Scrum – jak powinien wyglądać zespół projektowy?

Zespoły projektowe znajdują się w większości współczesnych przedsiębiorstw i to na ich pracy w dużej mierze opiera się ich sytuacja finansowa i konkurencyjność. Z tego też powodu coraz częściej spotkać się można z opinią, że zarządzanie projektami to zawód przyszłości.

zdjęcie - (the_title())

Scrum - jak powinien wyglądać zespół projektowy?

Agile project management szkolenie

Zespoły projektowe znajdują się w większości współczesnych przedsiębiorstw i to na ich pracy w dużej mierze opiera się ich sytuacja finansowa i konkurencyjność. Z tego też powodu coraz częściej spotkać się można z opinią, że zarządzanie projektami to zawód przyszłości.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Gamma firma szkoleniowa roku. Zapraszamy do działu szkolenia otwarte gdzie znajdziesz szereg szkoleń związanych ze sprzedażą, rozwojem osobistym i rozwojem managerów. Mamy również dedykowany dział: szkolenia administracja ze szkoleniami dla sektora publicznego. Zobacz dział: szkolenia sprzedażowe

Jest to zresztą przeświadczenie zgodne z prawdą. Jeśli więc zastanawiasz się, w jaki sposób pokierować swoją zawodową karierą lub myślisz o zmianie pracy na taką, którą dobrze rokuje pod względem rozwoju - biznesowe szkolenia z zakresu project managementu są czymś, co powinno cię zainteresować.

Być może masz już doświadczenie związane z zarządzaniem projektami i myślisz, że w tym temacie zbyt wiele się nie zmienia. Nie jest to prawda. Wystarczy chociażby zwrócić uwagę na to, że tradycyjny model zarządzania, który jeszcze nie tak dawno wykorzystywany był podczas pracy nad realizacją niemalże każdego projektu dziś sprawdza się wyłącznie w przypadku tych najprostszych. Inne, złożone i skomplikowane wymagają innego podejścia. Chodzi tu konkretnie o tak zwane zwinne metodyki.

Obecnie najbardziej na rynku pracy cenione są osoby posiadające certyfikację agile pm foundation czy też przeszklone z zakresu metodyki scrum. Szkolenie scrum master, szkolenia scrum developer, szkolenie product owner.

Czym jest scrum? Tego najlepiej dowiedzieć się właśnie w drodze odbytego szkolenia. Wówczas nie tylko zdobędziesz niezbędną wiedzę i umiejętności, ale też zrozumiesz, jaki jest sens korzystania z poszczególnych metod i technik scrumowych.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Szukasz szkoleń online? Realizujemy zarówno pojedyncze interaktywne warsztaty online, procesy kaskadowe. Korzystamy z większości dostępnych technologii transmisji video

Sprawdź nasze szkolenia online:

Zapoznaj się również z: szkolenia menedżerskie i szkolenia rozwój osobisty

W skład typowego zespołu scrumowego wchodza: scrum master, product owner oraz scrum developerzy. Ci ostatni odpowiedzialni są za realizację poszczególnych prac związanych z projektem. Product owner reprezentuje interesy klienta i wypowiada się w jego imieniu. Scrum master to stanowisko budzące najwięcej wątpliwości.

Tak naprawdę nie jest ono niczym skomplikowanym. Jest to osoba odpowiedzialna za to, aby podczas pracy wykorzystywane były narzenarzędzia scrumowe a ich sens był dla wszystkich jasny.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.