Po co firmie sekretariat?

Wydaje się miejscem zbędnym, które mało lubi lub traktuje poważnie. Przyjęło się, że sekretarki i asystentki zajmują się wyłącznie parzeniem kawy i podawaniem jej na spotkaniach menedżerów. Taki obraz jednak przeżywa poważne załamanie w spotkaniu z rzeczywistością przedsiębiorczego życia.

Gamma - Po co firmie sekretariat?

   

  Wydaje się miejscem zbędnym, które mało lubi lub traktuje poważnie. Przyjęło się, że sekretarki i asystentki zajmują się wyłącznie parzeniem kawy i podawaniem jej na spotkaniach menedżerów. Taki obraz jednak przeżywa poważne załamanie w spotkaniu z rzeczywistością przedsiębiorczego życia. To od niego zaczyna się i na nim zasadniczo kończy się przebieg informacji - najważniejszego surowca, jakie posiada każda firma, niezależnie od branży, w jakiej prowadzić interesy. W sekretariacie przyjmuje się klientów, to on stanowi pierwszą linię kreowania wizerunku i pozytywnych doświadczeń odwiedzających, to tutaj przydziela się zadania i koordynuje ich wykonywanie, to tutaj udziela się wszelkiego rodzaju wiedzy związanej z firmą.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Szkolenie z profesjonalnej obsługi klienta - profesjonalna obsługa klienta jest kluczowa w budowaniu wizerunku urzędu. Oczekiwania klientów urzędu znacznie wzrosły, dlatego tak ważne jest odpowiednie przygotowanie pracowników urzędu by prawidłowo obsługiwali klientów. Na szkoleniu uczestnicy pogłębią zwoją wiedzę z zakresu komunikacji, asertywności, sytuacji trudnych, oraz zostaną gruntownie przygotowani do profesjonalnej obsługi klienta w urzędzie.

  Mogą Cię również zainteresować: mobbing szkolenie, szkolenia dla administracji publicznej.  Kluczowa rola sekretariatu w działalności przedsiębiorstwa

  Każda duża firma musi zdawać sobie sprawę, jak ważne jest zatrudnienie profesjonalnego pracownika sekretariatu. Musi on posiadać zdolności do komunikacji interpersonalnej na poziomie menedżera bądź nawet wyższym, umiejętność organizacji pracy i wysoką odporność na stres, ponieważ zadania powierzane i realizowane w sekretariacie muszą być przekazywane natychmiast, wykonywane na wczoraj i realizowane z najwyższą precyzją. Jeden błąd, jedna niewłaściwie przesłana wiadomość w biegu może doprowadzić do poważnego zachwiania interesów całej firmy.

  To właśnie w tym miejscu rozpoczyna się prawdziwa rola sekretariatu w firmie - jeżeli pracowniczy nie odczuwają jego obecności, to znak, że jest prowadzone przez profesjonalistów, gdyż nie powoduje kłopotów i nie skupia negatywnej uwagi. Taka właśnie jest jego zadanie, stąd też sporo osób nieświadomych jego znaczenia lekceważy obowiązki, jakie na nim spoczywają i traktuje pracę w nim jako etap przejściowy przed awansem na wyższe stanowisko. Jednak gdyby przyjrzeć się bliżej, to przedsiębiorstwo prędzej obędzie się bez menedżera, które może zastąpić doświadczony pracownik z predyspozycjami niż bez sekretariatu, bez którego nie będzie właściwie organizowana praca i odpowiednio koordynowany przepływ informacji między działami.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.