Skuteczna technika sprzedaży

Technik sprzedaży jest całkiem sporo, ale nie wszystkie są tak samo skuteczne. Wśród handlowców dobrymi opiniami cieszy się tak zwane parafrazowanie. Na czym to polega i jakie efekty przynosi?

Gamma - Skuteczna technika sprzedaży

Skuteczna technika sprzedaży - jak być dobrym sprzedawcą telefonicznym?


Parafrazowanie jest techniką typowo negocjacyjną, której powinien nauczyć się każdy sprzedawca. Polega ona przede wszystkim na tym, aby swoimi słowami powtórzyć wypowiedź klienta, dzięki czemu nasza oferta wyda mu się atrakcyjna i będzie gotowy złożyć zamówienie. W jaki sposób tego dokonać? Otóż na samym początku należy zadać klientowi pytanie, które wydaje nam się kluczowe w sprzedaży.

Kiedy uważnie wysłuchamy jego odpowiedzi, powinniśmy złożyć mu ofertę w ten sposób, aby jej sens był taki sam, jak słów klienta. Następnie warto znowu przedstawić jego argumenty i jednocześnie uświadomić, że to właśnie oferowany przez nas produkt jest w stanie spełnić jego oczekiwania.

Dlaczego technika ta tak bardzo się sprawdza? Otóż wynika to przede wszystkim z tego, że klient odnosi wrażenie, iż sprzedawca uważnie go słucha i naprawdę chce mu pomóc, doradzić, zaoferować rozwiązanie.

Oprócz tego nie da się ukryć, że jeśli użyjemy takich argumentów, które dotyczą właśnie potrzeb naszego klienta, jego zdania itd., temu trudno będzie się z tego wycofać, bowiem nasz produkt rzeczywiście będzie sprawiał wrażenie spełniającego jego oczekiwania. Jeśli użyjemy argumentów klienta, ten nie będzie mógł ich zanegować, bowiem przeczyłby samemu sobie.

Jak ta technika wygląda w praktyce? Otóż jeśli chcemy sprzedać np. telefon komórkowy, warto zapytać, czego po takim telefonie oczekuje klient. Kiedy ten mówi, na czym mu zależy, przedstawiamy mu wybrany model i wymieniamy właśnie te aspekty, które interesują klienta, np. mówimy mu, że dany telefon ma długą żywotność baterii.

Technika parafrazowania najlepiej sprawdza się przy bezpośrednim kontakcie z klientem, ewentualnie telefonicznym, aczkolwiek można z niej skorzystać również przez internet. W tym celu jednak musimy sami zastanowić się, czego większość klientów będzie oczekiwała po danym produkcie.

Musimy skonstruować opis danej rzeczy w taki sposób, aby odbiorcy uwierzyli, że jest to produkt idealny właśnie dla nich. Nie ma sensu zatem rozpisywanie się o czymś, co raczej nie zainteresuje klientów. Podkreślmy przede wszystkim największe atuty produkty i jego zastosowanie. Napiszmy w jaki sposób może on się przydać.

 

Gamma - firma szkoleniowa roku. Chcesz zostać lepszym sprzedawcą? Zobacz: techniki sprzedaży szkolenie, profesjonalna obsługa klienta szkolenie. Może interesuje Cię rozwój umiejętności menadżerskich? Zapoznaj się ze: szkolenie managerskie, szkolenie zarządzanie ludźmi. Zapraszamy!

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.