Ostateczny etap sprzedaży

Ostatecznym etapem sprzedaży jest oczywiście finalizacja sprzedaży. Profesjonalni szkoleniowcy przedstawiają kilka scenariuszy, które pozwolą na zakończenie sukcesem. Po pierwsze, nie należy zrażać się po pierwszej odmowie…

zdjęcie - Ostateczny etap sprzedaży

Klient mógł nas w ogóle nie słuchać, warto zadać kilka dodatkowych pytań. Być może klient sam odkryje potrzebę posiadania danego produktu lub usługi. Po drugie, po wyczerpującym odpowiadaniu na wszelkie obiekcje nie zadawajmy pytania "Czy coś jeszcze Panią/Pana niepokoi?".

Klient od razu zaczyna się zastanawiać, że może coś powinno go niepokoić i stąd pytanie. Od razu będzie nastawiony na nie, będzie chciał się jeszcze zastanowić. Warto spisać sobie kilka, kilkanaście pytań, które będą podsumowaniem wszystkich przekazanych informacji, np. "Skoro nie ma Pani/Pan więcej pytań proszę o informację czy wybiera Pan/Pani model pierwszy czy drugi".

Klient sam dokonuje wyboru, nie zaczyna zastanawiać się nad kolejnymi przeszkodami w dokonaniu zakupu. Pomocne są także małe sztuczki takie jak np. wywołanie pośpiechu - promocja trwa jeden dzień, zostało kilka promocyjnych modeli. Druga opcja to próba - produkt może być zwrócony po dwóch tygodniach jeżeli nie będzie spełniał oczekiwań.

Jak prawidłowo i zgodnie z celem poprowadzić prezentację? Jakie są podstawowe techniki sprzedaży? Jak uzyskać najlepszy możliwy wynik negocjacji? Jak obecnie skutecznie sprzedawać przez telefon? Zobacz nasze szkolenia. Zapoznaj się z nimi.

Trzecia to możliwość reklamacji, łatwy proces zwrotu, infolinia, która odpowie na wszelkie dodatkowe pytania. W przypadku kogoś niezdecydowanego warto także zadać kilka pytań pomocniczych, które uwidocznią, że produkt jednak jest potrzebny. Odpowiednie będzie przeliczenie kosztu np. na dzień ("To tylko złotówka dzienni, mniej niż gazeta").

Niektórzy od początku wiedzą, że są na nie i takich osób też nie warto dodatkowo przekonywać, bo mogą to uznać po prostu za nagabywanie. W przypadku osób zdecydowanych nie warto robić dłuższych przerw w rozmowie, po przedstawieniu korzyści i odpowiedzi na pytanie przejść do kolejnego pytania bez czasu na powstawanie wątpliwości.

I najważniejsza sprawa - finalizacja sprzedaży musi być precyzyjnie wybrany. Jeżeli nie upewnimy się może okazać się, że wybraliśmy zbyt szybko i pytanie spotka się z odpowiedzią odmowną.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.