Siła motywacji czyli jak budować determinację i wytrwałość

Założenie sobie celów to jedno, ale znalezienie sposobu, aby je osiągnąć, to zupełnie inna sprawa. Zarówno managerowie jak i kierownicy stoją przed wyzwaniami dotyczącymi wyników i zadań, których realizacja musi wiązać się z odpowiednimi chęciami, wytrwałością i determinacją. W tym celu potrzebne są odpowiednie warsztaty i szkolenia, które poszerzają wiedzę, wzbogacają umiejętności uczestników i pozwalają im na efektywniejsze zarządzanie.

17 czerwca 2018
zdjęcie - Siła motywacji czyli jak budować determinację i wytrwałość
 
Frazy: Czynniki motywujące, sposoby motywowania pracowników

Założenie sobie celów to jedno, ale znalezienie sposobu, aby je osiągnąć, to zupełnie inna sprawa. Zarówno managerowie jak i kierownicy stoją przed wyzwaniami dotyczącymi wyników i zadań, których realizacja musi wiązać się z odpowiednimi chęciami, wytrwałością i determinacją. W tym celu potrzebne są odpowiednie warsztaty i szkolenia, które poszerzają wiedzę, wzbogacają umiejętności uczestników i pozwalają im na efektywniejsze zarządzanie.

Udział w szkoleniach pozwala poznać narzędzia motywowania i techniki zarządzania zespołem. Umiejętności, jakie nabywa ich uczestnik, pozwalają na identyfikację spadku aktywności pracowników oraz właściwe reagowanie, wyznaczanie celów i monitoring ich wykonania, udzielanie pochwał, ale i konstruktywnej krytyki. Ze szkoleń będą zadowoleni managerowie chcący polepszyć współpracę i umiejętnie wpływać na rozwój pracowników.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Gamma – firma szkoleniowa roku.

Jak coaching wyzwala ludzki potencjał? Jak zostać liderem transformacyjnym? Jak sprawnie i skutecznie zarządzać zmianą? Co to jest flow i jak przejść od apatii do pasji? Zapraszamy na nasze szkolenia.

Zapoznaj się z całym działem szkoleń menadżerskich: szkolenie menadżerskie

Ci, dla których stworzenie środowiska pracy nastawionego na efektywnych, zgranych i samodzielnych pracowników, jest priorytetem. Wpływ lidera na budowanie zaangażowania, aktywności i odpowiedzialności pracowników jest nieoceniony przy osiąganiu lepszych wyników finansowych firmy.

Dlatego tak ważne jest posiadanie odpowiedniego zaplecza kompetencyjnego, które przełoży wiedzę i umiejętności zarządcze i motywacyjne na rezultaty i wyniki firmy. Jeśli zapytać pracowników, co najbardziej ich motywuje do pracy, z pewnością będzie to odpowiedź dotycząca finansów.
 
Choć mogłoby się wydawać, że pieniądze to główny i najbardziej oczywisty motywator, nie zawsze muszą spełnić swoją rolę. Zwykle mają one krótkie nogi, tzn. ich siła szybko topnieje. Czynniki motywujące to te wewnętrzne, a więc uznanie, samodzielność, rozwój, a także zewnętrzne czyli wynagrodzenie, awans, relacje w firmie oraz poczucie bezpieczeństwa.
 
Zidentyfikowanie najbardziej skutecznych motywatorów to zadanie menedżerów i nie należy ono do najłatwiejszych. Przede wszystkim muszą oni nauczyć się, jak stworzyć odpowiednie, przyjazne i sprzyjające pracy środowisko, jak podtrzymać atmosferę współpracy oraz zbudować zaufanie.

Przy ograniczonych zasobach finansowych, na sukces zespołu może mieć wpływ podejście menedżera do motywacji pracowników w sposób pozapłacowy. To, co motywuje ludzi do pracy, to pobudzona kreatywność, wzrost identyfikacji z firmą, spełnienie potrzeb rozwojowych oraz komfort pracy.

Wszystkie narzędzia, techniki i sposoby motywowania pracowników można poznać na warsztatach szkoleniowych, które nauczą umiejętnego zarządzania nastawionego na efektywność.

ZOBACZ NAJCIEKAWSZE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

10 maja 2017
Budowanie kultury współodpowiedzialności Kultura polskich firm przypomina kulturę folwarku W ostatnich latach obserwujemy renesans zainteresowania kwestiami kulturowymi. Dzięki intensywnym kontaktom zagranicznym polscy studenci, naukowcy, robotnicy budowlani, informatycy, kierowcy autobusów, dentyści itd. na własnej skórze przekonują się czym jest odrębność kulturowa. Z badań przeprowadzonych przez prof. Janusza Hryniewicza i wielu innych opracowań, wyłania się specyficzny rys stosunków panujących w polskich firmach,...
29 czerwca 2017
Alternatywa dla ocen okresowych - Performance Management PO CO NAM PERFORMANCE MANAGEMENT? Przez niemal trzy dekady specjaliści od zarządzania zasobami ludzkimi przekonywali nas, że "systemy ocen pracowniczych są jednym z podstawowych wymogów profesjonalnego zarządzania zasobami ludzkimi". Z drugiej jednak strony niemal nieustannie spotykaliśmy się z problemami z wdrożeniem tego typu rozwiązań. Dość powiedzieć, że 2/3 wdrożeń SOP upada w trakcie...
12 kwietnia 2018
Koncepcja poziomów wartości Gravesa Czym jest koncepcja poziomów wartości Gravesa? Koncepcja poziomów wartości Gravesa, wcześniej znana jako koncepcja Spiral Dynamics Becka i Cowana, odpowiada na bardzo istotne pytania związane z życiem i motywami działania człowieka: dlaczego niektórzy z nas aby osiągnąć zamierzony cel kierują się walką, a dla innych najważniejsze jest przestrzeganie zasad i porządek? Dlaczego dla niektórych najistotniejszą rzeczą...
9 lipca 2018
Test Badania Kompetencji Harrisona Wstęp Dlaczego niektórzy ludzie nie potrafią się „dopasować”, nie wykorzystują swojego pełnego potencjału lub nie są tak skuteczni, jak napisali w swoim CV?Dlaczego duża część zarządzania/przywództwa czy innych umiejętności społecznych nie zostaje przyswojona, dlaczego zostaje w szkolnej sali, zamiast przenieść się do miejsca pracy?Dlaczego tylu ludzi, posiadających ponadprzeciętne techniczne umiejętności pracy, ma problem z kontaktami międzyludzkimi?Odpowiedź...
10 lipca 2018
Dlaczego warto wprowadzić wellbeing w organizacji? Od czego zacząć? Autor: Agata Pelc, ekspert z zakresu wellbeing'u Wstęp Szanowni Państwo!Czym jest wellbeing i jak wykorzystać go do zarządzania organizacją? Jak właściwie dbać o dobrostan pracownika tak, aby połączyć zaspokojenie jego potrzeb i potrzeb organizacji? Jak dzięki well-beingowi stać się organizacją tętniącą dobrą i pozytywną energią, która zamienia tę energię na wartość...

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

27 kwietnia 2022
Znajomość własnej kultury i kultur, z którymi podejmowana jest komunikacja na jakimkolwiek poziomie owocuje wytworzeniem się świadomości kulturowej, czyli umiejętności rozpoznania i zrozumienia wpływu kultury na ludzkie zachowania i idee oraz wpływu własnej kultury na postrzeganie świata, proces oceniania i podejmowania decyzji. Aby dojść do etapu efektywnej komunikacji międzykulturowej niezbędna jest inwestycja czasu, energii i starań w wykluczenie uprzedzeń i...
28 lutego 2022
Zmienność i niepewność wpisała się w zawodowe i prywatne doświadczenia ludzi na całym świecie na tyle mocno, że mówienie o rzeczywistości VUCA wydaje się dziś truizmem. Wielu z nas wciąż nie wróciło do biur, ale okazało się, że w dalszym ciągu można nawiązywać kontakty, efektywnie współpracować i wprowadzać innowacje. Wiemy już, że przyszłość nie przyniesie stabilizacji. Turbulencje, jakie zafundowała nam...
24 maja 2021
Ocena potencjału pracowników jest jednym z ciekawszych przedsięwzięć z jakimi może mierzyć się dział HR niemal każdej organizacji. Wskaźniki z zakresu zarządzania Kapitałem Ludzkim pozwalają odpowiedzieć na pytanie: ile jest wart nasz zespół pracowników? jaką wartość tworzą oni dla organizacji? Ocena potencjału jest próbą odpowiedzi na pytanie: ile może być wart nasz zespół, jeśli odpowiednio wykorzystamy jego potencjał?
26 kwietnia 2021
Ocena potencjału zawodowego pracowników w zakresie kompetencji to jedno z podstawowych a zarazem najtrudniejszych wyzwań przed jakimi stają specjaliści HR. Źle przeprowadzona ocena nie tylko jest bezużyteczna, lecz także prowadzi do licznych nieporozumień a nawet konfliktów. Dlatego też nieustannie szukamy narzędzi, które ułatwią nam realizację takiego zadania. Jednym z nich są coraz bardziej popularne testy kompetencji.
25 marca 2021
TRANSFORMACJA CYFROWA = TWORZENIE FIRMY INNOWACYJNEJTo nie jest więcej przemysłu w przemyśle, To jest więcej kreatywnego myślenia
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.