Skuteczna komunikacja w zespole

Wiele osób pracujących zawodowo narażone jest na stresujące oraz trudne sytuacje pojawiające się w często zespole. Czasem trudno nam się skutecznie porozumieć z szefem czy też współpracownikami zespołu. Napięte oraz komflikotowe sytuacje nie sprzyjają współpracy, dlatego też niezbędne są szkolenia w zakresie skutecznej komunikacji w zespole.

8 stycznia 2019
zdjęcie - Skuteczna komunikacja w zespole

Skuteczna komunikacja w zespole


Wiele osób pracujących zawodowo narażone jest na stresujące oraz trudne sytuacje pojawiające się w często zespole. Czasem trudno nam się skutecznie porozumieć z szefem czy też współpracownikami zespołu. Napięte oraz komflikotowe sytuacje nie sprzyjają współpracy, dlatego też niezbędne są szkolenia w zakresie skutecznej komunikacji w zespole.

Niezakłócona oraz przyjazna komunikacja w środowisku pracy jest istotnym czynnikiem wpływającym na zintegrowanie pracowników oraz ich prawidłowe relacje z przełożonymi. W tym celu coraz więcej pracodawców, zarówno małych jak i dużych zakładów pracy przeprowadza różnorodne szkolenia biznesowe które mają to wpływać korzystnie na relację w miejscu pracy.

Obecnie na rynku nie brakuje profesjonalnych firm zajmujących się przeprowadzaniem profesjonalnych oraz skutecznych w praktyce kursów w tym zakresie. Zazwyczaj szkolenie komunikacja wewnętrzna w firmie przeprowadzane jest dla pracowników pracujących na różnych szczeblach w zakładzie pracy.

Każde zarządzanie emocjami szkolenie bez wątpienia przydaje się tym oasobom, które to każdego dnia narażaone są na negatywne emocje oraz stres w precy. Zatem kursy te chwalą sobie przede wszystkim osoby piastujące wysokie stanowiska takie jak: kierownicy czy menadżerowie oraz osoby współpracujące z klientami zewnętrznymi.

Szkolenie w tym zakresie przybliża wszystkim uczestnikom współczesną wiedzę o mechanizmach emocjonalnych oraz uczy jak w skuteczny sposób zarządzać własnymi emocjami, co znacznie pomaga w budowaniu odporności psychicznej na stres oraz uczy większej pewności siebie. Efektywne zarządzanie emocjami oraz stresem przyczynia się do tego, że ludzie działają skuteczniej, mają między sobą dobre relacje, więcej pozytywnej energii oraz lepsze samopoczucie.

We współczesnych czasach powszechnie organizowane szkolenia z komunikacji pomagają wszystkim uczestnikom nabyć praktycznych umiejętności z zakresu efektywnej komunikacji oraz asertywnego zachowania się docierając w ten sposób do poziomu wspólnych interesów. Doświadczeni oraz wykwalifikowani trenerzy zapoznają wszystkich kursantów ze skutecznymi technikami komunikowania się w sytuacjach stresowych. Do tego celu wykorzystywane są różnorodne oraz bardzo skuteczne metody. Podczas przeprowadzanych szkoleń stosowane są tylko i wyłącznie sprawdzone warsztaty, ciekawe scenki oraz gry strategiczne.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Szkolenie zarządzanie zespołem pracowniczym - jak zbudować silny zespół? Wznieś na wyższy poziom swoje umiejętności zarządzania zespołem. Szkolenie przeznaczone dla menagerów i liderów.
Tematy powiązane z tym szkoleniem: szkolenie online - zarządzanie zespołem, szkolenia menedżerskie. inne szkolenia online

Do każdego szkolenia - komunikacja wewnętrzna w firmie wykorzystywane są niezwykle ciekawe i skuteczne metody treningowe wśód których można wymienić: burzę mózgów, dyskusję, grę symulacyjną, studium przypadku, odgrywanie ról interaktywną prezentację czy popularne akwarium. Ponadto wyspecjalizowani trenerzy posiadajacy dużą wiedzę w tym zakresie przeprowadzają interesujące cwiczenia indywidualne oraz grupowe.

Profesjonalne ćwiczenia symulacje oraz gry szkoleniowe rozwijającą u uczestników szkoleń umiejętność komunikowania się w różnych sytuacjach na przykład podczas rozmowy w cztery oczy, w czasie ważnych zebrań w zakładzie pracy, podczas rozmowy przez telefon oraz w czasie wysyłania wiadomości e-mail o trudnej treści. Wiadomości przekazywane w czasie szkoleń z zakresu komunikacji w zespole akcentowane są w różnych proporcjach, co sprawia że są przydatne dla każdego, niezależnie od tego czy uczestnikami szkolenia są menedżerowie, specjaliści, handlowcy, asystentki czy brygadziści.

Szkolenie z komunikacji w zespole uczy uczestników w jaki sposób należy poprawnie budować harmonię w życiu osobistym oraz zawodowym, zapewniać sobie wsparcie oraz pozytywne źródła energii. Każde szkolenie z komunikacji uczy jak porawnie stworzyć sprawnie działający, zorientowany na sukces zespół dobrych pracowników. Warto pamiętać o tym, że sprawna i skuteczna komunikacja jest priorytetowym narzędziem do dobrego rozumienia się i uwspólniania celów w zespole lub danej organizacji.

Szkolenia te są prowadzone na bardzo wysokim poziomie oraz przekazują istotną wiedzę w tym zakresie, daltego też warto brać w nich udział. Są one przydatne zarówno dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją karierę zawodową, jak i tych którzy pracują w jednej firmie przez dłuższy okres czasu. Dzięki nim zarówno praca zawodowa jak i życie osobiste staje się o wiele bardziej komfortowe oraz przyjemne.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Firma Gamma sp. j. zaprasza na szkolenie z Design Thinking. Szkolenie prowadzone jest metodą warsztatową, gdzie uczestnicy zostaną przeprowadzeni przez cykl Design Thinking. Dzięki temu, mogą oni od razu przećwiczyć  idee Design Thinking, co pozwala na szybsze  wdrożenie tej metodyki w praktykę zawodową. Szkolenie jest przeznaczone dla pracowników działu HR. Zobacz również: szkolenie zarządzanie projektami, szkolenia dla menedżerów.

ZOBACZ NAJCIEKAWSZE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

10 maja 2017
Budowanie kultury współodpowiedzialności Kultura polskich firm przypomina kulturę folwarku W ostatnich latach obserwujemy renesans zainteresowania kwestiami kulturowymi. Dzięki intensywnym kontaktom zagranicznym polscy studenci, naukowcy, robotnicy budowlani, informatycy, kierowcy autobusów, dentyści itd. na własnej skórze przekonują się czym jest odrębność kulturowa. Z badań przeprowadzonych przez prof. Janusza Hryniewicza i wielu innych opracowań, wyłania się specyficzny rys stosunków panujących w polskich firmach,...
29 czerwca 2017
Alternatywa dla ocen okresowych - Performance Management PO CO NAM PERFORMANCE MANAGEMENT? Przez niemal trzy dekady specjaliści od zarządzania zasobami ludzkimi przekonywali nas, że "systemy ocen pracowniczych są jednym z podstawowych wymogów profesjonalnego zarządzania zasobami ludzkimi". Z drugiej jednak strony niemal nieustannie spotykaliśmy się z problemami z wdrożeniem tego typu rozwiązań. Dość powiedzieć, że 2/3 wdrożeń SOP upada w trakcie...
12 kwietnia 2018
Koncepcja poziomów wartości Gravesa Czym jest koncepcja poziomów wartości Gravesa? Koncepcja poziomów wartości Gravesa, wcześniej znana jako koncepcja Spiral Dynamics Becka i Cowana, odpowiada na bardzo istotne pytania związane z życiem i motywami działania człowieka: dlaczego niektórzy z nas aby osiągnąć zamierzony cel kierują się walką, a dla innych najważniejsze jest przestrzeganie zasad i porządek? Dlaczego dla niektórych najistotniejszą rzeczą...
9 lipca 2018
Test Badania Kompetencji Harrisona Wstęp Dlaczego niektórzy ludzie nie potrafią się „dopasować”, nie wykorzystują swojego pełnego potencjału lub nie są tak skuteczni, jak napisali w swoim CV?Dlaczego duża część zarządzania/przywództwa czy innych umiejętności społecznych nie zostaje przyswojona, dlaczego zostaje w szkolnej sali, zamiast przenieść się do miejsca pracy?Dlaczego tylu ludzi, posiadających ponadprzeciętne techniczne umiejętności pracy, ma problem z kontaktami międzyludzkimi?Odpowiedź...
10 lipca 2018
Dlaczego warto wprowadzić wellbeing w organizacji? Od czego zacząć? Autor: Agata Pelc, ekspert z zakresu wellbeing'u Wstęp Szanowni Państwo!Czym jest wellbeing i jak wykorzystać go do zarządzania organizacją? Jak właściwie dbać o dobrostan pracownika tak, aby połączyć zaspokojenie jego potrzeb i potrzeb organizacji? Jak dzięki well-beingowi stać się organizacją tętniącą dobrą i pozytywną energią, która zamienia tę energię na wartość...

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

27 kwietnia 2022
Znajomość własnej kultury i kultur, z którymi podejmowana jest komunikacja na jakimkolwiek poziomie owocuje wytworzeniem się świadomości kulturowej, czyli umiejętności rozpoznania i zrozumienia wpływu kultury na ludzkie zachowania i idee oraz wpływu własnej kultury na postrzeganie świata, proces oceniania i podejmowania decyzji. Aby dojść do etapu efektywnej komunikacji międzykulturowej niezbędna jest inwestycja czasu, energii i starań w wykluczenie uprzedzeń i...
28 lutego 2022
Zmienność i niepewność wpisała się w zawodowe i prywatne doświadczenia ludzi na całym świecie na tyle mocno, że mówienie o rzeczywistości VUCA wydaje się dziś truizmem. Wielu z nas wciąż nie wróciło do biur, ale okazało się, że w dalszym ciągu można nawiązywać kontakty, efektywnie współpracować i wprowadzać innowacje. Wiemy już, że przyszłość nie przyniesie stabilizacji. Turbulencje, jakie zafundowała nam...
24 maja 2021
Ocena potencjału pracowników jest jednym z ciekawszych przedsięwzięć z jakimi może mierzyć się dział HR niemal każdej organizacji. Wskaźniki z zakresu zarządzania Kapitałem Ludzkim pozwalają odpowiedzieć na pytanie: ile jest wart nasz zespół pracowników? jaką wartość tworzą oni dla organizacji? Ocena potencjału jest próbą odpowiedzi na pytanie: ile może być wart nasz zespół, jeśli odpowiednio wykorzystamy jego potencjał?
26 kwietnia 2021
Ocena potencjału zawodowego pracowników w zakresie kompetencji to jedno z podstawowych a zarazem najtrudniejszych wyzwań przed jakimi stają specjaliści HR. Źle przeprowadzona ocena nie tylko jest bezużyteczna, lecz także prowadzi do licznych nieporozumień a nawet konfliktów. Dlatego też nieustannie szukamy narzędzi, które ułatwią nam realizację takiego zadania. Jednym z nich są coraz bardziej popularne testy kompetencji.
25 marca 2021
TRANSFORMACJA CYFROWA = TWORZENIE FIRMY INNOWACYJNEJTo nie jest więcej przemysłu w przemyśle, To jest więcej kreatywnego myślenia
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.