście minut, czasem jednak (w przypadku ogromnych kontraktów) przeciągają się do wielu miesięcy a nawet lat!

  5. Wprowadzenie postanowień. Jest to końcowy element negocjacji, dzięki którym wszelkie postanowienia, jakie zostały uzgodnione podczas rozmów, są wprowadzane w życie.

  Jak wybrać odpowiednią technikę negocjacyjną? Wszystko zależy od samej sytuacji, naszego przeciwnika, rodzaju umowy, którą negocjujemy. Z pewnością jednak warto nabierać wprawy w negocjacjach tak, by wykazywać się dużą skutecznością i efektywnością, dzięki czemu zyskamy ciekawe doświadczenie i umiejętności przydatne także w codziennym życiu.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.