Siła motywacji czyli jak budować determinację i wytrwałość

Założenie sobie celów to jedno, ale znalezienie sposobu, aby je osiągnąć, to zupełnie inna sprawa. Zarówno managerowie jak i kierownicy stoją przed wyzwaniami dotyczącymi wyników i zadań, których realizacja musi wiązać się z odpowiednimi chęciami, wytrwałością i determinacją. W tym celu potrzebne są odpowiednie warsztaty i szkolenia, które poszerzają wiedzę, wzbogacają umiejętności uczestników i pozwalają im na efektywniejsze zarządzanie.

   
  Frazy: Czynniki motywujące, sposoby motywowania pracowników

  Założenie sobie celów to jedno, ale znalezienie sposobu, aby je osiągnąć, to zupełnie inna sprawa. Zarówno managerowie jak i kierownicy stoją przed wyzwaniami dotyczącymi wyników i zadań, których realizacja musi wiązać się z odpowiednimi chęciami, wytrwałością i determinacją. W tym celu potrzebne są odpowiednie warsztaty i szkolenia, które poszerzają wiedzę, wzbogacają umiejętności uczestników i pozwalają im na efektywniejsze zarządzanie.

  Udział w szkoleniach pozwala poznać narzędzia motywowania i techniki zarządzania zespołem. Umiejętności, jakie nabywa ich uczestnik, pozwalają na identyfikację spadku aktywności pracowników oraz właściwe reagowanie, wyznaczanie celów i monitoring ich wykonania, udzielanie pochwał, ale i konstruktywnej krytyki. Ze szkoleń będą zadowoleni managerowie chcący polepszyć współpracę i umiejętnie wpływać na rozwój pracowników.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Gamma – firma szkoleniowa roku.

  Jak coaching wyzwala ludzki potencjał? Jak zostać liderem transformacyjnym? Jak sprawnie i skutecznie zarządzać zmianą? Co to jest flow i jak przejść od apatii do pasji? Zapraszamy na nasze szkolenia.

  Zapoznaj się z całym działem szkoleń menadżerskich: szkolenie menadżerskie

  Ci, dla których stworzenie środowiska pracy nastawionego na efektywnych, zgranych i samodzielnych pracowników, jest priorytetem. Wpływ lidera na budowanie zaangażowania, aktywności i odpowiedzialności pracowników jest nieoceniony przy osiąganiu lepszych wyników finansowych firmy.

  Dlatego tak ważne jest posiadanie odpowiedniego zaplecza kompetencyjnego, które przełoży wiedzę i umiejętności zarządcze i motywacyjne na rezultaty i wyniki firmy. Jeśli zapytać pracowników, co najbardziej ich motywuje do pracy, z pewnością będzie to odpowiedź dotycząca finansów.
   
  Choć mogłoby się wydawać, że pieniądze to główny i najbardziej oczywisty motywator, nie zawsze muszą spełnić swoją rolę. Zwykle mają one krótkie nogi, tzn. ich siła szybko topnieje. Czynniki motywujące to te wewnętrzne, a więc uznanie, samodzielność, rozwój, a także zewnętrzne czyli wynagrodzenie, awans, relacje w firmie oraz poczucie bezpieczeństwa.
   
  Zidentyfikowanie najbardziej skutecznych motywatorów to zadanie menedżerów i nie należy ono do najłatwiejszych. Przede wszystkim muszą oni nauczyć się, jak stworzyć odpowiednie, przyjazne i sprzyjające pracy środowisko, jak podtrzymać atmosferę współpracy oraz zbudować zaufanie.

  Przy ograniczonych zasobach finansowych, na sukces zespołu może mieć wpływ podejście menedżera do motywacji pracowników w sposób pozapłacowy. To, co motywuje ludzi do pracy, to pobudzona kreatywność, wzrost identyfikacji z firmą, spełnienie potrzeb rozwojowych oraz komfort pracy.

  Wszystkie narzędzia, techniki i sposoby motywowania pracowników można poznać na warsztatach szkoleniowych, które nauczą umiejętnego zarządzania nastawionego na efektywność.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.