Skuteczne negocjacje biznesowe

Wielu coachów prowadzących szkolenia z technik negocjacji ma swoje sprawdzone sposoby prowadzenia rozmów.

Gamma - Skuteczne negocjacje biznesowe

   

  Mogą one zostać wykorzystane bez względu na branżę czy okoliczności. Techniki negocjacji w biznesie mogą mieć swoje szczególne brzmienie ze względu na zakres - rozmowy prowadzone są często na wysokich szczeblach między graczami, którzy mają wobec siebie duże oczekiwania.

  Główną zasadą wymienianą we wszystkich publikacjach jest traktowanie się po partnersku. Nie zakładajmy, że po drugiej stronie jest ktoś mniej inteligentny, mniej obeznany. Nie starajmy się wprowadzać technik manipulacyjnych, które zidentyfikowane mogą być niepotrzebnym nieporozumieniem.

  Z drugiej strony, jeżeli sami czujemy, że jesteśmy poddawani gierkom powiedzmy to wprost. Niech nasz "przeciwnik" wie, że nie może sobie pozwolić na sztuczki, a my oczekujemy poważnej i merytorycznej rozmowy. Drugą sprawę jest spisywanie poczynionych ustaleń. Jeżeli negocjacje zajmą dłuższy czas niż jednodniowe spotkanie to warto wiedzieć na czym stanęliśmy za ostatnim razem. Po zakończonym spotkaniu warto też podsumować spisane ustalenia i upewnić się, że wszystkie strony zrozumiały je w ten sam sposób.

  Rozmawiaj z klientem tak, żeby zaufał Ci. Dobierz odpowiednią technikę sprzedaży. Wybierz najskuteczniejszy model negocjacyjny. Rozszerz swoje działania sprzedażowe. Poznaj strategie Twojego rozmówcy. Zobacz szkolenia: techniki sprzedaży, gry negocjacyjne scenariusze, szkolenia sprzedawców.

  Kolejnym ważnym elementem jest aktywne słuchanie. Pozwólmy sobie na zadanie pytań, które otworzą przed nami szczegóły, które być może celowo są ukrywane. Warto wsłuchiwać się bardzo uważnie, nawet z pewną dozą podejrzliwości aby nie umknęło nam najmniejsze stwierdzenie, które dla kontrahenta może okazać się kluczowe. Nie prowadźmy negocjacji bez żadnych przerw. Po pewnym czasie w zamkniętym pomieszczeniu, przy kawie atmosfera może być na tyle napięta i męcząca, że przyda się krótki odpoczynek.

  Warto zaprosić kontrahenta na krótki spacer, który pozwoli na dotlenienie organizmu, relaks i mniej formalną rozmowę, która może być kluczem do zgody w sprawach biznesowych. Przypominają się zaraz sceny z amerykańskich filmów gdzie rozmowy prowadzone są podczas spacerów lub w restauracjach.

  Warto także nie pić wspomnianej kawy, która po 2-3 filiżance może powodować rozdrażnienie, a następnie senność. Warto także wstać raz na jakiś czas od negocjacyjnego stołu i przejść się dookoła pomieszczenia. Pozwoli to na zebranie myśli i rozprostowanie zmęczonego ciała. Swoją technikę negocjacyjną należy ciągle szkolić. Nic nie robi tak dobrze dla pewności siebie jak przygotowanie na dane sytuacje. Nie możemy liczyć na to, że w prawdziwych rozmowach nic już nas nie zaskoczy. Mając praktykę nabytą podczas symulacji możemy do rozmów wprowadzić sprawdzone elementy.

   

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.